Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
 Informace ke koronaviru nalezneteZDE
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Letiště Linec

LNZlogo

linzlupa
  • Létání má v Linci poměrně dlouhou tradici. Roku 1909 z města vzlétla první vzducholoď, od roku 1925 mělo město letecké spojení s Vídní. Předchůdkyní dnešního letiště v Linci, nazývaného také Letiště Modrý Dunaj, byla letecká základna, kterou si zde zřídila německá armáda v letech 1938/1939 v ponurém období po násilném připojení Rakouska k "Říši". Stavbu tehdy zahájil sám maršál Hermann Göring. (Letiště i dnes využívají rakouské vzdušné síly.) Po válce obsadili území Američani, a když roku 1955 odešli, bylo letiště otevřeno pro civilní dopravu. Letiště v Linci je také významným centrem nákladní letecké přepravy, po vídeňském letišti druhým největším v Rakousku co do počtu tun přepraveného zboží, které odsud odlétá i v útrobách největších transportérů typu Antonov.
  • Kód lineckého letiště je LNZ.
  • Počet pasažérů, kteří v roce 2008 prošli letištěm v Linci, je 803 000. Linec má tak páté "nejrušnější" letiště v Rakousku.
  • Letiště leží u obce Hörsching, zhruba 12 km jihozápadně od Lince.
  • Letiště má jeden terminál (zbudovaný v 70. letech, mezi lety 1998 a 2003 prodělal významnou úpravu).
  • Do Lince se cestující, kteří chtějí použít veřejnou dopravu, dostanou tak, že autobusem dojedou během několika minut na nádraží v Hörschingu a odtud putují vlakem, který vyjíždí přibližně každou hodinu a do města Linec dorazí  asi za 10 - 15 minut.
  • Významnými společnostmi operujícími na Letišti Modrý Dunaj jsou Austrian Airlines, Lufthansa, Ryanair a nízkonákladové aerolinky Niki (létající pro společnost Neckermann Reisen).
  • Linec má díky letišti vzdušné spojení s významnými rakouskými a německými městy a letišti (Vídní, Salcburkem, Štýrským Hradcem, Frankfurtem, Mnichovem, Düsseldorfem) a dále Londýnem a Barcelonou/Gironou. V turistické sezoně se navíc létá do Egypta, Tuniska, Turecka, na řecké, Baleárské i Kanárské ostrovy.

Oficiální webové stránky

Vzdálenost letišť

Letiště Linec

Letiště Linec