Zobrazovat ceny v Euro

Fantastický hotel|90%|

Hotel Philoxenia

Ermones Korfu Řecko

Hosté chválí u Hotel Philoxenia všeobecnou čistotu všude po hotelu, vzdálenost k pláži, odbornost personálu, včetně znalosti cizích jazyků, perfektní čistota v restauraci i hezké stolování, pěkný bazén a prostorné ubytování.

K pláži 200 m

Dovolená do hotelu na Korfu od německé CK.

Odjezd nejdříve
Návrat nejpozději
Hledat
Dovolená Korfu

Hodnocení hotelu
Hotel Philoxenia

+
+
=

Náš názor na Hotel Philoxenia
Podle 1 917 hodnocení je již naprosto přesvědčivá průměrná známka 90% kvality. Tento výsledek je velmi dobrý, služby určitě splnily očekávání rekreantů. Hotel se dá jen doporučit, bude zajisté vyhovovat i náročným klientům.

86%
podle 6 hodnocení
Hosté chválí u Hotel Philoxenia
všeobecnou čistotu všude po hotelu, vzdálenost k pláži, odbornost personálu, včetně znalosti cizích jazyků, perfektní čistota v restauraci i hezké stolování, pěkný bazén a prostorné ubytování. Nejméně však byli spokojeni s uzpůsobením pro postižené.
 • Odbornost personálu
 • Kvalita a stav bazénu
 • Velikost pokojů
 • Všeobecná čistota
 • Vzdálenost k pláži
 • Čistota v restauraci
 • Uzpůsobení pro postižené

Podrobné hodnocení Hotel Philoxenia

Všeobecné hodnocení 84%
Umístění a okolí hotelu 83%
Obsluha a služby 87%
Stravování 84%
Sport a zábava 88%
Ubytování 90%
Dovolená Korfu

Recenze hotelu
Hotel Philoxenia

Pavel J. | Dovolená Červenec 2012
76%
Mladý pár
Klidné a romantické místo

Recenze hotelu Hotel Philoxenia

23.7.2012 | Pobyt v červenci 2012 na 11 nocí jako Mladý pár

Hotel i jeho vybavení bylo poněkud postarší, ale zachovalé a udržované. Rozhodně ale toto vyvažoval nádherný výhled na moře, který má většina pokojů mimo ty nacházejícíc se v přízemí. Personál hotelu byl ochotný a příjemný, vždy vyřešil cokoliv bylo potřeba - bylo možné se doímluvit anglicky nebo německy bez problémů. Místo - Ermones - je poklidná vesnička v malebné zátoce s menší oblázkovou pláží a krásně čistým mořem, kde ani v sezoně není přeplněno. U pláže se nachází dvě taverny, které nabízí hostům vše co potřebují a navíc s pozornou obsluhou a nádherným výhledem na moře. Rozhodně to není místo, kde by člověk prohýřil noc v klubu. Od toho je na ostrově hlavní město (15 km vzdálené, večer dosažitelné taxi za přijatelnou cenu, přes den autobusem).

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 67 %
Všeobecná čistota 67 %
Vhodnost pro rodinu 33 %
Vhodnost pro postižené 33 %
Doporučili byste tento hotel? 67 %
Nákupní možnosti v blízkosti 33 %
Dopravní spojení a možnost výletu 67 %
Restaurace a bary v blízkosti 67 %
Další možnosti trávení volného času 67 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací 100 %
Nabídka pro volný čas 67 %
Kvalita pláže 100 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště 67 %
Čistota 100 %
Velikost 67 %
Výbavení pokoje 67 %
Koupelna, toaleta, hygiena 67 %
Pestrost jídel a nápojů 67 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 67 %
Hotelová restaurace a bar 67 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
mn | Dovolená Září 2008
92%
Neznámý
Krasne letovisko, pekny MALY! hotel

Recenze hotelu Hotel Philoxenia

25.9.2008 | Pobyt v září 2008 na 14 nocí jako Neznámý

* Letovisko - klidne! 6-20.9 - skoro bez lidi - jen hrska turistu (nemci + francouzi, zadni cesi)
* Hotel - standard - postel, WC, koupelna, balkon
* Hotel Stravovani
* Snidane - jednotvarne, maly vyber, zadna zelenina, zadne cerstve ovoce (kazdy den bufet skladajici se z: cas, kava, voda, dzus, pecivo[2 druhy], syr, salam, marmelada, med, jogurt, musly, 2x tydne croisanty)
* Vecere - vyber ze 2 menu, jidlo vynikajici ale porce by mohli byt vetsi
* Cas odletu/priletu - pri priletu na Corfu byl let opozden a po nocni projizce prez cely ostrov(hodina a pul) jsme se konecne v 1.00 AM dostali do hotelu (hladovi a vyzizniveli), pritom hotel byl od letiste vzdalen cca 15-20 minut jizdy

Zaver: Letovisko super, plaze super, hotel pekny, personal +-, jen snidane slabsi (priste si vyberu vetsi hotel kde bufety jsou velmi bohate a je mozne vybirat z spousty druhu mas, zeleniny, ovoce a dosyta se najist)

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené N
Nákupní možnosti v blízkosti 100 %
Dopravní spojení a možnost výletu 100 %
Restaurace a bary v blízkosti N
Další možnosti trávení volného času N
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 67 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 67 %
Odbavení 67 %
Vyřizování reklamací 67 %
Nabídka pro volný čas 100 %
Kvalita pláže 100 %
Kvalita a stav bazénu N
Péče o děti, hřiště N
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 67 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 67 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Lenka K. | Dovolená Srpen 2008
91%
Neznámý
SPOKOJENOST

Recenze hotelu Hotel Philoxenia

25.8.2008 | Pobyt v srpnu 2008 na 7 nocí jako Neznámý

Vrátili jsme se z hotelu Philoxenia, je to krásný rodinný hotýlek, velice dobře udržovaný a na řeckou 3* moc pěkný. Je ve velmi malém klidném středisku, takže je to spíše romantika a klid. Není tam žádný krámek ani promenáda, jen malý market v hotelu pod námi. Co se týče stavby hotelu na protější straně, tak již se tam nekonají žádné zásadní těžké práce. Takže se nemusíte bát žádného extrémního hluku. Jen ráno byly slyšet chvíli sbíječky, ale na pláži o ničem nevíte. My byli na pláži jen 2 dny a nic jsme neslyšeli, večer už nepracují. Pláž je oblázková s čistým mořem, dokonce je na pláži plavčík :-) je to malinká cca 200m dlouhá pláž, kde to není přelidněné...My jsme si půjčili mopedy a auto a poznali za týden mnoho krás z Korfu a nádherných pláží, doporučiji Peroulades a blízko Vatosu pláž pro nudisty - můžete být i v plavkách :-) Jinak pokoje čisté, příjemné, uklizené, klimatizce nám bezplatně fungovala, jen lednička je za poplatek, ale tu jsme nevyužívaly. Jediné co nám trochu vadilo nebo spíše kazilo lehce dojem byly snídaně, ty byly chudé a stále se opakující - plátkový sýr, dva druhy šunky-vše na jednom tácu, máslíčka, marmeládky, řecký jogurt a konzervované ovoce, bud broskve nebo hrušky, jo a vejce natvrdo. Po týdnu nám to fakt lezlo krkem, takže týden byl úplně akorát. Večeře byly lepší. Předkrm (tzaziky třeba), salát, hlavní jídlo (to jste si ráno vybrali z nabídky dvou jídel) a dezert. Takže kdo chce klidnou romantickou dovču v příjemném a čistém hotelu může jet sem.....

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené 67 %
Nákupní možnosti v blízkosti 100 %
Dopravní spojení a možnost výletu 67 %
Restaurace a bary v blízkosti 100 %
Další možnosti trávení volného času 100 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací 67 %
Nabídka pro volný čas 67 %
Kvalita pláže 100 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště 100 %
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 67 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 67 %
Hotelová restaurace a bar 67 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Jaroslava Staviarská | Dovolená Červen 2008
86%
Neznámý
Hotel OK, Ermones - pláž - NÁDHERA

Recenze hotelu Hotel Philoxenia

8.8.2008 | Pobyt v červnu 2008 na 7 nocí jako Neznámý

Strava výborná, snídaně bufet, večeře servírovaná - výběr pouze z 2 menu (místní masové speciality a bezmasé jídlo), stačilo to a bylo to opravdu moc chutné! V bazénu jsme v hotelu nebyly, takže to nemohu hodnotit. Pokoje čisté po celou dobu pobytu, 3x za týden nám vyměnili ručníky a osušky a 2x ložní prádlo. Každý den vzorně ustláno. Nic se nám v hotelu neztratilo, personál velmi příjemný. Bydleli jsme v pokoji v přízemí. Nejvyšší denní teplota byla 36°C. Klimatizace má být dle internetových stránek www.nacesty.cz, (kde se rozklikne popis hotelu) od 15.6. zdarma "Klimaanlage (15.6. bis 15.9., sonst gegen Gebühr)", ale majitel požadoval poplatek € 5,00/den (byli jsme tam v době 21.-28.6.2008), v pokoji bylo příjemně i bez klimatizace, takže jsme se bez ní obešli. Co jsme zažili poprvé při dovolené v zahraničí - lednice byla za poplatek ! - to není na stránkách vůbec uvedeno! Pokud si někdo pronajal sejf+lednici, měl to výhodnější. Televize byla na pokoji, měla sice cca 20 programů, ale dalo se koukat jen "ZDF" a asi 2 místní, jinak mizerný příjem. Večer nebylo kam se jít projít. Přece jen mi něco v hotelu vadilo, jak říkal můj přítel: "Je tady koček jak psů". Při jídle se mi kočky občas ostřely o nohy (byly tam 3), což zrovna nemusím, ale přežila jsem to, někdy jsem se lekla, protože jsem to nečekala.
V Řecku je to ale klasika, takže to neberte jako stížnost!
- Ermones, tak tam chcípl pes! Jediný malinký supermarket - pěkný nový asi 2' pod hotelem Philoxenia (myslím, že je součástí hotelu „Ermones Golf“). Pak byl ještě jeden za mostem (cca 10' od hotelu), ten byl starý, ošklivý a skoro prázdný, co se zboží týká (byli jsme tam jen jednou a ani jsme nic nekoupili a to jsme chtěli jen pití a ovoce), nebyl tam žádný zákazník a zanedbaný majitel seděl před obchodem, ani se nezvedl, když jsme vešli, asi věděl proč – „co by kupovali, když tam nic nemám“.
Jinak žádná promenáda, není kam jít večer na procházku. Na internetu se nabízí procházka do 1,5 km vzdálené vesničky Vatos - je to pěkná vesnička roztroušená v kopci, ale zrovna na večerní promenádu to není.
- Ermones - pláž - NÁDHERA - moc pěkná zátoka - azurové čisté moře, velmi příjemný vstup do vody asi po 3m hloubka, což nám vyhovovalo. Moře klidné, písečno-oblázková pláž, do vody jsme chodili bosky. Ale jedna obrovská HRŮZA nás tam čekala - rekonstrukce "Kalimera Ermones Beach Hotel" - je to obrovský kolos po pravé straně hned u pláže. Takže sbíječky, sbíječky, sbíječky, naštěstí vál větřík od moře, takže na nás nešel prach. Na to, že si jede člověk odpočinout k moři to zrovna nebylo, díky tomu jsme na pláži strávili pouze 2 dny, raději jsme cestovali.
Na pláži, kde nás nebylo ani 20 (ale jak už jsem psala - byli jsme tam jen 2 dny) jsme platili za 2 lehátka a 1 slunečník € 9,00 - což si s přítelem myslíme, že bylo dost přehnané v době, kdy Vám sbíječky u ucha rozbíjejí betonové monstrum a ještě je nefunkční sprcha se sladkou vodou. Pláž byla čistá do té doby, dokud nezačalo po pláži skotačit 5 pejsků a nevykonávalo svoji potřebu (zřejmě ne poprvé).
Ještě k příletu:
- Přílet na Korfu - čekalo na nás asi 5 (možná i více delegátů), hledali jsme „Bucher …“, všude cedule NECKERMANN, až blíže jsme si všimli, že je na stejné ceduli uvedeno malým písmem i „Bucher last minute“.
Setkání s delegátkou – ani netušila, že má mezi klienty nějaké Čechy.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 67 %
Vhodnost pro postižené N
Nákupní možnosti v blízkosti 67 %
Dopravní spojení a možnost výletu 67 %
Restaurace a bary v blízkosti 67 %
Další možnosti trávení volného času 100 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků N
Odbavení 67 %
Vyřizování reklamací 67 %
Nabídka pro volný čas 67 %
Kvalita pláže 100 %
Kvalita a stav bazénu N
Péče o děti, hřiště N
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 100 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 67 %
Čistota v restauraci a u stolu 67 %
Zobrazit více recenzí
6 / 6
92 recenzí

Podrobné hodnocení Hotel Philoxenia

Hotel 6 / 6
Pokoje 5,3 / 6
Hotelový servis 6 / 6
Okolí hotelu 6 / 6
Stravování 5,3 / 6
Sport a zábava 5,6 / 6
Přejít na HolidayCheck

Hodnotitelé HolidayCheck.de o Hotel Philoxenia
Hosté chválí celkový stav hotelu, umístění a okolí hotelu, obsluhu a služby, úroveň a kvalitu stravování, možnosti sportu a zábavy a kvalitu ubytování. Tento hotel v posledním roce doporučuje 100% dotázaných.

4,5 / 5
hodnocení z Tripadvisoru
1819 recenzí
Přejít na TripAdvisor
Dovolená Korfu

Obecný popis hotelu
Hotel Philoxenia

Přesný popis hotelu najdete u termínů

Podrobné katalogové informace
Sport/zábava
 Bar u bazénu
 Lehátka
 Slunečníky
 Aqua aerobik
 Terasa na opalování
 Potápění
 Stolní tenis
 Aerobik
 Jízda na koních
 Jízda na kolech/horských kolech
 Biliárd/kulečník
 Bocca
 Golf
 Tenis
 Počet bazénů
 Venkovní bazén(y)
 Dětský bazén
Kategorie
 Kategorie (oficiální) 3
 Kategorie (doporučená) 3.5
Platba
 VISA
 MasterCard
Pláž
 Písečná pláž
Vybavení
 Hřiště
 TV místnost
 Vstupní hala
 Bar(y)
 Herní místnost
 Restaurace
 Přístup k internetu
 Půjčovna kol
Vybavení pokoje
 Koupelna
 Sprcha
 Rádio
 Lednice
 Klimatizace (centrálně ovládaná)
 Trezor
 Balkón/terasa
 TV
Stravování
 Polopenze
 Snídaňový bufet
 Servírovaná snídaně
 Večeře - sestavené menu
Vzdálenosti
 Pláž 120 m
Dovolená Korfu

Fotografie hotelu
Hotel Philoxenia

Dovolená Korfu

Počasí v oblasti hotelu
Hotel Philoxenia

Počasí a kdy jet na Korfu

 • Korfu je nejsevernější z řeckých ostrovů a nejoblíbenější z ostrovů v Jónském moři. Má trochu odlišné klima od nejnavštěvova­nějších ostrovů Středomoří. Je deštivější, ale zato krásně zelené. Hlavní sezona je v květnu a červnu, poté následuje v září a říjnu.
 • V posledních letech je počasí na Korfu poněkud nepředvídatelné. Na přelomu let 2003/2004 došlo kvůli silným dešťům k velkým sesuvům půdy, které zasáhly i pláže. I obvykle mírná léta byla v průběhu posledních let poznamenána vlnami veder. Je třeba počítat s tím, že počasí mimo hlavní sezonu je nevyzpytatelné.
 • Řecká léta jsou typická neúnavným sluncem po dobu až 12 hodin denně, minimálními srážkami a oproti okolním ostrovům mírnějšími teplotami (těsně nad 30 oC, zřídka vystoupí ke 38 oC). Nejpříjemnější je červen. V červenci a srpnu vane každoročně až 45 dní vítr meltemi, suchý severní vítr, který ale na Korfu nabírá na síle. Může dosahovat až síly bouře a například plavba na lodi je při něm nemožná.
 • Vlhkost vzduchu je v létě nízká, moře se otepluje na 24 oC.
 • Jaro, zvláště květen, je turisticky nejpříznivějším obdobím. Teplota vzduchu šplhá nad 23 oC, srážky klesají, moře se pomalu ohřívá na 19 oC, slunce svítí až 10 hodin denně. Čerstvá zeleň a květiny nejsou spáleny horkým létem ani pošlapány davy turistů.
 • Podzim je velmi podobný, moře je teplejší (21 – 22 oC). V říjnu budete potřebovat častěji deštník, ale slunce stále svítí dostatečně a místní taverny jsou otevřené. Jen jarní barvy jsou již unavené.
 • Zima je poměrně mírná, ale deštivá. Teploty málokdy klesnou pod 10 oC, roste vlhkost vzduchu, slunce vykoukne tak na dvě hodiny. V horách může ležet sníh. Korfu se stává, podobně jako ostatní řecké ostrovy, „místem duchů“. Menší návštěvnost je způsobena i tím, že jsou v zimě omezeny trajekty z Athén.
 • Z důvodu větší vlhkosti se především na podzim i časně zjara vyskytují na ostrově často bouřky. Většinou jsou tzv. “divadelní“, tedy takové, které rychle přejdou a obloha se po nich vyjasní.
Index sezóny
Leden
14 °C
14 °C
81 %
4 hodiny
15 dnů
Únor
15 °C
14 °C
74 %
5 hodin
14 dnů
Březen
16 °C
14 °C
74 %
6 hodin
12 dnů
Duben
19 °C
16 °C
71 %
8 hodin
10 dnů
Květen
23 °C
18 °C
65 %
9 hodin
6 dnů
Červen
28 °C
21 °C
52 %
11 hodin
3 dny
Červenec
31 °C
23 °C
47 %
12 hodin
1 den
Srpen
32 °C
24 °C
45 %
11 hodin
2 dny
Září
28 °C
23 °C
58 %
9 hodin
6 dnů
Říjen
23 °C
21 °C
73 %
7 hodin
11 dnů
Listopad
19 °C
18 °C
82 %
4 hodiny
15 dnů
Prosinec
16 °C
16 °C
82 %
3 hodiny
17 dnů