Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Zobrazovat ceny v Euro
Velmi dobrý hotel|82%|

Hotel Moniz Sol

Hosté chválí u Hotel Moniz Sol všeobecnou čistotu všude po hotelu, vzdálenost k pláži, vstřícný a ochotný personál, perfektní čistota v restauraci i hezké stolování, upravenou, vždy uklizenou pláž a dobře vybavené pokoje.

Rodiny s dětmi
Wi-Fi
3 bazény

Dovolená do hotelu na Madeiru od německé CK.
Najděte si skvělý zájezd či ubytování.

Odjezd nejdříve
Návrat nejpozději
Hledat
Dovolená Madeira

Hodnocení hotelu
Hotel Moniz Sol

+
+
=
Náš názor na Hotel Moniz Sol
Podle 303 hodnocení je již naprosto přesvědčivá průměrná známka 82% kvality. Tento výsledek je velmi dobrý, služby určitě splnily očekávání rekreantů. Hotel se dá jen doporučit, bude zajisté vyhovovat i náročným klientům.
96%
podle 3 hodnocení
Hosté chválí u Hotel Moniz Sol
všeobecnou čistotu všude po hotelu, vzdálenost k pláži, vstřícný a ochotný personál, perfektní čistota v restauraci i hezké stolování, upravenou, vždy uklizenou pláž a dobře vybavené pokoje. Nejméně však byli spokojeni s možnostmi nákupů v okolí hotelu.
 • Ochota personálu
 • Kvalita pláže
 • Všeobecná čistota
 • Výbavení pokojů
 • Vzdálenost k pláži
 • Čistota v restauraci
 • Nákupní možnosti
Podrobné hodnocení Hotel Moniz Sol
Všeobecné hodnocení 98%
Umístění a okolí hotelu 91%
Obsluha a služby 100%
Stravování 90%
Sport a zábava 100%
Ubytování 100%
Dovolená Madeira

Recenze hotelu
Hotel Moniz Sol

PedroKV -. | Dovolená Březen 2013
96%
Mladý pár
Perfektní hotel s perfektní obsluhou

Recenze hotelu Hotel Moniz Sol

27.3.2013 | Pobyt v březnu 2013 na 8 nocí jako Mladý pár

Sehnali jsme tady tenhle hotel za velmi příjemnou cenu asi 10.500 Kč. Chtěli jsme na Madeiru za rozumný peníz a věděli jsme, že nechceme do mravencema prolezlé Villy Camacho (viz recenze ostatních). Hotel je moderní, při příjezdu se dá zaparkovat přímo u hotelu, poté 100m pod hotelem v přístavu zdarma, ev. 200m za hotelem na parkovišti. Kdo je v hotelu jen na noc, jako my, může stát na modrých značkách-parkomat, dá se tam stát zdarma od 19:00 do 10:00h. Personál hotelu je velmi velmi příjemný a přátelský, ostatně jako všichni lidé na Madeiře. Všichni na hotelu mluví dobře anglicky, na zbytku ostrova minimálně dostatečně na to, aby člověk zjistil a zařídil, co potřebuje. Hotel je 3 patrový a má všechny pokoje směrem k moři, kromě koncových 2 na patře, které na moře vidí taky, ale mírně bokem. Kdo vstane dřív, než slunce, uvidí i vzdálené Porto Santo (pak už vidět nejde). Na hotelu je Wifi, ale jen v přízemí u recepce a u prvních stolu v restauraci. K dispozici je i zdarma počítač s připojením. Připojení nic moc rychlé a hlavně FB je skoro nepoužitelný, ostatní weby a pošta OK. Snídaně je od 7.30 do tuším 10.30 formou švédského stolu-velmi bohatý výběr. Doporučuji ochutnat krájené pomeranče, jsou velmi šťavnaté. Večeře tuším od 18:30 do 21:30 servírovaná 3 chodová-polívka či salát, hlavní chod a dezert. Každý den vám přinesou stejné menu, ale při 8 denním pobytu se dá vybrat. Mají tam i espadu (nijak extra mi nepřišla). Nejvíc mi tam chutnala portugalská polívka (všechny jsou takové hutné), kuřecí steaky s hranolkama a dezerty skoro všechny. K pití mají extra nápojový lístek s víny, cena začíná na asi 16€ za lahev, takže jsme pili limonádu-jablečná Brisa "Macá" [masá]-jablko, ev. Brisa Maracuja za 1,40€ a byla výborná. Na poslední den jsme požádali o balíček na cestu, nejdřív že 5€ na osobu, když jsme ale řekli, že místo snídaně, protože ji nestihneme, tak že to je zdarma. Dostali jsme 4 pytlíky-2x 2 sendviče, 2x jablko, 2x džusík, 2x jogurt. Když už jsme u poplatků, trezor není v ceně, je na pokoji, ale klíč je asi za 1,5€ na den. Nevím, jestli je nutný, my ho měli (klíče od našeho auta ve Vídni, kopie dokladů, vouchery), jinak krámy normálně po pokoji a nic nepostrádáme. Úklid pokojů vzorný. Pokoj pěkný, všechny jsou s balkonem, měli jsme dvojpostel. Spaní mírně horší, matrace hodně péruje. V koupelně vana se skleněnou zástěnou na sprchování, záchod s protáhlým prkýnkem (bolí z něj zadek).

Hotel má jednu mírnou vadu na kráse: je asi 50km od Funchalu, na vystrkově. Od letiště jej dělí přesně 41 tunelů. Ať chcete jet kamkoliv po ostrově, máte to tak hodinu až dvě autem, což je nepříjemné. Naštěstí tunely se cestuje rychle, místní se s rychlostma moc nemažou, jak říkal Svěrák: "chce to bystrou mysl a rychlé rozhodování, to je oč tu běží". Takže z letiště až pod Encumeadský tunel po Via Rapida (dálnice) v levém pruhu, max. rychlost 100km/h, někde snížená, když cedule s rychlostí blikají nebo je tam 60km/h, tak se opravdu vyplatí zpomalit z těch 120 na cca 70, protože je tam ostrá zatáčka. Nejezděte v pravém pruhu, jsou tam velmi krátké připojováky, někde takřka žádné. Auto jsme měli půjčené Fiat Punto 1,2 od Sixt, ale brané přes globel-cars.com za super cenu asi 109€ se Super-CDW na 8 dní. Doporučoval bych vzít nějaké TDI (Polo), byť za vyšší cenu, protože to v těch kopcích pojede (Punto byla lemra líná) a za další nebude tolik žrát (Punto žralo i trávu okolo cest, spotřeba 7,9l/100km). Je fakt, že jsme mu šlapali na krk, protože jinak bychom nikdy nikam nedojeli. Často budete vyjíždět kopce jen na jedničku. Cena benzínu 95 byla téměř všude 1,719€/litr. Někde mírně nižší, ale najít takovou pumpu. Skoro všude jsou pumpy Repsol, sem tam nějaký Galp a BP. Ještě k autu: doporučuji Super-CDW pojištění bez spoluúčasti. Silnice jsou tam perfektní, ale občas je v nich díra. Důvod zjistíte po pár kilometrech-ostré svahy se sypou, skály drolí. Nonstop tam jezdí silničářská dodávka a úklízí sesypané kameny stranou a označuje je kuželama. Auto si při přejímce důkladně prohlídněte a nechte vyznačit všechna poškození. Protože při předávání zpět to důkladně provede obsluha. Lékárničku naše auto nemělo, prý žádný stres, nemusí být. Policie tam auta nestaví. Udržuje pořádek ve městech, neprudí. Rychlost tam nikde neměřili, ale prý radar občas někde je (mi na dotaz řekli na konci v půjčovně).

Fotografie hotelu

Hotel zezadu. Jen chodby. Jinak z chodeb výhled do kopce na Porto Moniz.Pohled od příjezdu do Porto MonizKoupelnaPokojvýhled z pokojePohled z kopce na výjezdu směr Paul da Serra

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené 100 %
Doporučili byste tento hotel? 100 %
Nákupní možnosti v blízkosti 67 %
Dopravní spojení a možnost výletu 67 %
Restaurace a bary v blízkosti 100 %
Další možnosti trávení volného času 100 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací 100 %
Nabídka pro volný čas 100 %
Kvalita pláže N
Kvalita a stav bazénu N
Péče o děti, hřiště N
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 67 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 100 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Pavla Lysáková | Dovolená Únor 2012
98%
Individuální cestovatel
Hotel je moc pěkný a útulný s výhledem na oceán a velice příjemný ...

Recenze hotelu Hotel Moniz Sol

29.3.2012 | Pobyt v únoru 2012 na 10 nocí jako Individuální cestovatel

Seznámila jsem se s personálem a všichni byli maximálně ochotní a vstřícní a příjemní. Potkala jsem jednu rodinu z České republiky a shodli jsme se, že Madeirané jsou k turistům nebývale vstřícní a usměvaví. Jsou vždy připraveni vám vše vysvětlit a pomoci a turistů si váží. Hotel je pěkně architektonicky řešená buduva, máte na balkoně soukromí a nádherný výhled, je tu čisto a výborně vaří. Je zde možnost i opalování na velké terase pod skalami. V Porto Moniz je to jednoznačně nejlepší hotel na nejlepším místě!!! Nedokážu porovnat kuchyně, prý vaří jinde lépe. Mluvila jsem i jinými turisty a všichni byli spokojení a někteří se chtějí do Porto Moniz vrátit. Objela jsem velkou část ostrova a lepší místo jsem neviděla. Je to klidné a malé! V sezoně je tam jistě rušnu, ale pořád je to snesitelné, bez diskoték a nákupních center. Bary a restaurace jsou u oceaánu. Není jich příliš, tak akorát :-) na malé městečko. Je tam velice čisto všude! Já se určitě do Porto Moniz chystám znovu, zamilovala jsem si Madeiru a tamní obyvatele, mám tam už nějaké přátele. Nevím, jestli pojedu ještě do hotelu, ale kdybych jela do hotelu, vyberu si určitě Moniz Sol. Maximální spokojenost. Ranní bufet byl skvělý, spousta zdravého místního ovoce mimo jiné a večeře skvělé ryby! Myslím ale, že polopenze úplně stačí a někteří upřednostńovali jen snídaně, s tím, že večeří na cestách, nejsou omezení časem, to je taky dobré třeba pro páry.


Porto Moniz je oáza klidu a odpočinku, toto místo využívají hlavně Portugalci jako lázně, je tam krásné koupaliště a skaliska, je to výletní místo. Určitě se vyplatí vypůjčit si auto a to je možné řešit přímo v hotelu, ale je nutné domluvit to hned po příjezdu, protože je tam nutná rezervace předem. Cena je dobrá a nechává se záloha 300 euro, kdyby byla nehoda, ale pozor, tyto peníze se pouze blokují a v den vrácení auta blokace končí, to je dobré si pohlídat, měla jsem to blokované pak skoro ještě měsíc. Let byl velice příjemný v obou směrech a bez problémů.

Fotografie hotelu

Výhled naproti dveřím v hoteluPorto MonizPorto Monizhotelkousek u hoteluFotka z blízkého výletujiná stranaměstečkoklasikaporto monizPřímu kousek u hoteluporto MonizPorto MonizPorto Monizvesnice nad městečkem, už začínají horyIhle mol je ten kopec a je přímo před hotelemkousek u hotelu, přírodní koupalištěPorto Monizhotelpřírodní koupaliště kousek od hoteluPorto Monizhned u hotelu, promenáda u oceaánudalší výlet v okolíPorto Monizhory nad městečkem Porto MonizPorto Moniz

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené 100 %
Doporučili byste tento hotel? 100 %
Nákupní možnosti v blízkosti 33 %
Dopravní spojení a možnost výletu 100 %
Restaurace a bary v blízkosti 100 %
Další možnosti trávení volného času 100 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací N
Nabídka pro volný čas 100 %
Kvalita pláže 100 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště N
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 100 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 100 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Zuzana S. | Dovolená Prosinec 2010
95%
Neznámý
doporucejeme!

Recenze hotelu Hotel Moniz Sol

12.1.2011 | Pobyt v prosinci 2010 na 7 nocí jako Neznámý

Nejlepsi misto ubytovani v Porto Moniz. Velmi ochotny a prijemny personal. Idealni pro klidnou dovolenou. Pocasi v prosinci nam vyslo, mezi 15 az 20 stupni, v horach je chladneji, jinak v tomto obdobi hodne prsi. Strava je dobra, jednodussi, ale pokud si chcete pochutnat objednejte si z hoteloveho menu. Polopenze miva jen omezeny vyber. Vyborna turistika i pro narocne. Doporucujeme! Priste ale urcite pojedeme na jare...

Fotografie hotelu

Moniz Sol*

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 67 %
Vhodnost pro postižené 100 %
Doporučili byste tento hotel? 100 %
Nákupní možnosti v blízkosti 100 %
Dopravní spojení a možnost výletu 100 %
Restaurace a bary v blízkosti 100 %
Další možnosti trávení volného času 100 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací N
Nabídka pro volný čas 100 %
Kvalita pláže N
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště N
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 67 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 67 %
Hotelová restaurace a bar N
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
5,5 / 6
55 recenzí
Podrobné hodnocení Hotel Moniz Sol
Hotel 5,6 / 6
Pokoje 5,4 / 6
Hotelový servis 5,8 / 6
Okolí hotelu 5,6 / 6
Stravování 4,6 / 6
Sport a zábava 4,6 / 6
Přejít na HolidayCheck
Hodnotitelé HolidayCheck.de o Hotel Moniz Sol
Hosté chválí celkový stav hotelu, umístění a okolí hotelu, obsluhu a služby a kvalitu ubytování. Nebyli však moc spokojeni s úrovní a kvalitou stravování a s možnostmi sportu a zábavy. Tento hotel v posledním roce doporučuje 100% dotázaných.
4 / 5
hodnocení z Tripadvisoru
245 recenzí
Přejít na TripAdvisor
Dovolená Madeira
Obecný popis hotelu
Hotel Moniz Sol

Přesný popis hotelu najdete u termínů

Vybavení
Hotel pochází z roku 2001. Objekt hostům nabízí celkem 47 pokojů. Po příjezdu do objektu jsou hosté uvítáni ve vstupní hale s recepcí, která je otevřena 24 hodin. Check in/check out je možný 24 hodin. Do většiny poschodí lze vyjet výtahem. V hotelu je hotelový sejf a směnárna. Přes WiFi se mohou hosté ve společných prostorách připojit k internetu. V objektu se nachází restaurace, jídelna, snídaňový salónek, kavárna a bar. V areálu je hezká zahrada a hřiště. Je zde dětská herna. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat na parkovišti. Dále je možné využít překladatelské služby, pokojovou službu a prádelnu.
Vybavení pokoje
V pokojích je klimatizace, ústřední topení, obývací část a koupelna. Většina pokojů má balkón s krásným výhledem. Mnoho pokojů má výhled na moře, který vytváří příjemnou atmosféru. Je možné rezervovat oddělené ložnice. Pro děti jsou k dispozici dětské postýlky. Také je zde sejf a minibar. Ke standardnímu vybavení patří varná konvice/kávovar. Zařízení pokoje doplňuje připojení k internetu, telefon, televize a WiFi (zdarma). Koupelny mají sprchový kout a vanu. K dispozici mají hosté také vysoušeč vlasů a župan. V objektu jsou pokoje pro rodiny a nekuřácké pokoje.
Sport/zábava
V horkých dnech se mohou hosté zchladit a zaplavat si v krytém nebo venkovním bazénu. Na terase s lehátky a slunečníky se mohou hosté opalovat a užívat si dovolenou. U bazénu je vířivá vana, ve které se lze příjemně uvolnit a osvěžit. Také nabídka indoorových sportovních aktivit je bohatá, je zde například fitness studio a stolní tenis. V hotelu je wellness zóna, kde jsou různé relaxační programy. Hosté si mohou vybrat například spa, saunu, parní lázeň, hammam a solárium a za příplatek také masáže. Zábavní program pro děti i dospělé má v objektu na starost animační tým. Copyright GIATA 2004 - 2017. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 120272
Stravování
V objektu jsou na výběr tyto typy stravování - nocleh se snídaní a polopenze. Hosté si mohou vybrat, zda budou chtít snídaně, obědy nebo večeře.
Platba
Je možné zaplatit platebními kartami American Express, Visa, Diners Club a MasterCard.
Podrobné katalogové informace
pláž
ano, skalnatá
bazén a vybavení
bazén, vnitřní bazén, whirlpool/jacuzzi
typ dovolené
pro rodiny s dětmi
poloha hotelu
v zahradě
pro děti
dětská herna, dětské hřiště
internet
Wi-Fi, ano
SPA
ano
akceptované karty
diners, mastercard, visa, EC karty, american express
bary
ano, kavárna
fitness
ano, fitness centrum
hotelové vybavení
klimatizace, parkoviště, recepce, sejf, sluneční terasa, výtah
kategorie hotelu
4
masáže
ano
organizovaná zábava
animační programy
personál hovoří
anglicky
počet bazénů
3 bazény
počet pokojů
31-40 pokojů
restaurace
ano
sauna
ano, finská, parní lázeň
sportovní vyb. a aktivity
stolní tenis
vzdálenost města
do 100 m
vzdálenost od autobusu
do 100 m
vzdálenost od pláže
do 100 m
Vzdálenosti
 Centrum města 50 m
 Turistické centrum 50000 m
 Pláž 50 m
Sport/zábava
 Venkovní bazén(y)
 Vnitřní bazén
 Lehátka
 Slunečníky
 Vířivka
 Sauna
 Parní lázně
 Masáže
 Speciální lázeňský balíček
 Posilovna
 Počet bazénů
 Opalovací studio/solárium
 Stolní tenis
 Terasa na opalování
Stravování
 Večeře - sestavené menu
 Polopenze
 Snídaňový bufet
 Oběd à la carte
 Plná penze
 Večerní bufet
 Servírovaná snídaně
Vybavení pokoje
 Koberec
 Varná konvice
 Klimatizace (centrálně ovládaná)
 Trezor
 TV
 Přístup k internetu
 Balkón/terasa
 Koupelna
 Sprcha
 Vana
 Ústřední topení
 Fén
 Telefon s přímým vytáčením
 Minibar
Vybavení
 Herní místnost
 Klimatizace
 Lobby
 Nonstop recepce
 Nonstop přihlášení k pobytu
 Hotelový trezor
 Směnárna
 Výtahy
 Kavárna
 Bar(y)
 Restaurace
 Restaurace s klimatizací
 Restaurace s nekuřáckou částí
 Restaurace s dětskými židlemi
 Konferenční místnost
 Přístup k internetu
 Přístup k WLAN
 Pokojová služba
 Služby prádelny
 Parkoviště
 Hřiště
Pláž
 Kamenitá pláž
Platba
 American Express
 VISA
 MasterCard
 Diners Club
 Eurocard
Informace o budově
 Počet apartmá
 Rok výstavby 2001
 Počet poschodí - hlavní budova 3
 Zahrada (m²)
 Terasa (m²)
 Počet pokojů (celkem) 47
 Počet jednolůžkových pokojů 3
 Počet dvoulůžkových pokojů 43
Kategorie
 Kategorie (oficiální) 4
 Kategorie (doporučená) 4
Informace o objektu
 PSČ 9270-095
 Telefon - rezervace 00351291850150
 Fax 351 291 850155
 E-mail reservas@hotelmonizsol.com
 URL www.hotelmonizsol.com
 Telefon - hotel 351 291 850150
Dovolená Madeira

Fotografie hotelu
Hotel Moniz Sol

Dovolená Madeira

Video hotelu
Hotel Moniz Sol

Hotel Moniz Sol - video z Giaty
Hledat videa na Youtube
Dovolená Madeira

Počasí v oblasti hotelu
Hotel Moniz Sol

Počasí a kdy jet na Madeiru
 • Na ostrově Madeira vládne celoročně příjemně teplé a stabilní klima. Pohoří ve středu ostrova působí jako štít proti severním větrům, proto je jih ostrova srážkově chudší a teplejší než hornatý sever. Tady se s deštěm setkáme celoročně, bývá doprovázen i chladnějším větrem. Na Madeiře je spíše trvalé jaro.
 • Hlavní sezona je na ostrově od června do listopadu. Teploty vzduchu nejsou extrémně vysoké (pouze okolo 25 oC, minima neklesnou pod 18 oC), slunce svítí 8 – 9 hodin denně. Vlhkost je vyšší (přes 75 %). Pro koupání jsou nejpříhodnější září a říjen, kdy moře dosahuje teplot okolo 23 oC.
 • V zimě je Madeira vyhledávaným cílem návštěvníků ze severních zemí. Slunce se na obloze objeví jen na 5 hodin, zvýší se množství srážek a vlhkost dosahuje 78 %, ale teploty jsou na úrovni 19 – 20 oC. Nejchladnější dny bývají od ledna do března. Teplota moře tehdy klesne pod 20 oC.
 • Pro množství srážek zde bují vegetace všeho druhu – v období Velikonoc místní obyvatelé slaví jarní svátky Slavnosti květů. Ne nadarmo se tedy Madeiře přezdívá ostrov věčného jara nebo plovoucí zahrada.
 • Pro své vlhké, příjemně teplé a slunečné podnebí je pobyt na Madeiře vhodný jako „klimatické lázně“ pro doplňkovou léčbu různých dýchacích potíží.
Index sezóny
Leden
19 °C
18 °C
78 %
5 hodin
7 dnů
Únor
19 °C
17 °C
77 %
6 hodin
6 dnů
Březen
19 °C
17 °C
74 %
6 hodin
7 dnů
Duben
20 °C
17 °C
71 %
7 hodin
4 dny
Květen
21 °C
18 °C
73 %
8 hodin
2 dny
Červen
22 °C
20 °C
73 %
9 hodin
1 den
Červenec
24 °C
21 °C
69 %
9 hodin
žádný
Srpen
25 °C
22 °C
72 %
9 hodin
1 den
Září
25 °C
23 °C
76 %
7 hodin
2 dny
Říjen
24 °C
22 °C
77 %
6 hodin
7 dnů
Listopad
22 °C
20 °C
78 %
5 hodin
7 dnů
Prosinec
20 °C
19 °C
76 %
5 hodin
7 dnů