Nápověda
Nápověda

Vyhledání nabídky

Obsah článku

Jak vyhledávat nabídky zájezdů?

Ve vyhledávacím formuláři na hlavní stránce (sekce LAST MINUTE & ZÁJEZDY) zadejte své požadavky:

 • počet dospělých osob na pokoji,
 • příp. počet dětí a jejich věk,
 • datum, kdy nejdříve můžete odcestovat, a datum, kdy se nejpozději musíte vrátit,
 • min. a max. dobu pobytu (např. 7 - 10),
 • požadovanou stravu a počet hvězdiček hotelu,
 • příp. omezte výběr letišť (rozbalte seznam letišť, dejte "zrušit vše" a označte pouze ta, která Vás zajímají).

Není nutné vyplňovat všechna kritéria! Pro úvodní vyhledání naopak doporučujeme vyplnit pouze zásadní detaily, protože se Vám zobrazí širší nabídka. Tu pak můžete pomocí dalších parametrů zužovat.

V dalším kroku je třeba zvolit z výpisu dostupných destinací. Poté již uvidíte seznam nabídek hotelů od různých cestovních kanceláří v dané destinaci. Kromě hotelů můžete přepnout volbou záložek na informace o počasí, vízech a očkování nebo na průvodce po destinaci. Nabídky zájezdů si můžete seřadit od nejlepších dle hodnocení (TOP 32 podle pořadí) nebo od nejlevnějších nabídek (TOP 32 podle ceny).

U každého hotelu se zobrazuje množství informací, mj.:

 • popis hotelu od pořadatele - zde se dočtete všechny detaily ohledně ubytování, stravy, vybavení hotelu,
 • mapa polohy hotelu a fotky,
 • jednotlivé typy pokojů, které jsou k dispozici,
 • typ stravy a cena pro dospělou osobu.

Vyberte si konkrétní hotel s typem ubytování a stravy a zvolte "termíny". Vyhledání Vás posune do  předposledního kroku na seznam dostupných termínů a odletová letiště. Zde můžete kliknutím na "Ověřit vše" zkontrolovat dostupnost všech nabídek, nebo vyberte konkrétní termín a klikněte na "ověřit".
Pokud je zájezd dostupný, objeví se stav "termín je volný" a aktuální celková cena za všechny cestující. Kliknutím na "objednat" se dostanete na rekapitulaci s objednávkovým formulářem.

 

Jak vyhledávat letenky?

Ve vyhledávacím formuláři na hlavní stránce (sekce LETENKY) zadejte své požadavky:

 • počet dospělých osob,
 • případně počet dětí a jejich věk,
 • datum, kdy nejdříve můžete odcestovat, a datum, kdy se nejpozději musíte vrátit,
 • min. a max. dobu pobytu (např. 7 - 10),
 • příp. omezte výběr letišť (rozbalte seznam letišť, dejte „zrušit vše“ a označte pouze ta, která Vás zajímají).

Pro úvodní vyhledání doporučujeme vyplnit pouze hlavní kritéria, protože se Vám zobrazí širší nabídka, kterou pak můžete pomocí dalších parametrů zužovat.

V dalším kroku je třeba zvolit z výpisu dostupných destinací. Vyhledávání Vás posune do předposledního roku na seznam dostupných termínů letenek a odletová letiště.
Zde můžete kliknutím na "Ověřit vše" zkontrolovat dostupnost všech nabídek, nebo vyberte konkrétní termín a klikněte na "ověřit". Pokud jsou letenky dostupné, objeví se stav "termín je volný" a aktuální celková cena za všechny cestující. Kliknutím na "Objednat" se dostanete na rekapitulaci s objednávkovým formulářem.

Jak vyhledávat ubytování s vlastní dopravou ve světě nebo na horách?

Ve vyhledávacím formuláři na hlavní stránce (sekce UBYTOVÁNÍ) zaškrtněte oblast, o kterou se zajímáte: SVĚT - EVROPA  - HORY.
Ve vyhledávacím formuláři zadejte svá požadovaná kritéria:

 • počet dospělých osob,
 • případně počet dětí a jejich věk,
 • datum, kdy nejdříve můžete odcestovat, a datum, kdy se nejpozději musíte vrátit,
 • min. a max. dobu pobytu (např. 7 - 10),
 • požadovanou stravu a počet hvězdiček hotelu.

Pro úvodní vyhledání doporučujeme vyplnit ve formuláři pouze hlavní kritéria, protože se Vám zobrazí širší nabídka, kterou pak můžete pomocí dalších parametrů zužovat.

V dalším kroku je třeba zvolit z výpisu dostupných destinací. Poté již uvidíte seznam nabídek hotelů od různých cestovních kanceláří v dané destinaci. U každého hotelu se zobrazuje množství informací:

 • popis hotelu od pořadatele - zde se dočtete všechny detaily ohledně ubytování, stravy a případných bonusů (např. skipasů, vzdálenosti k lyžařským střediskům u pobytů na horách apod.),
 • mapa polohy hotelu a fotky,
 • jednotlivé typy pokojů, které jsou k dispozici,
 • typ stravy a cena pro dospělou osobu.

Vyberte konkrétní hotel s typem ubytování a stravy a klikněte na nadpis "termíny". Vyhledání Vás posune do předposledního kroku na seznam dostupných termínů. Zde můžete kliknutím na "Ověřit vše" zkontrolovat dostupnost všech nabídek, nebo vyberte konkrétní termín a klikněte na "ověřit".
Pokud je ubytování dostupné, objeví se stav "termín je volný" a aktuální celková cena za všechny osoby. Kliknutím na "objednat" se dostanete na rekapitulaci s objednávkovým formulářem.

Jak mám postupovat při hledání, když chceme cestovat ve více lidech?

Objednávku zájezdu či ubytování je možné najednou vyplnit vždy jen pro 1 pokoj - proto ve vyhledávacím formuláři vyplňujete vždy počet osob na pokoji.
Pokud chcete cestovat ve více lidech a přejete si více pokojů, vyplňte objednávku na 1 požadovaný pokoj (např. pro dvě osoby) a další cestující doplňte do seznamu nezávazných účastníků v objednávce - stačí kliknout na "Přidat nezávazně cestující" a vyplnit jména a věk.
V kolonce "Poznámka" nad jmény cestujících můžete případně upřesnit Váš požadavek (např. 2x dvoulůžkový pokoj).
Naši obchodní poradci prověří objednávku v rezervačním systému a zjistí, zda vybraná německá CK nabízí dostatečné kapacity letenek a ubytování, a následně Vás zkontaktují s celkovou cenovou kalkulaci pro všechny účastníky.

Můžete mi vytvořit nabídku dle mé představy?

Rádi Vám na Váš e-mail zašleme nabídku dle Vaší představy. Stačí, když vyplníte poptávkový formulář.
Případně můžete poptávku poslat e-mailem na info@nacesty.cz nebo ji nadiktovat operátorům na tel. č. +420 378 603 520.
Vaše poptávka bude zpracována v nejbližší možné době.

Jak najít nejlevnější nabídky?

Nabídky německých CK na našem webu se řadí od nejnižší ceny, nejlevnější nabídky jsou zobrazené nahoře.
Ve vyhledávacím formuláři je také možnost nastavit si cenový limit. Klikněte ve vyhledávacím formuláři na "zobrazit rozšířené hledání" a rozbalí se Vám další možnosti vyhledávacích kritérií. Mimo jiné tam najdete možnost nastavit "max. cenu na osobu". 
Zobrazí se Vám pak pouze dostupné nabídky s nastaveným maximálním stropem.

Chcete být u toho, když padají ceny? Nastavte si na vyhlédnuté zájezdy Hlídacího psa.

Jak zjistím, že je nabídka aktuální?

Aktuálnost vybraných služeb (zájezdu, letenek, ubytování) ověříte jednoduše přímo na webových stránkách.
Při vyhledávání klikněte u vybraného termínu (u zájezdů a ubytování ve 4. kroku, u letenek ve 3. kroku) na "ověřit" - nabídka včetně ceny se zaktualizuje dle aktuálního stavu v rezervačním systému. V případě, že je zájezd dostupný, objeví se stav "termín je volný" a současně se zobrazí aktuální celková cena za všechny cestující. Pokud je zájezd již nedostupný, zobrazí se u termínu nápis "vyprodáno".
Pokud je po kliknutí na "ověřit" cena vyšší než před tímto krokem, znamená to, že u této nabídky došlo aktuálně k navýšení ceny. V takovém případě platí cena uvedená po ověření. Aktuální cenu Vám po vyplnění objednávky prověří samozřejmě také naši obchodní poradci přímo v rezervačním systému.
Přes webové stránky je možné odeslat objednávku vždy jen na jeden pokoj. Systém Vám neprověří dostupnost více pokojů, proto vyplňte a odešlete objednávku na jeden pokoj a další cestující doplňte zatím nezávazně. Naši obchodní poradci Vám v rezervačním systému prověří aktuálnost pro více osob a budou Vás následně informovat.

Kde najdu informace o hotelu?

Popis hotelu od pořádající německé CK je vždy uveden u nabídky hotelu. Popis je dostupný v originále v němčině, ale také v překladu službou Google Translator do češtiny. U nabídky hotelu bývají také k dispozici fotografie a mapa polohy hotelu.
Další užitečné informace přinášejí hodnocení hotelů od našich klientů. Dostupná hodnocení se zobrazují u nabídky hotelů. V současné době jich máme již více jak 15 000.
Další názory a kritiky hotelů najdete v následujících mezinárodních databankách: Holidaycheck.de, Tripadvisor.com, OpenHotelGuide.de.

Kde najdu informace o počasí v destinaci?

Při vyhledávání najdete v záhlaví nabídek zájezdů, letenek i ubytování po vybrání konkrétní destinace (tj. ve 3. kroku vyhledání) záložku "Počasí".
V tabulce uvidíte přehledně zpracované údaje: průměrná teplota vzduchu a vody, průměrný počet hodin slunečního svitu a počet deštivých dnů v měsíci. Dle hodnot je v tabulce rozeznatelné, které měsíce patří do hlavní sezony, které do vedlejší, a kdy je v dané destinaci mimosezonní období.

Kde najdu informace o vízech a očkování?

Ve 3. kroku vyhledávání, tj. poté co zvolíte konkrétní destinaci, najdete v záložce nad konkrétními nabídkami záložku "Víza a očkování". Podrobné informace se dozvíte také na stránkách Státního zdravotního ústavu zde.

Kde najdu další podrobné informace k destinaci?

Po vybrání konkrétní destinace (tj. ve 3. kroku vyhledání) najdete nad výpisem nabídek zájezdů, letenek nebo ubytování také záložku "Průvodce po...".
Dočtete se tam užitečné informace z okruhů různých témat, např. bezpečnost, doprava, výlety, jídlo a pití, náboženství a tradice, historie a kultura, elektřina, zásuvky, rady na cestu, moře, sport a zábava, peníze apod.

Kde najdu informace o německých CK?

V nabídce máme 38 různých německých cestovních kanceláří. Bližší informace o nich najdete zde. Všechny uvedené cestovní kanceláře mají uzavřené povinné pojištění proti úpadku.

Jak objednat pronájem auta v destinaci?

Auto v destinaci si můžete přiobjednat k zájezdu, letenkám či k ubytování ve světě.
Nabídku dostupných typů vozů od zprostředkovatele Sunny Cars najdete v "Doplňkových službách" v objednávkovém formuláři. V seznamu dostupných aut je uvedena předpokládaná cena za pronájem po dobu celého pobytu. Bližší informace k podmínkám pronájmu se dočtete po kliknutí na "i". Po zaškrtnutí vybraného vozu se Vám jeho cena zobrazí také v celkové cenové kalkulaci níže.
Naši obchodníci prověří na základě zaslané objednávky aktuální dostupnost pronájmu auta a budou Vás informovat.
Převzetí vozu pronajímaného na celou dobu pobytu bývá v autopůjčovně na letišti. Pokud si přejete pronájem na kratší dobu nebo si chcete vůz přistavit k hotelu, uveďte to do poznámky při objednání.
Při přebírání požadují autopůjčovny kauci a ve většině případů také na předložení embosované kreditní karty na jméno řidiče.
Pronájem auta může být nabízen také formou závazné poptávky, na tzv. request. Znamená to, že Vám pronajatý vůz nemůžeme garantovat ihned, ale po zaknihování má zprostředkovatel 1-3 pracovní dny na to, aby u místní autopůjčovny Vámi požadovaný vůz zajistil.

Jak najdu nejkvalitnější hotely?

Pokud chcete při vyhledávání zjistit, které hotely jsou nejkvalitnější a nejlépe hodnocené, vyberte na úvodní stránce ve vyhledávacím formuláři záložku "Nejlepší hotely". Zde můžete hledat hotely dle hodnocení.
Zvolte minimální požadovanou výši hodnocení v procentech a minimální počet hodnocení našich klientů. Dále můžete vybrat požadovanou destinaci a dejte "vyhledat".

Co znamená ekonomický pokoj?

Ekonomický neboli nízkonákladový pokoj (Sparzimmer, low cost) mívá výhodnější cenu než standardní pokoj, ale může mít také určitou nevýhodu oproti standardnímu pokoji. Tato skutečnost bývá uvedena v popisu hotelu od německé CK. Bohužel se však také stává, že pořadatel konkrétní důvod, proč se pokoj prodává jako ekonomický, nesděluje.
Většinou se jedná o pokoje, které mají stejné vybavení jako standardní pokoj, ale jsou např. menší rozlohou, nebo jsou orientované do ulice, mají výhled do dvora hotelu, jsou bez balkonu, nebo jsou situované na hlučnějším místě v rámci hotelu apod.
Někdy se však stává, že německá CK, nabízí určitou část pokojů za dočasně výhodnější cenu (tzv. Best Price Zimmer) a systém tyto pokoje zobrazí také jako ekonomické, přestože se jedná o standardní pokoje.

Jak nastavím, aby se ceny zobrazovaly v českých korunách?

Na webových stránkách si můžete sami nastavit, jak se Vám budou ceny služeb zobrazovat: buď v EUR, nebo v CZK. Zobrazení cen si můžete přepnout kliknutím na nadpis "Chcete zobrazovat ceny v CZK?" nebo naopak "Chcete zobrazovat ceny v EUR?" na pravé straně obrazovky v modrém rámečku u kurzu.

Nahoru