Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Tipy na výlety na Mauriciu

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Mauricius od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

 • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

  Aktivity a zábava

  • Hlavním městem ostrova je Port Louis (viz Google maps), které je vyhlášené svou multikulturností. Ta se projevuje tak, že na každém kroku uvidíte budovy v různých stylech a slozích. A stejně zastoupena jsou zde veškerá náboženství, najdete tu jak mešity, tak buddhistické chrámy i katedrály. Kromě těchto svatostánků stojí určitě za návštěvu hlavní tržiště na ulici Jardin de la Compagnie, kde nakoupíte téměř všechno.
  • Kromě náboženských staveb si prohlédněte také stavby historické. Město mělo původně čtyři pevnosti pocházející z doby britské nadvlády. Do dnešní doby se dochovala pouze jediná, a to pevnost Fort Adelaide (přezdívaná Citadela) na kopci Champ de Mars. V dnešní době je využívána pro hudební a divadelní představení a je z ní také krásný výhled na celé město.
  • Dalším tipem při návštěvě hlavního města může být prohlídka přírodního a historického muzea. Uvidíte tu rozsáhlé sbírky vyhynulých živočichů, dále historickou knihovnu a mimo jiné i národní symbol ostrova – proslulou poštovní známku.
  • Pokud fandíte koňským dostihům, zajeďte si na Champ de Mars na závody. Od května do listopadu je velká pravděpodobnost, že natrefíte na některý z četných pohárových dostihů, jež se zde konají. Veškeré informace o dostihovém sportu na Mauriciu.
  • Z dalších sportů, jež mají na Mauriciu výborné zázemí, je možno jmenovat golf, veškeré vodní sporty (windsurfing, vodní lyže, vodní skútry, kajaky) nebo např. paragliding. Vyjet si můžete také na okružní plavbu katamaránem nebo můžete zvolit výpravu na mořské dno, tzv. blue safari. V neposlední řadě je možno zvolit výlet do akvaparku, který se nachází v Belle Mare (viz Google maps). Toto místo je vhodné zvláště pro rodiny s dětmi.
  • Turisticky značně oblíbeným místem pro výlety je botanická zahrada Pamplemousses. Nachází se v blízkosti stejnojmenného města (viz Google maps) a je nejstarší zahradou na jižní polokouli. Rozkládá se na 62 ha a najdete tu 80 druhů palem a spoustu dalších vzácných rostlin i želvy starší 100 let. Vstup do zahrady je zdarma.
  • Jestliže upřednostňujete faunu před flórou, zajeďte si do La Vanille Crocodile Park na jihu ostrova (viz Google maps). Park se specializuje na chov krokodýlů, o kterých se tu dozvíte maximum informací. Dále zde uvidíte opice, obrovské želvy, leguány, netopýry a rozsáhlou sbírku hmyzu. Otevřeno je denně.
  • Nejnavštěvovanějším místem ostrova jsou vodopády Chamarel, ležící blízko stejnojmenné vesnice na jihu ostrova (viz Google maps). Vodopád najdete na říčce St. Denis, která padá několik desítek metrů dovnitř kráteru. Výlet k vodopádům je možné spojit s cestou do „země sedmi barev“, jež se nachází nedaleko. Jde o zvlněný terén, který byl původně rozžhavenou lávou a při vhodném slunečním záření mění barvy.
  • Z ostrova Mauricius je možno si vyjet i na sousední ostrůvky. Nejrychlejší cesta je letadlem, létá se především na ostrov Rodrigues (viz Google maps), kde si přijdou na své hlavně milovníci koupání na nepřelidněných plážích, nebo na ostrov Ile aux Aigrettes(viz Google maps), který je pozoruhodně zachovalou přírodní rezervací.
  • (český při minimálním počtu 6 česky/slovensky hovořících klientů na daný výlet).

   CESTA TRADICE (celodenní výlet) : Bois Cheri (čajové plantáže, továrna na zpracování čaje a ochutnávka čajů), La Vanille Réserve des Mascareignes (krokodýlí a želví park), Andrea Lodges (krátká procházka s výhledem na útesy a typický kreolský oběd), St Aubin (koloniální dům,výroba a ochutnávka zemědělského rumu, pěstování vanilky a zahrádka koření). Cena 89 Euro na dospělou osobu, dítě (3-11 let) 62 Euro. Součástí ceny je oběd, všechny vstupy a anglický průvodce (český při minimálním počtu 6 česky/slovensky hovořících osob na daný výlet).

   JIŽNÍ POKLADY (celodenní výlet): Námořní historické muzem, Ile aux Aigrettes (procházka po korálovém ostrovově sloužícím jako přírodní rezervace), oběd v restauraci Les Copains d’Abord, Raulova továrna na sušenky včetně ochutnávky. Cena 95 Euro na dospělou osobu, dítě (3-11 let) za 66 Euro. Součástí ceny jsou všechny vstupy, oběd a anglický průvodce (český při minimálním počtu 6 česky/slovensky hovořících osob na daný výlet).

   NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZE SEVERU (půldenní výlet) : proslulá botanická zahrada v Pamplemousses, La Citadelle (pevnost nad Port Louis), hlavní město Port Louis (Champs de Mars, Saint Louis Cathedral, Place d’Armes, Jummah Moaque,

  Wellness

  • Na ostrově Mauricius můžete najít wellness středisko např. při hotelu The Oberoi Mauritius v oblasti Turtle Bay (Pointe aux Piments). Zdejší lázeňské centrum je považováno za svatyni, kde hosté najdou klid, harmonii a nový pocit pohody. Zařízení obsahuje kosmetický salon, saunu, parní lázeň, bazén atd. Ošetří Vás tu klasickou mauricijskou metodou s použitím přírodních olejů a místního ovoce nebo s použitím kokosu při hloubkové masáži. Informace o hotelu, lázních, rezervacích a jiném najdete na stránkách Oberoi Mauricius.
  • Pokud se na Mauriciu nacházíte poblíž letoviska Belle Mare, zkuste navštívit hotel The Residence a jeho Sanctuary Spa. Věnují se tu relaxaci těla i mysli a nabízejí širokou škálu masáží a jiných programů péče o obličej i celé tělo.
  • Další kvalitně vybavená spa centra, jež nabízejí podobné služby, najdete také v hotelech:
  • Le Saint Géran (Pointe de Flacq)
  • Royal Palm (Grand Baie)
  • Hilton (Wolmar)
  • Constance Prince Maurice (Poste De Flacq)
  • Beau Rivage (Belle Mare)
  • Sofitel Imperial (Wolmar)
  • Dinarobin (Le Morne)
  • Taj Exotica Resort & Spa (Flic-en-flacq)
  • Heritage Golf & Spa Resort (Bel Ombre)
  • Kromě hotelový lázeňských středisek existuje na Mauriciu i poměrně široká síť denních lázní mimo hotelové komplexy. Zde je seznam alespoň některých z nich:
  • Indian-Thai Spa-Ayurvedic, Motorway Riche Terre
  • Essentz, Old Mill Road Pereybere
  • Spa Concept, Bois Rouge Fond du Sac
  • Spaforever, Royal Road pointe aux Canonniers
  • Spa Viva, 102 Rte St Jean
  • Hydro Spa, X Club Road Grand Baie

  Potápění

  • Mauricius je skutečným rájem na zemi. Překrásná divoká džungle zde plynule přechází v palmy ohýbající se nad liliově bílým či zlatým pískem pláží. Vody oceánu obklopující ostrov nabízejí mnohá tajemství a skrytá dobrodružství, která by si žádný potápěč neměl nechat ujít.
  • Nejenže lze pod hladinou, která hraje všemi odstíny modré, spatřit fantastické druhy živočichů, je zde také potopeno mnoho lodí z dávných období válek, jež poskytují skvělé podmínky pro růst korálů a mnoha živočichů.
  • Vzhledem k tomu, že se kolem téměř celého ostrova pne korálový útes, můžeme na Mauriciu pod mořskou hladinou spatřit velké množství živočichů – například mořské želvy, pyskouny (čističe), hvězdice, ježovky, mořské okurky, úhoře, rejnoky, drobné barevné rybky a mnoho a mnoho dalších druhů. Z toho vyplývá, že je toto místo vhodné jak pro šnorchlování, tak pro potápění. Potápět se lze kdekoliv po celý rok. Nejlepší období z hlediska viditelnosti je ovšem od prosince do března. Neplatí zde dokonce ani omezení hloubky ponoru na 30 metrů jako v jiných destinacích.
  • Mezi zajímavá místa k potápění patří Rempart Serpent, kde se vyskytují zajímavé druhy živočichů (ropušnice, murény…), a dále mořský park Blue Bay. Zde je možno pozorovat korály a obrovské množství ryb, a to jak při potápění a šnorchlování, tak při pozorování přes prosklené dno lodi. Zajímavostí je tzv. Blue Safari – výlet ponorkou (vyjde asi na 3200 Rs).

   

  Sport a zábava

  • Díky své poloze v Indickém oceánu, tropickému podnebí, čistotě vody i povětrnostním podmínkám Mauricius přímo vybízí k vodním sportům, jako jsou windsurfing, jachting, jízda na vodních lyžích, parasailing či plavba na kajaku. Předními atrakcemi jsou však především potápění ke korálovým útesům a staletým vrakům lodí pestrobarevným hemžením mořského života za cenu kolem 50 € za ponor a pak hlubokomořské rybaření. Rybáře tady lákají tropické ryby jako modrý a černý marlin, plachetňák, wahoo, tuňáci, žraloci, různé druhy makrel atd. Výprava přijde na 15 – 35 000 rupií. Na souši se lze třeba projet na horském kole (pronajímá se za zhruba 150 rupií na den), provozovat slaňování, horolezectví nebo hrát golf (poplatek za hřiště s 18 jamkami je necelých 100 eur na osobu).
  • K zábavám na ostrově spojeným s vodou patří ještě plavání s delfíny (výprava od 35 € za osobu) nebo pozorování podmořské krásy kolem ostrova Mauricius zpoza skla ponorky (kolem 90 € na osobu). Vody si užijete také ve vodním parku Waterpark & Leisure Village. Dospělý za jeho návštěvu zaplatí 350 rupií, děti 185 Rs. Zcela v jiném živlu a z jiného úhlu budete moci Mauricius obdivovat při vyhlídkovém letu vrtulníkem (cena je od 7000 rupií na osobu, skupiny mají slevu). Koho lákají koňské dostihy, má možnost je vidět v Port Louis na Martově poli (Champ de Mars) za zhruba 150 € na osobu. Jinou podívanou nabízejí různé slavnosti. Denní večerní zábavy představují kasina, restaurace, bary a noční kluby. Vlastní show pořádají zpravidla hotely. Můžete si na nich zatančit místní oblíbené tance v čele s tradičním tancem sega.
 • Koupání Zobrazit Zavřít

 • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

Přejít nahoru