Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Azorské ostrovy

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Azorské ostrovy od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Azorské ostrovy leží uprostřed Atlantiku, dvě hodiny letu od Lisabonu a pět hodin od východního pobřeží Severní Ameriky. Na tomto zapomenutém portugalském souostroví s různorodou krajinou, smaragdovými jezery, exotickými květinami a oceánem plným velryb a delfínů jako by se zastavil čas. Milovník dlouhých písečných pláží ať na Azory zapomene. Azory jsou vynikajícím místem pro romantiky, milovníky klidu, gurmány nebo obdivovatele přírody, a to především od léta do podzimu.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Portugalské Azorské souostroví se nachází uprostřed Atlantiku mezi Severní Amerikou a Evropou. Souostroví tvoří devět obydlených ostrovů a další menší neobydlené ostrůvky. K těm obydleným patří: největší Sao Miguel, Santa Maria, Terceria, S.Jorge, Graciosa, Faial, Flores, Pico a Corvo. Celková populace Azor činí více než 244 000 obyvatel. Jedná se o významnou turistickou oblast. 
Malý Nový Zéland, zmenšený Yellowstone, druhé Irsko, přírodní akvárium planety… Tolik přezdívek si vysloužil největší z Azorských ostrovů, zelený São Miguel. Najdete zde vulkány v oblasti Furnas a Agua de Pau, vodopády, čajové plantáže, jezero Lagoa do Fogo a mnoho dalšího. Na tomto ostrově se také nacházi současné hlavní město Azorských ostrovů, Ponta Delgada, zde najdete portugalskou farnost Capelas, která stojí za návštěvu. Nové hlavní město nahradilo předchozí hlavní město Vila Franca do  Campo po zemětřesení v 16. století. Budete-li poblíž tohto bývalého hlavního města, nepropásněte možnost vidět krásný ostrůvek Islet. 

Přejít nahoru