Info
Info

Letiště Drážďany

DRSlogolupa
Drážďanské letištělupa
 • Drážďanské letiště mělo pohnutou historii. Otevřeno bylo (v té době v katastru města Klotzsche) roku 1935, tehdy kromě civilního provozu také za účelem budování vzdušných bojových sil nacistického Německa. Nejdůležitější linka nového letiště létala z Berlína přes Drážďany do Prahy a Vídně a byla společně provozována německými, rakouskými a československými aeroliniemi. Civilní letecký provoz byl v souvislosti s válkou zastaven roku 1940. Ničivé nálety na Drážďany v závěru války letiště významněji nepostihly, zaměstnanci letiště se postavili i proti úmyslu svých nadřízených zničit je před příchodem spojeneckých vojsk. Poválečné mocenské změny se dotkly i letiště, které pak až do roku 1955 využívali k vojenským účelům Sověti. Poté byl obnoven civilní letecký provoz, postupně byly zaváděny i mezinárodní linky do zemí tehdejšího východního bloku. Letiště se také stalo centrem východoněmeckého leteckého průmyslu. Na konci 80. let došlo k velké rekonstrukci letiště, v průběhu 90. let k dalšímu rozšiřování a modernizaci a samozřejmě také k otevření letiště destinacím v západní Evropě. Skokově rostl rovněž provoz na letišti. Z tohoto důvodu byl roku 2001 otevřen současný moderní terminál s odbavovací kapacitou 3,5 milionu pasažérů. To řadí drážďanské letiště v počtu pasažérů do půlky druhé desítky německých letišť. Stávající letištní terminál může být ještě v budoucnu rozšířen na kapacitu 4,5 milionu odbavených pasažérů ročně.
 • Letiště v Drážďanech má mezinárodní kód DRS.
 • Od centra Drážďan je letiště vzdáleno 9 km severním směrem.
 • Letiště je z Drážďan snadno dostupné především městskou rychlodráhou (S-Bahn), konkrétně linkou S2, která jezdí v intervalu 30 min. Do stanice Dresden-Neustadt se tak dostanete za necelých 15 minut, na hlavní nádraží za dobu o něco delší než 20 minut.
 • Z Čech můžete využít kromě vlakového spojení i autobusovou dopravu Student Agency (od 390,- Kč)
 • Parkování: pro osobní automobily je připraveno 3 000 parkovacích míst, z krytého parkoviště je k terminálu pouhých 100m.  Pozor, pokud máte vůz vyšší než 2 m, je možné parkovat pouze na venkovním parkovišti P3, ale raději jej zarezervujte přes internet dopředu. Pokud je obsazené, je možné parkovat na parkovišti Sonderflache (viz plánek), kde platí stejné ceny jako v krytém parkovišti. Platí se přímo na parkovišti v automatu. Pokud cestující zarezervuje přes internet www.dresden-airport.de Low coast, zaparkuje na Sonderflache bez kreditní karty, odebere parkovací lístek a při výjezdu se obrátí na obsluhu, která po předložení rezervace Low coast, označí vjezdovou kartu, aby platila i jako výjezdové médium.
 • Nejvíce letů vypravují z drážďanského letiště společnosti Lufthansa (vnitrostátní lety do Frankfurtu, Mnichova a Düsseldorfu) a Air Berlin (především sezonní lety do středomořské oblasti). Dalšími dopravci jsou German Wings, Vueling, City Jet či Aeroflot. Z drážďanského letiště je obsluhováno 27 přímých destinací.
 • Letiště zajišťuje spojení své spádové oblasti (do níž lze řadit i severní Čechy) na vnitrostátní a kontinentální úrovni. V létě vzroste počet destinací, kam se létá, až na 46 v celkem 13 zemích.
 • Tím, že spádovou oblastí se staly i Severní Čechy, najdete oficiální strányk letiště i v českém jazyce a přímo na letišti také info stánek v češtině.
 • Příjemnou službou je WIFI po dobu 30 min zdarma
 • Doplňkové akce:  každoročně v říjnu veletrh "Dresdner Weitsicht"
 •                              24.12.2013 dětské Vánoce a přílet Santa Clause

Oficiální webové stránky

Vzdálenosti letišťlupa
Letiště Drážďanylupa
Letiště Drážďanylupa
Nahoru