Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Algarve

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Algarve od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Algarve je nejjižnější provincií Portugalska a od jara do podzimu je jedním z nejvyhledáva­nějších míst v Evropě. Horké pláže, bílý písek, jemný vánek foukající od Atlantiku, skalní útesy, pomerančové háje a mandlovníky kontrastující s tradiční architekturou bíle natřených domů, to vše a mnohé další vytváří skutečně okouzlující pozadí. Člověk by řekl, že je na konci světa… Dovolená v Algarve stojí zato.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Město Faro s téměř 55 000 obyvatel je hlavním městem jihoportugalské provincie Algarve. V blízkosti města vyrostlo také mezinárodní letiště, je zde námořní přístav, nádraží a kompletní uzel vnitrostátní dopravy. Roku 1722 otřáslo znovu postaveným Farem zemětřesení a roku 1755 další, ještě silnější. Z doby přestaveb po tomto zemětřesení také pochází dnešní podoba města. V regionu se nachází další zajímavé město, Lagos, které je plné památek.
Chystáte-li se do Algarve, jistě navštivte i oblíbená turistická letoviska Carvoeiro a Armaçao de Pêra, nebo proslulou pláž Praia de Faleisa, téměř 4km dlouhou, lemovanou vysokými červenobílými skalami s průrvy a malými kaňony.

Přejít nahoru