Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Dovolená Alexandrie, El Alamein a Marsa Matruh
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Alexandrie, El Alamein a Marsa Matruh

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Alexandrie přes El Alamein až po Marsa Matruh od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Alexandrie, egyptský přístav a někdejší středisko vědění Blízkého východu, je centrem egyptského středomořského pobřeží a s téměř 4 milióny obyvatel druhým největším městem Egypta. Bílé pláže a azurové moře nejsou jediným lákadlem Alexandrie, jsou to i památky, luxusní hotely a téměř jisté počasí. Alexandrie je oblíbeným místem po celý rok, je kulturně zábavným letoviskem, kde se určitě nudit nebudete.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Alexandrie leží na břehu Středozemního moře a jedním z nejdůležitějších egyptských přístavů, druhým největším městem Egypta a hlavním městem stejnojmenného guvernátu.
  • Město je pojmenováno po svém zakladateli, Alexandru Velikém. Jako sídlo Ptolemaiovců se Alexandrie stala rychle jedním z největších měst helénské civilizace. Po příchodu Arabů a přenesení hlavního města do Fustátu (součást dnešní Káhiry) význam Alexandrie upadal. Význam města dále umenšilo několik zemětřesení, při kterých velkou část antických památek pohltilo moře. Teprve v první polovině 19. století se v souvislosti s hospodářským rozvojem Egypta začala Alexandrie znovu rozrůstat. V současnosti zde žije přibližně 3,8 mil. Obyvatel.
Přejít nahoru