Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Příroda na Mauriciu

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Mauricius od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

 • Příroda Zobrazit Zavřít

  • Mauricius je zelený ostrov uprostřed Indického oceánu, většinou obklopený korálovým útesem, s centrální plošinou ohraničenou třemi horskými čedičovými masivy. Ostrov měří 58 km ze severu na jih a 47 km od východu na západ.
  • Nejvyšší část centrální planiny Plaine Champagne je snem pro milovníky původní neporušené vegetace. Je to nejvlhčí část ostrova. V blízkém národním parku Black River Gorges můžete obdivovat stromovité kapradiny, husté liány i staré tropické stromy. Grand Bassin je jedno ze dvou přírodních jezer, které vzniklo v kráteru vyhaslého vulkánu. V obou oblastech Vás budou obtěžovat makakové. V této největší přirozené přírodní oblasti se nachází i několik překrásných vodopádů, např. Rivière Noire v blízkosti nejvyššího bodu ostrova Piton de la Petite Rivière Noire (828 m) či nedaleké vodopády Alexandra. Také v oblasti Plaines Wilhems je hůře přístupná soustava sedmi vodopádů Tamarind, která uchvátí svojí krásou, hloubkou a studenou lázní.
  • V jihovýchodní části ostrova v oblasti Grand Port se rozkládá La Vale Nature Park, který Vás nadchne hojnou faunou i flórou. Je zde jelení park, jezírka s krevetami, garnáty, kapry i úhoři. Při pobřeží zde moře modeluje lávová skaliska a útesy v roztodivné útvary. Nejznámější je Souffleur, kde při příznivých podmínkách otvor ve skále „vyfukuje“ sloup vody, který vypadá jako od velryby. Východně kolem útesů narazíte na skalní přírodní most, který vznikl zřícením podmořské jeskyně. Na jihu ostrova můžete opět obdivovat již několikáté vodopády, tentokrát nižší, ale daleko širší „reklamní“ vodopády Rochester Falls.
  • Na jihozápadě v Black River se nachází ptačí park Casela, kde největší atrakcí pro milovníky ptáků je mauricijský růžový holub, který je jedním z nejvzácnějších ptáků na světě (dále je zde přes 140 ptačích druhů pěti kontinentů). Jižně od Flic en Flac se nacházejí tři jeskyně Trois, které vytvořila láva. U tohoto střediska najdete i jedno z nejoblíbenějších míst pro potápěče, podvodní jeskyni Cathedral.
  • Velká část zvířat ostrova sem byla zavlečena, patří mezi ně jeleni, divoká prasata, opice makak či přemnožená promyka indická, která je postrachem místních ptáků a plazů. Zajímaví jsou ovocní netopýři, kteří jsou naopak noční můrou místních ovocnářů. Z vysoce ohrožených druhů zde hnízdí zelený papoušek alexandr mauricijský nebo vzácná poštolka mauricijská. Ptačím rájem jsou malé ostrovy severně od Mauricia, na Île Ronde má však obyčejný člověk vstup zakázán. Z plazů uvidíte všude gekony, ještěrky a chameleony. Korálová ostrovní bariéra je dokonalým úkrytem pro rozmanité obyvatele oceánu. Kromě potápění nabízí adrenalin i lov marlinů, barakud a tuňáků.
  • Ani flóra není většinou původní. Dnes jsou typické háje přesličníků a palem u pobřeží nebo porosty mangrovů. Z dovezených rostlin zdomácněly borovice, eukalypty nebo guave. Národní rostlinou Mauricia je endemická trochetia boutoniana. Mauricius je jedním z největších exportérů anthurií. Mauricius je rovněž producentem ovoce a koření (vanilky), pěstují se na něm ananasy, liči a jiné druhy exotického ovoce, typická je i cukrová třtina, podzemnice olejná či káva.
 • Hory Zobrazit Zavřít

 • Moře Zobrazit Zavřít

 • Okolí země Zobrazit Zavřít

 • Řeky Zobrazit Zavřít

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru