Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Místa na Mauriciu, které musíte navštívit

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Mauricius od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

 • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

  • Mauricius je půvabný ostrov v Indickém oceánu, který se v poslední době stal vyhledávaným cílem náročnějších turistů. Největšími lákadly jsou především výborné klimatické podmínky po celý rok, bílé písčité pláže s kokosovými palmami, průzračné moře a především vysoká kvalita hotelových služeb. Na pláži si vyberete z několika možností vodních sportů (windsurfing, jízda na vodních lyžích, plachtění, šnorchlování, jízda na kajaku apod.). Mezi speciality patří potápění, jízda na katamaránu nebo rybaření. V hotelových komplexech Vám po dni stráveném na pláži nabídnou různé regenerační a zkrášlovací kúry, můžete si zacvičit ve fitnesscentru, zahrát si tenis, stolní tenis, využít spinning aj. V poslední době se stal Mauricius pro mnohé české páry ostrovem, kde si chtějí říct své „ano“.
  • Hlavním městem je Port Louis. Překvapí Vás evropskou architekturou kombinovanou s doplňky ostatních kultur (čínská pagoda, indický chrám i takřka arabský trh). Zdejší pobřežní promenáda je vyhlášená po celém světě. Port Louis nabízí bohaté možnosti nákupů v nákupním centru Le Caudan Waterfront, ale nezapomeňte navštívit také místní tržiště. Nejen filatelisté, ale třeba ani dětští sběratelé známek by si neměli nechat ujít návštěvu muzea Blue Penny s originálními exponáty proslulých poštovních známek – modrého a oranžového mauricia. Zajímavou podívanou jsou od května do listopadu koňské dostihy na Champ de Mars. Z Port Louis se dostanete také do rezidenčních čtvrtí Beau Bassin, Rose Hill, Quatre Bornes… a v neposlední řadě také do čtvrti Vacoas.
  • Stále oblíbenější destinací se stává Trou aux Biches 20 km severně od hlavního města. Potápěči ocení chráněnou lagunu s průzračnou vodou a bohatým podmořským světem (v mořském akváriu se zde nachází víc jak 200 druhů ryb a jiných mořských živočichů). Korálové útesy se nacházejí v blízkosti písčité pláže. Kdo se neodváží potopit, ten ať se vydá do akvária u hlavní silnice Route Royale. Grand Baie je zase živým střediskem s bohatými možnostmi nákupů a širokou paletou nočních podniků pro milovníky rušnějšího života. Organizují se odtud plavby k okolním ostrovům – Île Plate, Îlot Gabriel, Île Ronde (Round Island), Coin de Mire… Kromě široké nabídky vodních sportů můžete zkusit i plavbu ponorkou Blue Safari nebo poloponorkou Nessie, výlet helikoptérou nebo procházku po mořském dně. Vyhledávaným místem pro potápění v pohádkově krásném moři je Whale rock – Velrybí skála. Pokud hledáte více klidu, zvolte 15 minut vzdálenou vesničku Grand Gaube, jež je ideálním místem pro rybaření. Vaše úlovky Vám tu hned připraví místní kuchaři v seafoodech. V zátoce mezi Grand Baie a Cap Malheureux leží krásná pláž Péreybère, oblíbená u místních obyvatel. Tady se určitě nudit nebudete. Poznáte místní kulturu i rušný život za neustálého pokřikování místních prodavačů exotického ovoce. Jedním z nejlepších míst na šnorchlování je poloostrov Pointe d´Azur. Ačkoliv je velké množství zdejšího ubytování samoobslužné, bez stravy, není zde mnoho obchodů s potravinami, a za nákupy se proto musíte vypravit do Grand Baie. Místo je oblíbené zejména mezi mladými lidmi. Transfer z letiště trvá cca 60 min.
  • Flic en Flac (na západním pobřeží) je letoviskem s venkovskou atmosférou pro běžnou klientelu. Oblíbené je především mezi potápěči – zajímavostí je podvodní jeskyně Cathedral. Typickou rostlinou této oblasti jsou jehličnaté stromy filaos, které slouží v parném počasí jako přírodní slunečníky.
  • Asi nejluxusnějším letoviskem na ostrově je Belle Mare na východním pobřeží. Téměř 10kilometrová pláž patří ke klenotům ostrova. Stojí zde převážně luxusní hotelové komplexy, mezi nimiž vyniká proslulý Belle Mare Plage Resort s dvěma golfovými hřišti. Návštěvníci jej hodnotí jako ráj v ráji. Vzdálenost od letiště dělá cca 50 km. Trou D´Eau Douce je malým turistickým střediskem s jedinou ulicí, jehož význam spočívá především v tom, že je výchozím bodem pro výlety na ostrůvek Île aux Cerfs, který má údajně nejkrásnější pláž a je rájem vodních sportů. Plavba trvá 20 min. Letovisko je známé také díky ústřicím a krevetám.
  • Mezi oblíbená místa turistů patří i poloostrůvek Le Morne na jihozápadním pobřeží ostrova. Neopakovatelnou kulisu čtyřkilometrové pláži tvoří majestátní hora Morne Brabant. Zdejší pláže jsou určeny pouze hostům místních hotelů, ostatní musejí zaplatit vstupní poplatek. Rezorty zde splývají s bujnými porosty okolních tropických zahrad. Ve zdejším hotelu Paradis najdete 18jamkové golfové hřiště Pauricius – Pointe Aux Piments. Pokud chcete kempovat, sjeďte jižněji k Baie du Cap, najdete tu jednu z nejhezčích pláží. Vzdálenost od letiště je cca 70 km. K nejjižnějším střediskům patří tradiční rybářské osady Souillac a Mahébourg. Obě letoviska leží v blízkosti lokality Gris-Gris, kde moře naráží na skalnaté útesy a odkud je krásný výhled na stejnojmennou pláž. Ta je vyhledávaná ke sběru mušlí, pro koupání je ale nebezpečná.
  • K Republice Mauricius patří i ostrov Rodrigues, který jako by byl miniaturou hlavního ostrova. Pro své klima, tropickou vegetaci a bělostné pláže je však o mnoho klidnější. Tento vulkanický ostrov je 18 km dlouhý a 8 km široký. Leží necelých 600 km severovýchodně od Mauricia. Nejkrásnější pláží je Pointe Coton v jeho východní části. Mezi další krásné pláže lze zařadit ty v St. François, Trou d´Argent nebo Petit Gravier. Téměř všechny jsou liduprázdné. Na východním pobřeží najdete i dobrá místa pro potápění, zejména okolo Pointe Coton a Pointe Roche Noire. Let z Mauricia trvá cca 1,5 hodiny, cesta lodí 27 hodin.

  Možnosti výletů (více sekce Výlety):

  • Port Louis
  • vesnička Cap Malhereux – rozkošná kaple Panny Marie Pomocné, pohled na ostrůvek Coin de Mire
  • Triolet Shivala – největší hinduistický chrám na ostrově, jehož počátky sahají k roku 1819
  • Labourdonnais Orchards – zahrada s tropickou květenou (např. orchideje, ibišky), jedinečnými druhy zeleniny a lahodnou vůní exotického ovoce (manga, liči, guava…)
  • botanická zahrada v Pamplemousses
  • vodopády na řece Grande Rivière
  • Vanille Réserve des Mascareignes – přírodní rezervace otevřená r. 1985, zachovává původní ráz přírody ostrova, uvidíte zde mj. nilské krokodýly, obří želvy včetně té jménem Domino (stáří 90 let, váha ke 300 kg), sbírku motýlů se sbírkou několika tisíc druhů hmyzu a tropické živočišné druhy, vstupné pro dospělé kolem 200 Rs, pro děti kolem 100 rupií
  • vesnička Tamarin – zdejší záliv pravidelně navštěvuje skupina delfínů, také je oblíbeným místem pro potápění a surfování
  • Grand Bassin – jezero, jedno z nejposvátnějších míst pro hinduisty na ostrově, podle pověsti spojené původem s bohem Šivou a řekou Ganga

 • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

 • Koupání Zobrazit Zavřít

Přejít nahoru