Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
 Informace ke koronaviru nalezneteZDE
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Letiště Drážďany

DRSlogo

Drážďanské letištělupa
 • Drážďanské letiště mělo pohnutou historii. Otevřeno bylo (v té době v katastru města Klotzsche) roku 1935, tehdy kromě civilního provozu také za účelem budování vzdušných bojových sil nacistického Německa. Nejdůležitější linka nového letiště létala z Berlína přes Drážďany do Prahy a Vídně a byla společně provozována německými, rakouskými a československými aeroliniemi. Civilní letecký provoz byl v souvislosti s válkou zastaven roku 1940. Ničivé nálety na Drážďany v závěru války letiště významněji nepostihly, zaměstnanci letiště se postavili i proti úmyslu svých nadřízených zničit je před příchodem spojeneckých vojsk. Poválečné mocenské změny se dotkly i letiště, které pak až do roku 1955 využívali k vojenským účelům Sověti. Poté byl obnoven civilní letecký provoz, postupně byly zaváděny i mezinárodní linky do zemí tehdejšího východního bloku. Letiště se také stalo centrem východoněmeckého leteckého průmyslu. Na konci 80. let došlo k velké rekonstrukci letiště, v průběhu 90. let k dalšímu rozšiřování a modernizaci a samozřejmě také k otevření letiště destinacím v západní Evropě. Skokově rostl rovněž provoz na letišti. Z tohoto důvodu byl roku 2001 otevřen současný moderní terminál s odbavovací kapacitou 3,5 milionu pasažérů. To řadí drážďanské letiště v počtu pasažérů do půlky druhé desítky německých letišť. Stávající letištní terminál může být ještě v budoucnu rozšířen na kapacitu 4,5 milionu odbavených pasažérů ročně.
 • Letiště v Drážďanech má mezinárodní kód DRS.
 • Od centra Drážďan je letiště vzdáleno 9 km severním směrem.
 • Letiště je z Drážďan snadno dostupné především městskou rychlodráhou (S-Bahn), konkrétně linkou S2, která jezdí v intervalu 30 min. Do stanice Dresden-Neustadt se tak dostanete za necelých 15 minut, na hlavní nádraží za dobu o něco delší než 20 minut.
 • Z Čech můžete využít kromě vlakového spojení i autobusovou dopravu Student Agency (od 390,- Kč)
 • Parkování: pro osobní automobily je připraveno 3 000 parkovacích míst, z krytého parkoviště je k terminálu pouhých 100m.  Pozor, pokud máte vůz vyšší než 2 m, je možné parkovat pouze na venkovním parkovišti P3, ale raději jej zarezervujte přes internet dopředu. Pokud je obsazené, je možné parkovat na parkovišti Sonderflache (viz plánek), kde platí stejné ceny jako v krytém parkovišti. Platí se přímo na parkovišti v automatu. Pokud cestující zarezervuje přes internet www.dresden-airport.de Low coast, zaparkuje na Sonderflache bez kreditní karty, odebere parkovací lístek a při výjezdu se obrátí na obsluhu, která po předložení rezervace Low coast, označí vjezdovou kartu, aby platila i jako výjezdové médium.
 • Nejvíce letů vypravují z drážďanského letiště společnosti Lufthansa (vnitrostátní lety do Frankfurtu, Mnichova a Düsseldorfu) a Air Berlin (především sezonní lety do středomořské oblasti). Dalšími dopravci jsou German Wings, Vueling, City Jet či Aeroflot. Z drážďanského letiště je obsluhováno 27 přímých destinací.
 • Letiště zajišťuje spojení své spádové oblasti (do níž lze řadit i severní Čechy) na vnitrostátní a kontinentální úrovni. V létě vzroste počet destinací, kam se létá, až na 46 v celkem 13 zemích.
 • Tím, že spádovou oblastí se staly i Severní Čechy, najdete oficiální strányk letiště i v českém jazyce a přímo na letišti také info stánek v češtině.
 • Příjemnou službou je WIFI po dobu 30 min zdarma
 • Doplňkové akce:  každoročně v říjnu veletrh "Dresdner Weitsicht"
 •                              24.12.2013 dětské Vánoce a přílet Santa Clause

Oficiální webové stránky

Vzdálenosti letišť

Letiště Drážďany

Letiště Drážďany