Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Příroda v Dominikánské republice

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená do Dominikánské republiky od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

 • Příroda Zobrazit Zavřít

  • Dominikánská republika se nachází ve východní části ostrova Hispaniola, který je součástí souostroví Velké Antily.
  • Ostrovem prostupují tři horské hřbety, z nichž Centrální Kordilera (Cordillera Central) je nejvyšším pohořím Karibiku a zároveň jedním z národních parků. V Parque Nacional Armando Bermúdez se tyčí nejvyšší hora Pico Duarte dosahující výšky 3087 m n. m. Tento park je velmi hustě pokryt vegetací a najdeme v něm od orchidejí po volně žijící papoušky (amazonia ventralis). Pramení v něm také 12 nejvýznamnějších řek. Ve východní části parku se nachází největší vodopád Salto de Aguas Blancas, padající do hloubky 83 m. V sousedství se rozkládá Parque Nacional José del Carmen Ramírez, který pokrývá bohatá vegetace typu tropické džungle s bohatou faunou. Přes 12 % celkové plochy Dominikánské republiky je chráněno a najdete zde dalších 12 národních parků a 9 přírodních rezervací. Dalším z takových míst je na jihozápadě ležící solné jezero Enriquillo, kde se můžete nechat obklopit krokodýly (kteří tu volně žijí vůbec v největším počtu) a až přes metr velkými leguány, z ptáků ibisy, volavkami a plameňáky. Jezero je zároveň nejnižším bodem ostrova. Na severovýchodě navštivte národní park Los Haitises, kde spatříte desítky pelikánů, fregatek, kormoránů i racků, podstatná část plochy parku je pokryta porostem mangrovů. Další zajímavostí jsou vápencové jeskyně, kde se v neporušené podobě dochovaly nástěnné malby Tainů. V jeskyních se zde v minulosti skrývali i vyhlášení karibští piráti Cofresí nebo John Rackham, natáčely se zde i scény Jurského parku. V národním parku Sierra De Baoruco se vyskytuje přes 50 % všech druhů orchidejí nalezených až doposud v Dominikánské republice a roste zde největší jehličnatý les v Karibiku. Na východě ležící národní park Del Este je útočištem několika desítek druhů ptactva, ale na březích se občas dají zahlédnout i velcí leguáni. Při troše štěstí uvidíte také druh mořského savce zvaný „manatí“ (kapustňák) – mořskou sirénu, která se vyskytuje jen na málo místech naší planety. V národním parku Jaragua na jihu ostrova můžete v průzračných vodách Karibiku zahlédnout nejen delfíny, ale i velké mořské želvy, popřípadě opět mořskou sirénu. Nachází se zde také slané (a největší dominikánské) jezero Lago Enriquillo, zhruba 40 m pod úrovní mořské hladiny (jde tedy tak o nejnižší bod Karibiku), kde žijí i krokodýli. Ty lze, spolu s plameňáky, tady pozorovat z ostrova Cabritos na jezeře. Na blízkém sladkovodním jezeře Cabral zase hnízdí mnoho druhů ptáků, mj. ledňáčci, volavky a dravci.
  • Mezi živočichy, které na ostrově můžete na vlastní oči spatřit, patří okolo 250 druhů ptáků, 30 druhů plazů, několika desítek druhů obojživelníků a savců, i když zde nežijí žádní velcí. Vnitrozemí pak zabírá neprůchodná džungle skrývající ve svém nitru nejen spoustu ptactva a obojživelníků, ale i různého hmyzu, který však naštestí není obtížný či nebezpečný. Každoročně mezi lednem a březnem dochází u dominikánských břehů k rituálu pářících se velryb kerporkaku. Počet velryb, které sem připlouvají, se odhaduje na tři tisíce.
  • V Dominikánské republice se nachází přes 5600 druhů rostlin a každým rokem jsou objevovány další nové druhy. Co je na tomto čísle zajímavé je to, že 36 % druhů z tohoto počtu jsou endemiti. Mezi nejexotičtější patří na 300 variant orchidejí a 200 druhů ibišku. Vnitřní část ostrova a jeho pohoří tvoří nepropustné porosty tropické a subtropické džungle. Na jihu ostrova u hranic s Haiti se pak nachází jeden z mála suchých lesů naší planety, který je prakticky ješte nedotčený člověkem. Rostou tu kaktusy, ale i typický pouštní porost.
  • Z hospodářských plodin jsou nejčastější palmy (je jich tu několik desítek druhů), cukrová třtina, kakao, káva, citrusy a banánovníky.
 • Hory Zobrazit Zavřít

 • Moře Zobrazit Zavřít

 • Okolí země Zobrazit Zavřít

 • Řeky Zobrazit Zavřít

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru