Info
Info

Parkování a ceny

Mnichovské letiště patří v parkovacích službách k těm vůbec nejlepším v Evropě. Vedle vnějších i vnitřních parkovacích ploch nabízí taky nadstandardní služby. Můžete si nechat auto zaparkovat a po příletu zase nechat přistavit poblíž terminálů, využít parkovací lístek na transfer z parkoviště k terminálům a zpět nebo si při parkování rovnou dobít baterii v elektromobilu.

Samozřejmě nechybějí ani online rezervace místa, speciální slevy pro dlouhodobé parkování při dovolených od 7 dní nebo prémiové služby v podobě čištění exteriéru i interiéru vašeho auta.

Když budete mít odvoz na letiště nebo z letiště, má váš řidič před odletem 5 minut stání v zóně Kiss & Fly a před příletem 10 minut stání v zóně Kiss & Ride zdarma. Když dobu přesáhnete, zaplatíte 2,50 € do 15 minut a pak dalších 2,50 € za každých dalších 15 minut stání.

Parkování na letišti

V Mnichově na letišti můžete využít několik druhů parkovišť. Pro lepší přehled u každého najdete mapku s popisem, kde leží, jak se k němu dostanete a kolik stojí parkovné.

Parkování u terminálů

Parkování u terminálů letiště Mnichovlupa

Velký počet parkovacích míst mají cestující k dispozici také hned vedle terminálů letiště. Opět tady máte možnost zvolit si vnitřní nebo venkovní stání. Jako v případě ekonomického parkování platí, že do parkovacích domů smějí jen vozidla do dvou metrů výšky.

Ze všech parkovacích míst se dostanete k terminálům pěšky během pár minut. Pro terminál 1 jsou nejvhodnější parkoviště P1, P5 a P7, zatímco pro terminál 2 jsou vhodnější stání s označením P20, P26 a P27 (venkovní).
 
Ceník parkování u terminálů (P1. P5, P7, P20, P26 a P27):
do hodiny: 6 €
každý další hodina:
+ 2 €
1 den:
36 €
2 dny:
72 €
3 dny:
108 €
4 dny:
144 €
5 dní:
175 €
6 dní:
187 €
7 dní:
199 €
8–13 dní:
každý další den + 15 €
14 dní:
299 €
15–21 dní:
každý další den + 15 €
22 dní:
419 €
každý další den:
+ 10 €
 

Ekonomické parkování

Ekonomické parkování letiště Mnichovlupa

Jak napovídá název, jde o levné parkování poblíž letiště. Můžete si vybrat hned z několika parkovišť, přičemž jsou některá zastřešená (P44, P51 a P90), jiná na volném prostranství (P41 a P50).

Do vnitřních parkovišť vás pustí jen s vozidlem do dvou metrů výšky. Venkovní parkoviště jsou ideální pro dodávky nebo větší osobní auta, která se hůře vejdou do zastřešených parkovacích domů.

Z parkovišť se dostanete k terminálům letiště pravidelnými transfery. Můžete si vybrat autobus 635, který odjíždí každých 20 minut (kromě nočních hodit od 0:33 do 3:53), nebo využít vlakové spojení se zastávkou u parkoviště P90. Vlaky odjíždějí každých 10 minut přímo na terminály. Cesta oběma prostředky zabere asi 8 minut.

Případně můžete jít pěšky po chodníku. Z parkoviště 51 je to asi 800 metrů, z parkoviště 44 něco přes kilometr.

Ceník ekonomického parkování (P41, P44, P50, P51, P90):
do hodiny: 2 €
každá další hodina: + 2 €
1 den: 26 €
2 dny: 36 €
3 dny: 46 €
4 dny: 56 €
5 dní: 66 €
6 dní: 76 €
7 dní: 87 €
8–13 dní: každý další den + 5 €
14 dní: 122 €
15–21 dní: každý další den + 5 €
22 dní: 162 €
každý další den: + 5 €
 

Parkování s obsluhou

Parkování s obsluhou letiště Mnichovlupa

Pokud nestíháte a potřebujete bleskově na check-in, pomůže vám parkování s obsluhou. Jednoduše poblíž terminálů 1 nebo 2 najdete při příjezdu z jihu ve 4. patře zónu s nápisem Valet Parkservice a vaše auto si vyzvedne zaměstnanec letiště, aby ho za vás bezpečně zaparkoval.

Když se rozhodnete využít parkování s obsluhou, dejte o tom vědět personálu letiště nejméně 30 minut předem, ideálně ještě dřív. Službu si samozřejmě můžete objednat i v klidu online z domu, pokud je pro vás tento způsob zaparkování pohodlnější. Z předávacího místa jste v letištní hale během okamžiku.

Jestli potřebujete zároveň dobít svůj elektromobil, je to možné. Letiště nabízí službu Valet E-Charge Service, v rámci které kromě zaparkování vaše vozidlo taky nabije, abyste po příletu mohli pohodlně vyrazit na cestu bez dalšího zdržování.

Cena za parkování s obsluhou je 25 € za vyzvednutí a dalších 25 € za přistavení auta plus cena parkování v rámci P20 – ceník výše. Pokud chcete do služby zahrnout i dobití svého auta, je cena 45 €. Samozřejmě můžete využít jen vyzvednutí auta, případně jen jeho přistavení k odletové / příletové hale. To je na vás.

 

Parkování s elektrickým dobíjením

Parkování s elektrickým dobíjením letiště Mnichovlupa

Svůj elektromobil můžete zaparkovat pohodlně poblíž obou terminálů v parkovacím domě P20. Ve druhém patře zároveň najdete 34 míst, kde můžete své auto dobít. Cena za 1 kWh proudu je 0,49 € s tím, že konečná suma se zaokrouhluje dolů na celá eura, nebo eura a 50 centů. Takže drobné potřebovat nebudete.

Při dobíjení baterie v elektromobilu využijete svůj parkovací lístek. Budete na něm mít QR kód, který přiložíte k nabíjecí stanici. Tím se budou sčítat vaše útraty za stání i dobíjení vozidla, abyste je pak mohli pohodlně zaplatit najednou při odjezdu z parkovacího domu.

Parkovací místa s dobíjecími stanicemi ve druhém patře domu P20 bohužel není možné rezervovat předem online. Málokdy se ale stává, že by byla plná kapacita na všech místech.

Další možnosti parkování

Pokud potřebujete nebo chcete extra místo pro parkování, nabízí mnichovské letiště dvě varianty, které ocení milovníci luxusu i lidé se speciálními potřebami nebo třeba zhoršenou pohyblivostí.

Prémiové parkování
Je to exkluzivní prostor v 6. patře parkovacího domu P20, kde je vaše auto dokonale v bezpečí v oddělených prostorech, a to po 24 hodin denně. Kromě standardních služeb při parkování si můžete vybrat ještě bonusové. V nabídce je čištění interiéru i exteriéru, dotankování paliva, nabíjecí stanice pro elektromobily nebo transfer do parkovacího domu, který si vyberete. Oproti standardnímu ceníku parkovacího domu P20 je cena navýšená o 19 € za započatý den.

Bezbariérové parkování
Všechna parkovací místa pro cestující s pohybovým omezením jsou na stejném patře jako vstupy do letištních hal, nebo v těsné blízkosti výtahů. Držitelé ZTP/P průkazů a jejich ekvivalentů v zemích EU mají nárok na 50% slevy v zónách Kiss & Fly, Kiss & Ride, parkování u terminálů i ekonomického parkování. Navíc prvních 5 hodin je parkování zdarma.

Parkování s extra širokými místy
Pokud potřebujete parkovací místo s nadstandardní šířkou, máte možnost využít 3. patro parkovacího domu P26. Najdete tady místa o šířce nejméně 310 cm, takže pohodlně naložíte nadměrný náklad nebo bez omezení vystoupíte a nastoupíte do vozidla. Cena je 14 € za první hodinu, pak 5 € za každou další. Celodenní stání vyjde na 44 €.

Všechny uvedené ceny jsou orientační. Aktuální a podrobný ceník parkovného naleznete na stránkách letiště zde.

Alternativní parkování s bonusem

Parkování + transfer

Za výhodných podmínek si můžete objednat parkování v blízkém okolí letiště a využít přistaveného transportu na letiště a zpět. Výhodou je, že řidič Vás vysadí přímo u odletového terminálu a vy tak nemusíte nic hledat. Při návratu vás na stejném místě opět vyzvedne a odveze zpět přímo k autu.

Parkování + ubytování + transfer

Několik hotelů v blízkém okolí letiště Mnichov nabízí ubytování a zdarma parkování na celou dobu Vaší dovolené.

Většinou za cenu ubytování v letištním hotelu získáte

  • nocleh pro dvě osoby
  • parkování na dobu max 22 dnů
  • transfery na letiště a zpět s výhodou přesného místa vyložení
  • některé hotely mají v ceně i nocleh pro děti a snídani

Tyto výhodné parkovací služby doporučujeme objednat předem přes internetový formulář.

Možnost nejvýhodnějšího parkování

Nahoru