Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Tipy na výlety v Punta Cana

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Punta Cana od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

 • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

  Aktivity a zábava

  • Hlavní město Dominikánské republiky Santo Domingo leží na jihovýchodním pobřeží ostrova (viz Google maps). Za prohlídku zde stojí hlavně historické centrum města (na seznamu památek UNESCO). Výhodou je, že všechny zajímavé historické budovy jsou soustředěny na poměrně malém území, říká se mu Zona Colonial. Prohlédněte si nejstarší koloniální stavbu v Americe, pevnost Fortaleza Ozama. Její součástí je i Věž věrnosti (Torre del Homenaje), která slouží jako rozhledna. Určitě nevynechejte přepychový palác El Alcazar, kde naleznete i muzeum. Další zajímavou stavbou je katedrála Santa Maria de la Encarnación z roku 1523 se zvonicí nebo Panteón Nacional, což byl původně jezuitský klášter z první poloviny 18. století, který začal postupně plnit funkci hrobky významných dominikánských osobností. Pokud Vás omrzí historické památky, projděte se po místní nejznámější nákupní promenádě s názvem Calle El Conde. Užijete si tu spoustu obchodů, kaváren, restaurací a barů. Kromě historických památek můžete v hlavním městě (či na jeho okraji) navštívit posvátné indiánské krápníkové jeskyně Los Tres Ojos (kde jsou tři tyrkysové laguny živené podzemní řekou), nebo rozsáhlou botanickou zahradu (viz Google maps). Ta je otevřena denně od 9 do 17 hodin.
  • Oblíbeným výletním místem na ostrově je město Altos de Chavon (viz Google maps). Vzniklo v letech 1976 – 1977 jako přesná kopie andaluské vesničky. Jeho dominantou je katedrála Iglesia de San Estanislao, ale známé je především jako město umělců. Žijí tady malíři, sochaři a umělečtí řemeslníci. Jejich díla si můžete prohlédnout i koupit v řadě galerií. Navštívit tu můžete také archeologické muzeum.
  • Pokud rádi vyměníte odpočinek na pláži za výlet do hor, zvolte jako výchozí bod městečko Jarabacoa v pohoří Cordillera Central (viz Google maps). V okolí města leží také dva národní parky: Armando Bermúdes a José del Carmen Ramírez. Vedou odtud stezky pro pěší turistiku i pro vyjížďky na koních. Obdivovat na nich můžete divoké vodopády nebo visuté mosty. V oblasti se vydovádějí také milovníci adrenalinových sportů, jako jsou kaňoning, rafting atd. Najdete tu také golfová hřiště.
  • Zajímavým výletem je také vyjížďka do laguny Gri-Gri. Výchozím bodem je město Río San Juan (viz Google maps). Odtud se návštěvníci vydávají na loďkách po vodních kanálech do krápníkových jeskyní a dále do mangrovových bažin. Nakonec se mohou vykoupat v tyrkysově modré vodě laguny Gri-Gri.
  • Také národní park Los Haïtises na severovýchodním pobřeží ostrova (viz Google maps) Vám může nabídnout unikátní přírodu, včetně téměř všech druhů rostlin a zvířat, které se v Dominikánské republice vyskytují. Výchozím bodem pro vstup do rezervace je přístavní město Sabana de la Mar. A kromě vápencových jeskyní s dochovanými nástěnnými kresbami zde můžete spatřit papoušky, pelikány, leguány, varany a spoustu dalších živočichů.
  • Pokud pro svůj pobyt v Dominikánské republice zvolíte letovisko Samaná (viz Google maps), můžete navštívit vyhlášené útesy El Frontón s přírodními lákadly, jako jsou Netopýří jeskyně nebo Ďáblův chřtán. Dočkáte se tu dále nejen překrásných pláží, tropické vegetace a vodopádů, ale i velryb, jež sem připlouvají vyvést potomky, a též tajemných jeskyní nedaleko pobřeží. Navštívit můžete také blízký ostrůvek Cayo Levantado – známý jako Bacardi Island, a to díky reklamě, která zde byla natáčena. Nutno podotknout, že je u turistů značně oblíben, a proto také hojně navštěvován.
  • Blízko střediska Punta Cana navštivte ojedinělý tematický zábavní park Manatí park Bavaro (viz Google maps). Kromě toho, že tu naleznete zástupce kompletní fauny i flóry celého ostrova, zde zažijete i vystoupení delfínů a papoušků. S delfíny si můžete dokonce zaplavat, plavání je nutno rezervovat předem a připlatíte si za ně. K dispozici je také několik restaurací a obchodů. Park je otevřen od 9 do 18 hodin, vstupné pro dospělé je 30 $, pro děti od 2 do 12 let 15 $.
  • Z letoviska Samaná můžeme k výletu do mnoha míst, zmíněných zde i v jiných rubrikách, vřele doporučit nabídku, kterou naleznete na stránkách CK Domininikana Sun. V nabídce jsou pozoruhodné přírodní i historické lokality a pláže blízkého i dosti vzdáleného okolí (mj. park Los Haitises, metropole Santo Domingo, Lago Enriquillo, nejvyšší vrchol Pico Duarte), to vše i s doprovodným programem, českým průvodcem a možným individuálním upravením výletu. Velkým zážitkem je určitě pozorování velryb, které si od této cestovní kanceláře také můžete objednat. Tato podívaná se návštěvníkům Dominikánské republiky naskýtá v době od ledna do března, kdy sem tito živočichové připlouvají kvůli potomstvu. Pokud budete mít štěstí, bude si velryba rozverně a přátelsky hrát s Vaším člunem a kolem něj. Příjemně vzrušující chvilky strávené v blízké společnosti těchto tvorů se vryjí do paměti.
  • V současné době máme v Dominikánské republice k dispozici průvodce, který zajišťuje pro naše klienty individuální český servis. Vedle možností výletů s českým doprovodem Vám může pomoci i v případě nenadálých situací, např. ztráty osobních dokladů, či jiných závažných obtíží.
  • Kontakty:
   Tel.: 001 809-855-1976, 001 829-934-0204
   e-mail: dominicanasun@tiscali.cz, dominicanaactive@gmail.com
   fotogalerie + aktuality: 
   Facebook - fotografie
   Facebook - cyklistika

   

  • A toto je aktuální nabídka přímo od Ck Dominicana Sun
  • Při pobytu v oblasti Punta Cana-Cabeza del Toro-Bávaro-Uvero Alto vám nabízíme následující výlety a aktivity. Ceny a konkrétní program platí pro klienty v pobytových místech Punta Cana, Cabeza del Toro, Bávaro. Z důvodů vyšších nákladů na dopravu je cena při pobytu v Uvero Alto u jednotlivých výletů a aktivit o 5 až 10 USD na osobu vyšší.
  • Santo Domingo - celodenní
   Výlet do hlavního města Dominikánské republiky, nejstaršího města postaveného Evropany v Americe, určitě stojí zato. Prohlédnete si historickou část města Zona Colonial, navštívíte Palác Kolumbů, Národní Panteon a katedrálu. Samozřejmě navštívíte i některý z rozlehlých obchodů se suvenýry, obrazy a jinými předměty zdejší lidové tvořivosti. Také navštívíte tři nádherná podzemní krasová jezírka v přírodním parku Los Tres Ojos, jednom z mnoha národních parků nacházejících se přímo v hlavním městě. Na závěr se ještě zastavíte před prezidentským palácem – Palacio Nacional.
   Rozšířený program VIP (6–10 účastníků): kompletní prohlídka NP Tres Ojos vč. plavby prámem ke čtvrtému jezírku, prohlídka Faró a Colón s hrobkou Kryštofa Kolumba a papamobilem Jana Pavla II.
   Cena:    99,- USD – hromadně autobusem – s  českým průvodcem
   120,- USD – VIP s rozšířeným programem – s  českým průvodcem
  • Dominikánské pralinky – Čokoláda + Rum Barceló VIP- celodenní 
   Nová rozšířená verze tohoto výletu vás nejprve zavede na místní tržnici ve městě San Pedro de Macorís. Zde také navštívíte nejstarší dílnu na ruční výrobu doutníků v oblasti. Nedaleko města navštívíte likérku (rumovar) Barceló. Seznámíte se s historií i současností výroby jednoho z nejlepších karibských rumů. Po prohlídce prostor, kde dozrává ten nejlepší rum, přijde samozřejmě i degustace a možnost zakoupit zdejší výrobky za ty nejnižší ceny.
   Následně s námi navštívíte místa, kde se skutečně rodí ta nejlepší čokoláda. Místa, kde se rodí ty nejkvalitnější kakaové boby na světě, které slouží k výrobě nejvybranějších švýcarských, anglických či belgických čokolád. Seznámíte se nejen s kompletním procesem produkce kakaa od vypěstování sazenic, přes sklizeň až po konečné zpracování kakaových bobů a jejich expedicí. Sami si budete moci vyzkoušet nelehkou sklizeň kakaových plodů na jedné z místních farem, ale i tradiční způsob výroby „přírodní“ 100 % čokolády. Čokolády, která skutečně obsahuje výhradě ručně rozdrcené kakaové boby, bez jakýchkoli přísad. Seznámíte se i s výrobou kakaové marmelády či dokonce kakaového vína. Samozřejmostí je ochutnávka všech zdejších produktů s možnosti jejich zakoupení. Několik hodin tak strávíte uprostřed jedinečné přírody zdejších hor, a to včetně tradičního dominikánského oběda.
   Zdejší zemědělci obchod s kakaem, téměř výhradně v bio kvalitě, realizují výhradně v rámci Fair Trade pravidel. Označení Fair Trade nesou výrobky obchodované v rámci celosvětového
   projektu, který si dal za cíl snížit míru vykořisťování pěstitelů a řemeslníků z rozvojových zemí, odstranit dětskou a otrockou práci i zajistit při zemědělské i řemeslné výrobě vyšší míru ochrany
   životního prostředí. Součástí těchto pravidel je i zajištění přímého kontraktu mezi prvotním pěstitelem-výrobcem a konečným spotřebitelem V místní prodejně lze koupit jak po domácku
   vyrobenou 100% kakaovou hmotu (čokoládu), tak i další výrobky z kakaa, jako kakaové víno, kakaovou marmeládu  nebo kakaové máslo.
   Výlet realizujeme ve skupině 6-12 účastníků.
   Cena:  155,- USD - s českým průvodcem
  • Samaná – vodopád El Limón, NP Los Haitises VIP- celodenní
   TŘI VÝLETY BĚHEM JEDNOHO DNE!!! Plavba národním parkem Los Haitises, koupání ve vodopádu El Limón, safari vnitrozemím poloostrova Samaná. Během jediného dne uvidíte lány cukrové třtiny, plantáže kakaa, sady pomerančovníků a mandarinek, rýžoviště i kaučukovou plantáž a samozřejmě rozsáhlé palmérie kokosových palem poloostrova Samaná. Během safari zblízka uvidíte život venkovanů. Cestou k nejkrásnějšímu vodopádu Dominikánské republiky se projedete i na koni. 
   Výlet realizujeme ve skupině 6-12 účastníků.
   Cena:   189,- USD - s českým průvodcem
  • Samaná – vodopád El Limón, Cayo Levantado (ostrůvek Bacardi) - celodenní
   Autobusem dojedete na pobřeží zátoky Samaná odkud vás motorový katamarán převeze do města Santa Barbara de Samaná na protějším břehu zátoky. Cestou k vodopádu v místním prezentačním centru uvidíte ukázku výroby doutníků a absolvujete i ochutnávku nejrůznějších místních výrobků – kakaa, kávy, čaje, vše z místních plantáží. Všechny výrobky včetně široké nabídky suvenýrů si můžete zakoupit ve zdejší prodejně. Z nedalekého ranče absolvujete zbývající část cesty k nejkrásnějšímu vodopádu Dominikánské republiky na koni. Pod vodopádem je samozřejmě možnost koupání. Po návratu od vodpádu je na ranči oběd. Během zpáteční cesty katamarán zakotví u ostrůvku Cayo Levantado a zde máte možnost využít zdejší malebnou pláž ke koupání a šnorchlování. 
   Cena:   150,- USD - s českým průvodcem
  • Národní parkem del Este pěšky – polodenní /celodenní/
  • Naučná stezka Padre Nuestro – polodenní
   V těsném sousedství letoviska Bayahibe je pro vás připravena procházka zdejším národním parkem, během které se seznámíte s bohatou tropickou flórou a faunou. Suchý tropický les je plný různých druhů kaktusů, akácií, bromelií i orchidejí. Budete moci pozorovat zdejší ptactvo i poletující motýly. Na závěr výletu navštívíte jednu ze zdejších jeskyní, kde se v podzemním krasovém jezírku budete moci i vykoupat.
  • Jeskyně Cueva del Puente – polodenní
   Nedaleko Bayahibe se nachází i jedinečná jeskyně Cueva del Puente. Přírodní neupravená jeskyně nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z vlastního objevování podzemního bohatství tropického krasu. Zdejší krasová výzdoba předčí i bohatou výzdobu mnoha českých a
   moravských krápníkových jeskyní. Vše je navíc umocněno zážitkem vlastního prozkoumávání podzemních prostor. Dva dvěstěmetrové tunely ústí do společného sálu s propadlým stropem a část podzemních chodeb tak osvětluje denní světlo. Rovněž během cesty k jeskyni je možno obdivovat okolní přírodu a pro zpáteční cestu můžete zvolit trasu vedoucí po skalnatém pobřeží a pláži.
  • Každý z fyzicky nenáročných výletů lze uskutečnit samostatně, jako polodenní, lze je však také spojit v celodenní výlet. Při žádné z verzí výletu není v ceně oběd, je možnost jeho zakoupení v Bayahibe.
   Minimální počet účastníků: polodenní – 6 os., celodenní – 4 os.
   Cena:  75,- USD – za polodenní výlet - s českým průvodcem.
   99,- USD – za spojené oba výlety v celodenní - s českým průvodcem.
  • Pěšky přírodní rezervací Hoyo Claro – 3/4denní    
   Jen  několik minut mikrobusem od luxusních hotelů a pláží se nachází Přírodní rezervace Hoyo Claro. Jedinečný přírodní komplex zahrnující suché vápencové skály bývalého mořského dna i mělké bažiny v nichž roste nejen rákosí, ale i několik druhů palem včetně palmy cana, která dala jméno celé zdejší oblasti. Cesta vede mezi malými farmami, které hospodaří ve zdejším kamenitém terénu, kdy neznalý návštěvník jen sotva pozná, obdělávané políčko od divoké džungle, projdete osadu haitských chatrčí, kde si budete připadat jako v té nejčernější Africe. Mezi palmami, porosty orchidejí, bromelií a mnoha jiných tropických rostlin dojdete na závěr výletu až k nádherném vápencovém jezírku s průzračnou vodou, kde na vás čeká příjemná koupel.
   Cena:  79,- USD – s českým průvodcem.
  • Cueva FUN FUN - celodenní
   Jedinečná adventura vás zavede do království krápníkových jeskyní i podzemních vod. Jako skuteční jeskyňáři se projdete nejdelším známým jeskynním systémem Dominikánské republiky a spatříte krásy, které jsou běžnému návštěvníku odepřeny. Kromě toho se cestou do jeskyně svezete i na koni a projdete tropickou přírodou.
   Cena:  170,- USD - s českým průvodcem
  • Banana Ranč Safari - celodenní
   Nezapomenutelné zážitky vám připraví výlet do podhůří nejbližších hor. Poznáte překrásnou přírodu, uvidíte život dominikánského venkova a místní obyvatelé vás seznámí s tradičním zpracováním kakaa. Navštívíte i centrum zdejší oblasti město Higuey s velkolepou basilikou. Prohlédnete si zdejší tržnici s ovocem, zeleninou i vším ostatním, co dominikánská kuchyně potřebuje. Během výletu se pak zastavíte i u plantáží s cukrovou třtinou a ochutnáte její sladkou
   šťávu. Po okolí ranče se projedete na koni a seznámíte se s nerůznějšími druhy zeleniny a ovoce, které se zde pěstují. Samozřejmě nechybí ani ukázka výroby doutníků. Případně si můžete výlet
   obohatit i jízdou v buginách po cestičkách mezi zemědělskými usedlostmi. Na závěr vás čeká koupání na přírodní pláži Macao.
   Cena:    95,- USD – bez buggy - s českým průvodcem
     115,- USD – včetně buggy - s českým průvodcem
   Catalina + šnorchlování/potápění - celodenní
   Malebný ostrov Catalina je cílem výletu, který vás zavede nejen na překrásnou bílou písečnou pláž, ale i na nejkrásnější místa ke šnorchlování dostupná na východě Dominikánské republiky.
   Cena:  105,- USD - s českým průvodcem
     165,- USD – vč. 2 ponorů
  • Catalina + Río Chavón VIP – celodenní  
   Individuální a rozšířená verze předchozího výletu. Kromě návštěvy krásného ostrova Catalina si také užijete plavbu kaňonem řeky Río Chavón. Na skále ve výšce 50 m nad řekou spatříte vesničku Altos de Chavón, repliku andaluské vesnice ze 17.století, kterou nechal vystavět v sedmdesátých letech 20.stol. majitel cukrovaru v La Romana. Prohlédnete si také přístav milionářského letoviska Casa de Campo a honosné vily letoviska, kde svůj volný čas tráví takové osobnosti jako Angelina Jolie, rodiny amerických prezidentů, či dříve světoznámý módní návrhář Oscar de la Renta nebo Michael Jackson. Koupání na překrásné bílé písečné pláži ostrova Catalina je doplněno šnorchlováním na nejlepších místech na východě Dominikánské republiky. Během cesty do přístavu přidáváme prohlídku místní rodinné farmy, kde se pěstuje tabák a ručně vyrábí doutníky. Výlet realizujeme ve skupině 6-12 účastníků.
   Cena:  145,- USD - s českým průvodcem
  • Catalina + Altos de Chavón + Río Chavón Deluxe - celodenní    NOVINKA!!!
   Program výletu začíná prohlídkou vesničky Altos de Chavón, repliky andaluské vesnice ze 17.století, s amfiteátrem v antickém stylu pro 5.000 osob. Ve vesničce stojí i kostelík sv.Stanislava, kde údajně měli svatbu Michel Jackson a Lisa Marie Presleyová. Následuje projížďka překrásným kaňonem po řece Río Chavón na vyhlídkovém říčním parníku s občerstvením a sklenkou šampaňského. Z ústí řeky vás katamarán odveze k ostrůvku Catalina. Nejprve budete moci vyzkoušet šnorchlování na v lokalitě zvané Pared (Stěna), kde uvidíte nepřeberné množství korálů a korálových ryb. Následuje obeplutí ostrůvku a pobyt na privátní pláži s bohatým obědem s langustou a vínem. Návrat do přístaviště resortu Casa de Campo je opět katamaránem.
   Cena:  165,- USD – s českým průvodcem
  • Saona + Altos de Chavón + Río Chavón Deluxe - celodenní    NOVINKA!!!
   Trojkombinace vám umožní během jediného výletu vystřídat říční parník, rychlý člun i katamarán. Program výletu začíná prohlídkou vesničky Altos de Chavón, repliky andaluské vesnice ze 17.století, s amfiteátrem v antickém stylu pro 5.000 osob. Ve vesničce stojí i kostelík sv.Věnceslava, kde měli svatbu Michel Jackson a Lisa Marie Presleyová. Následuje projížďka po řece Río Chavón překrásný kaňonem na vyhlídkovém říčním parníku s občerstvením a sklenkou šampaňského. Z ústí řeky vás rychlé čluny převezou na pláž ostrova Saona, samozřejmě s nezbytnou zastávkou na mělčině Piscina natural, kde se vyskytují nádherné mořské hvězdice. Na VIP pláži ostrova Saona budetre přivítáni pravým kokosovým kokteilem COCO LOCO a čeká zde na Vás i bohatý oběd s langustou a vínem. Z ostrova Saona vás pak do přístavu v Bayahibe odveze katamarán.
   Výlet realizujeme ve skupině od 8 účastníků.
   Cena:  169,- USD – s českým průvodcem
  • Saona + Mano Juan + Canto de la Playa VIP - celodenní 
   Plavba podél jižního pobřeží ostrova Saona. Samozřejmě na začátku plavby vás čeká fotografování s nádhernými rudými hvězdicemi na mělčině zvané „Piscina natural“, proplujete porostem mangrove v ústí průlivu Catuano a budete moci pozorovat mořské ptactvo - fregatky, pelikány a další.  Podle aktuálních podmínek, budete mít možnost, při zastávce v místě bývalé osady Catuano šnorchlovat mezi pilíři hurikánem poničeného mola. Během další plavby pak minete pláže přeplněné návštěvníky z katamaránů a podél divokých pláží i skalnatých útesů Vás zavezeme do jedinečné vesničky Mano Juan, která zde existuje již od doby prvních pirátů. Dnes je jedinou osídlenou osadou na celém ostrově s cca 300 obyvateli. Největší zajímavostí je vedle typických rybářských domků líheň želvích vajec. Ta se po nakladení na plážích ostrova Saona sbírají a po vylíhnutí se malé želvičky vypouštějí do moře. Zde bude také oběd. Odtud vás zavezeme na nejkrásnější pláž ostrova Saona – Playa del Canto de la Playa. Tady strávíte odpoledne s možností šnorchlování na korálové bariéře.
   Realizujeme ve skupině 8 - 14 účastníků.
   Cena:  155,- USD – s českým průvodcem
  • Saona – Catalinita – Canal Catuano VIP- celodenní  Obnovený nejoblíbenější výlet
   Jedinečná plavba, během níž spatříte nejkrásnější části národního parku Del Este (nyní Cotubanama). Čeká Vás fotografování s nádhernými rudými hvězdicemi, proplujete nekonečnými porosty mangrove, budete moci pozorovat mořské ptactvo - fregatky, pelikány a další. Budete se moci koupat na mělčině prostřed mořského průlivu Catuano v místě, kde se rozděluje voda mořského proudu tekoucí zčásti do Karibského moře a zčásti do Atlantského oceánu. Navštívíte pověstný hřbitov mušlí na ostrově Catalinita, vytvořený po staletí z mušlí ulovených rybáři. Na korálech průlivu budete moci šnorchlovat, a výlet zakončíte na pláži ostrova Saona, kde Vás čeká chutný oběd. Jako bonus přidáváme prohlídku místní farmy, kde se pěstuje tabák a ručně vyrábí doutníky. Realizujeme ve skupině 8 - 14 účastníků.
   Cena:  155,- USD  s českým průvodcem
  • Saona – katamarán/rychlý člun - celodenní
   Nejprodávanější výlet v Dominikánské republice. Plavba katamaránem po nádherných modrých vodách Karibského moře, pobyt na bělostných palmových plážích či koupání na mělčině uprostřed moře mezi úžasnými rudými hvězdice. Jednu cestu absolvujete na palubě katamaránu, druhou rychlým člunem.
   Cena:    79,- USD
     99,- USD - s českým průvodcem
  • Dolphin Explorer - polodenní
   Plavání a osobní kontakt s přátelskými mořskými tvory nabízí Dolphin Explorer. Vedle 45 až 60 minutového pobytu v moři s delfíny vám nabízí vystoupení papoušků, polibek na přivítanou od lachtana i vystoupení lachtanů. Plavání s delfíny je i pro děti od 1 roku.
   Cena: Základní vstup   35,- USD/dospělý
       25,- USD/děti 2-12 let (do 2 let zdarma)
   Programy – vstupné zahrnují základní vstup: 
   Dolphin funtastic 99,- USD (děti do 1metru s doprovodem dospělé osoby zdarma)
   Dolphin explorer 149,- USD (děti od 1 metru výšky až do věku 12 let - 99,- USD)
   Dolphin excellence 195,- USD (děti od 1 metru výšky až do věku 12 let - 99,- USD)
    Plavání s lachtany (15 min.) – 45,- USD (jen pro děti od 1metru výšky, jednotná cena)
   Plavání se žraloky a rejnoky (15 min.) – 45,- USD (jen pro děti od 1metru výšky,      jednotná cena)
  • Dolphin Explorer Cruiser - polodenní
   Během plavby na katamaránu vedle šnorchlování na korálovém reefu. Čekají vás i setkání s lachtany, žraloky či rejnoky. S nimi můžete nejen šnorchlovat, ale také si je i podržet v náručí. (Jen pro děti nad 1 metr výšky.) Vykoupáte se v tzv. přírodním bazénu, na mělčině uprostřed moře. To vše pak můžete prokládat tancem na palubě katamaránu. Dostatek nápojů je zaručen.
   Cena:  99,- USD/dospělý
     50,- USD/děti 2-12 let (do 2 let zdarma)
  • Horská kola – celodenní i polodenní       NOVINKA!!!
   V okolí Bávara v prostoru mezi pobřežím a pohořím Cordillera Orientale je připraveno mnoho tras s délkou cca od 30 km v přehledném terénu, většinou po kamenitých polních cestách, částečně asfalt, s mírnými a krátkými stoupáními a sjezdy, vhodných i pro rekreační cyklisty.
   Celkem je k dispozici více než 300 km tras včetně náročnější úseků v kopcovitém terénu pro sportovně laděnou jízdu. Během trasy vždy možnost koupání.
   Cena zahrnuje půjčení MTB kola vč. servisu během trasy, český doprovod, dopravu z hotelu na začátek trasy a z konce trasy zpět do hotelu. U polodenního výletu v ceně výletu nealko nápoje + keks, u celodenního výletu v ceně navíc oběd.
   Zájemcům poskytneme konkrétní informace o připravených trasách.
   Cena:    95,- USD – polodenní - s českým průvodcem
   135,- USD – celodenní - s českým průvodcem
  • Canopy - polodenní
   Lanové dráhy v celkové délce přes dva kilometry vám umožní dostat se do úrovně korun zdejších lesních velikánů. Získáte tak zase zcela nový pohled na zdejší krajinu a samozřejmě i úžasný adrenalinový zážitek.
   Cena:  89,- USD
  • Buggy - polodenní
   Během zajímavého výletu na čtyřkolkách nebo buginách projedete místní vesničky, pastviny s dobytkem, ovocné sady a dostanete se i na písečnou mořskou pláž.
   Cena:            105,- USD – stroj obsazený 2 osobami
      85,- USD – stroj obsazený 1 osobou
  • Speed boat /rychlé čluny/ - polodenní
   Výlet ve dvoumístných člunech, které si sami řídíte. Výlet zahrnuje zhruba hodinovou jízdu rychlým člunem podél pobřeží a přibližně stejnou dobu šnorchlování na korálové bariéře nacházející se naproti pláži Bávaro. Poznání podmořského světa spojíte s adrenalinem a jedinečným zážitkem z jízdy ve vlastnoručně řízeném člunu.
   Cena:   95,- USD – člun obsazený 2 osobami
                           75,-  USD -  člun obsazený 1 osobou
  • Helidosa – let vrtulníkem
   Místní letecká společnost nabízí lety vrtulníkem nad zdejší turistickou oblastí v trvání od 10 do 45 minut, ale můžete si vrtulník i pronajmout a stanovit vlastní trasu k poznávání ostrova z ptačí perspektivy.
   Cena:  od 89,- USD
  • Poznámka:
   V uvedených případech cena zahrnuje českého průvodce. Možnost českého průvodce po domluvě u všech výletů.
   Součástí celodenních výletů je vždy oběd a nápoje během dne.
  • Další možné aktivity:
   Potápění
   Mořský rybolov
   Projížďky na koních
   Golf
   Katesurfing
  • Výlety za velrybami pořádáme podle aktuální situace od poloviny ledna do konce března, konkrétní informace bezprostředně před termínem výletu případným zájemcům rádi poskytneme. 
  • Individuální výlety
   Klientům, kteří chtějí absolvovat výlety sami nebo jen v malé skupince (zásadně do 8 osob), je určena následující nabídka. V případě, že budete mít zájem o některý z výletů, sdělte nám, zda máte zájem jej absolvovat samostatně nebo s dalšími osobami. Včasné sdělení vašeho zájmu nám umožní případně doplnit skupinu.
  • Individuálně můžete uskutečnit celodenní výlety:
   Los Haïtises
   Laguna El Limón
   Ostrovy Saona a Catalina
   Santo Domingo
  • V případě individuální varianty je program vždy doplněn dle zájmu klientů o další zajímavosti, které nelze zařadit do výletů hromadných. Ceny těchto výletů se stanovují individuálně dle počtu účastníků a po dohodě s klienty o konkrétním obsahu programu.
  • Dále nabízíme individuální výlety (jedno- i vícedenní) při nich můžete navštívit další zajímavá místa, např.
   - krápníkovou jeskyni Cueva Las Maravillas
   - poloostrov Samaná – vodopád El Limón, útes El Frontón
   - podhorské středisko Jarabacoa – továrna na zpracování kávy, vodopády Jimenoa, Baiguate
   - biosferická rezervace UNESCO Jaragua, Lago Enriquillo s kaktusovým ostrůvkem Isla Cabritos s leguány, skalní reliéfy Las Caritas, Laguna Oviedo, pláž Las Agillas
   - San Cristobal – rezidence duktátora Trujilla – Casa de Caoba
   - písečné duny Las Calderas
   - nejvyšší hory Karibiku - Cordillera Central  včetně výstupu na nejvyšší vrchol Pico Duarte (3175 m n.m.)
  • SPECIÁLNÍ NABÍDKA
  • Haiti
   - sever (Cabo Haitiano, Labadee, Citadella, Sans Souci),
   - jih (Port-au-Prince, Jacmel)
   Tří a vícedenní výlety s českým doprovodem.
  • Na základě vašich přání a požadavků pro vás připravíme libovolný výlet.

  Při pobytu v Bayahibe můžete využít podobnou nabídku Dominicana Sun, jen ceny se mohou lišit v souvislosti s odlišnou vzdáleností. Více najdete na výše uvedených kontaktech

  • Poměrně novým druhem zábavy a sportu v nabídce vodních aktivit v Karibském moři je jízda na Seabobu, Vozidlo určené pro pohyb ve vodě i pod vodou může dosáhnout rychlosti až 22km/hod a zvládne jej každý od 10ti do 80ti let. Seabob Dominicana najdete ve městě Bayahibe, 10 km východně od La Romana a bonusem pro cestovatele z České nebo Slovenské republiky je česky hovořící instruktor, který Vás může na Seabob Tour doprovázet.
  •  Kontakt: Petr Horak | Sales director
  • mob.: +1 (829) 892-0989+1 (829) 892-0989
   info@seabobdominicana.com
  • SEABOB DOMINICANA S.R.L
   Calle Juan Brito No.63
   Bayahíbe | La Altagracia | Rep. Dominicana  na

   

  Wellness

  • Wellness procedurám se můžete v Dominikánské republice věnovat v Jasmine Spa & Wellness Holistic Health poblíž města Puerto Plata. Jde o denní lázně, kde můžete relaxovat při bahenních koupelích, chaluhových zábalech přímo na pláži, olejových masážích, jílových a olejových pleťových maskách, masážích rukou a nohou kakaovým máslem nebo při medových pleťových maskách. Všechny používané přírodní produkty jsou pěstovány na přilehlé biofarmě. Do lázní se dostanete pravidelným spojem z Playa Dorada a Costa Dorada (za příplatek 10 dolarů i ze Sosua, Cabarette, Confressi a Costa Ambar). Na místě Vás čeká hodina a půl masáží nebo jiného lázeňského ošetření, dostanete zde oběd o třech až čtyřech chodech z produktů místní biofarmy z dominikánského, indického, italského nebo thajského menu. A následně budete odvezeni zpět. Celý tento výlet stojí 125 dolarů a objednat si ho můžete na adrese: info@jasmine-spa-wellness.com. Podrobnější informace o lázeňském středisku a jeho okolí najdete na stránkách Jasmine Spa
  • Dalším místem, kde Vám poskytnou kvalitní wellness služby, je hotelový komplex Sueňo Resort And Wellness Center Hotel Punta Cana a jeho Orquídea wellness centrum. Čekají zde na Vás vyškolení odborníci z oblasti fyzioterapie, přírodní medicíny, všeobecného lékařství, dietologie a estetické medicíny. Poskytují zde aromaterapii, thalassoterapii a mnoho dalších procedur.
  • V okolí města Punta Cana je také lázeňsko-hotelový komplex Grand Palladium Bávaro Resort & Spa. Lázně jsou vybaveny saunou, jacuzzi sprchami, tureckou parní lázní a několika bazény. Provádějí tady léčebné a relaxační masáže, zábaly, kompletní ošetření obličeje, depilace, pedikúru a manikúru. Služby jsou obvykle sloučeny do tematických balíčků, jejichž názvy jsou např. Renova Therapy, Beauty Time, Glamorous, Paradise Dream, nebo Tropical Relax. 
  • Obdobné služby poskytuje i hotel stejného hotelového řetězce s názvem Grand Palladium Bávaro Resort & Spa v letovisku Bávaro. Informace o něm získáte na stránkách: Grand Palladium

  Potápění

  • Když se řekne Dominikánská republika, každý si hned představí tyrkysově modré moře a hojný život v jeho hlubinách. A tak to také je.
  • Pod mořskou hladinou jsou k vidění barevné korály, rozmanité mořské houby, baracudy, rejnoci a velké množství korálových rybek.
  • Hned po příletu do Punta Cany je dobré si najít spolehlivou potápěčskou základnu. Osvědčenými jsou např. německá základna Neptuno Dive (leží poměrně daleko – asi 4 hodiny cesty – od Punta Cany), ale je zde i mnoho a mnoho dalších. Nabízeny jsou v každém hotelovém komplexu.
  • Ceny jsou zde únosné – 1 ponor 30 USD, 10 ponorů 275 USD.
  • Potápěčských lokalit je zde opravdu mnoho.
  • Juan Dolio Reef – Zde se nachází korálový útes s běžnými korálovými rybkami. Občas potkáte baracudy, kraby, murény, a když nemáte štěstí, tak Vás alespoň neustále obšťastňují hejna a hejna korálových rybek. Ve srovnání např. s Egyptem se to tu může zdát o něco chudší.
  • Ostrov Catalina – velmi pěkná lokalita s velkým množstvím korálů, mořských hub, rejnoků, baracud a opravdu rozmanitou škálou korálových ryb.
  • La Caleta – národní park, který leží v blízkosti letiště Santo Domingo. Zde se naskýtá příležitost milovníkům vrakového potápění. Jsou zde v hloubce 18 metrů potopeny dvě lodě – 35 m dlouhý remorkér Limón a 40 m dlouhá rybářská loď Hickory. Bohužel ještě nějaký čas potrvá, než zcela porostou korály, ale i tak již nyní nabízejí útočiště rejnokům, murénám a samozřejmě mnoha druhům všudypřítomných drobných rybek.
  • Místem, které stojí opravdu za to navštívit, je jeskyně Taina poblíž městečka Boca Chica. Má několik komnat, v nichž se mísí slaná voda se sladkou, a nabízí fantastickou podívanou na množství nejrůznějších krápníkových útvarů.
  • Téměř na všech těchto místech a samozřejmě i jinde jsou možnosti šnorchlování.
  • Poměrně novým druhem zábavy a sportu v nabídce vodních aktivit v Karibském moři je jízda na Seabobu, Vozidlo určené pro pohyb ve vodě i pod vodou může dosáhnout rychlosti až 22km/hod a zvládne jej každý od 10ti do 80ti let. Seabob Dominicana najdete ve městě Bayahibe, 10 km východně od La Romana a bonusem pro cestovatele z České nebo Slovenské republiky je česky hovořící instruktor, který Vás může na Seabob Tour doprovázet.
  • Kontakt:
  • Petr Horak | Sales director
   mob.: +1 (829) 892-0989+1 (829) 892-0989
   info@seabobdominicana.com
   SEABOB DOMINICANA S.R.L
   Calle Juan Brito No.63
   Bayahíbe | La Altagracia | Rep. Dominicana  na

  Sport a zábava

  • V oblasti Karibiku nabízí město Santo Domingo jedna z nejlepších sportovních zařízení. Vůbec nejoblíbenějším sportem mezi místními je tady baseball, turisté častěji využívají golfová hřiště. Kromě toho jsou ve městě k vidění dostihy, automobilové závody a závody motokár.
  • Budete-li náhodou v Santo Domingu v únoru nebo počátkem března, budete okouzleni skvělou podívanou, jakou nabízí karneval, kdy ulice zaplaví pestrobarevné a originální masky. Jinou významnou kulturní událostí je festival dominikánského národního tance merengue ve druhé půli července. Tento tanec, ale také salsu a bachatu si můžete zatancovat také v tanečních klubech (populární je klub Guacara Taina, „diskotéka v jeskyni“), v barech a na diskotékách.
  • Poměrně novým druhem zábavy a sportu v nabídce vodních aktivit v Karibském moři je jízda na Seabobu, Vozidlo určené pro pohyb ve vodě i pod vodou může dosáhnout rychlosti až 22km/hod a zvládne jej každý od 10ti do 80ti let. Seabob Dominicana najdete ve městě Bayahibe, 10 km východně od La Romana a bonusem pro cestovatele z České nebo Slovenské republiky je česky hovořící instruktor, který Vás může na Seabob Tour doprovázet.
   Kontakt: Petr Horak | Sales director
   mob.: +1 (829) 892-0989+1 (829) 892-0989
   info@seabobdominicana.com
  • SEABOB DOMINICANA S.R.L
   Calle Juan Brito No.63
   Bayahíbe | La Altagracia | Rep. Dominicana  na
 • Koupání Zobrazit Zavřít

 • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

Přejít nahoru