Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Dovolená Benátky
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Benátky

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte ubytování či letenky.
Dovolená do Benátek od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Benátsko ( Veneto) je úrodný kraj na severovýchodě Pádské nížiny. Benátsko díky své rozmanitosti můžete navštívit prakticky po celý rok. Benátsko nejsou jen romantické Benátky s osobitou architekturou a široké písečné pláže Jaderského moře, Benátsko jsou také okázalá starobylá města Verona a Padova, sportovně laděné ledovcové jezero Lago di Garda nebo lyžařské středisko Cortina d´Ampezzo.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Benátky (Venezia ) je hlavní město severoitalské oblasti Benátsko ( Veneto ). Je to ostrovní město, jehož historické jádro se nachází na mělké laguně, novější části města pak byly vybudovány na rozsáhlém břehu. Ve dnech zvaných „aqua alta“ (vysoká voda), kterých bývá každoročně průměrně 54, se zde zvýší hladina moře až o 90 cm.
  • Benátky kdysi byly sklářskou a obchodní velmocí, dnes mají především historický, kulturní, společenský a administrativní význam. Na západním okraji se rozkládá velký přístav a na pevnině letiště. Od roku 1987 jsou Benátky památkou na seznamu UNESCO. Město žije především z turistického ruchu, každoročně jej navštíví přibližně 12 miliónů turistů z celého světa.
Přejít nahoru