Info
Info

Příjezd na letiště

Obsah článku

Souřadnice letiště

48°21'14'' N

11°47'10'' E

Příjezd autem

Prijezd autem Mnichovlupa

Ze směru Mnichov

Jeďte po dálnici A9, na dálniční křižovatce odbočte na A92 směr Deggendorf, sjezd letiště Mnichov, nebo přes B11 či B13 na A92, poté následujte dopravní označení.

Ze směru Landshut

Jeďte po dálnici A92, výjezd Erding, na východní okrajovou silnici letiště (FTO), nebo přes A92, sjezd Freising-Mitte, poté následujte dopravní označení.

Ze směru Passau

Jeďte po silnici B388 nebo dálnici A94 a na východní okrajovou silnici letiště (FTO), poté následujte dopravní označení.

Ze směru Norimberk a Regensburg

Jeďte po dálnici A9, na dálniční křižovatce Neufahrn jeďte na A92, sjezd letiště Mnichov, poté následujte dopravní označení.

Ze směru Augsburg

Jeďte po dálnici A8, sjezd Dachau Fürstenfeldbruck, dále přes B471 a A92, sjezd letiště Mnichov, poté následujte dopravní označení.

Příjezd vlakem

Regionální a dálkové vlaky staví na München Hauptbahnhof (hlavní nádraží), München Ostbahnhof (východní nádraží) a München-Pasing.

Z hlavního a východního nádraží jezdí na letiště pravidelně tramvajové linky č. S1 a S8.

Letištní přepážka DB (německých drah) je denně otevřená od 7:30 - 22:00.

Při přestupu v Laimu můžete využít přípoje z Pasingu směrem na Augsburg, Ulm, Stuttgart, Garmisch, Innsbruck, Kempten, Lindau a do Švýcarska.

Příjezd autobusem

Autobusové nádraží se nachází před centrální oblastí Terminálu 1 A a B, další zastávka na letišti se nachází před centrální oblastí D a E.

Začínají a končí zde četné regionální i dálkové autobusové spoje, např. do Augsburgu, Innsbrucku, Freisingu, Regensburgu, Linze, Salzburku nebo Brna.

Autobus z Prahy Florence jede 5 hodin.

Příjezd městskou hromadnou dopravou

Tramvaj (S-Bahn)

Letištní linka S1 jezdí mezi Ostbahnhof (východním nádražím) a letištěm se zastávkami Marienplatz, Hauptbahnhof (hlavní nádraží), Laim, Moosach, Flughafen Besucherpark a letiště Mnichov. Linka jezdí každých 20 minut.

Linka S8 spojuje letiště s nádražím München-Pasing a centrem. Jezdí rovněž po 20 minutách z Pasingu přes Hauptbahnhof (hlavní nádraží), Marienplatz, Rosenheimer Platz a Ostbahnhof (východní nádraží) na tramvajové nádraží pod centrální oblastí letiště. Cesta z hlavního nádraží k letišti trvá cca 40 minut.

Autobus

Lufthansa Airport Bus jezdí v intervalu 20 minut a spojuje letiště s vlakovými nádražími München Hauptbahnhof (hlavní nádraží) a München Nord (severní nádraží).

Zastávky se nacházejí před Terminálem 1 (moduly A a D), Terminálem 2 a před Centrální oblastí (MAC - Munic Airport Center).

Cesta trvá cca 45 minut. Jízdné je od 10,50 EUR (děti 6-14 let 5,50 EUR).

Příjezd taxíkem

Stanoviště taxíku na letišti

Centrální oblast (MAC), odlet / přílet A, B, C, D, F, přílet E

Ceny:
Hlavní nádraží Mnichov - letiště Mnichov cca 45€
Nádraží Erding - letiště Mnichov: cca 25€
Nádraží Freising - letiště Mnichov: cca 20€
Nahoru