Nápověda
Nápověda

Cestovní pojištění

Obsah článku

Jaké cestovní pojištění nabízíte?

Ve spolupráci s pojišťovnou Generali nabízíme možnost uzavřít si cestovní pojištění v následujících variantách:

Není možné uzavřít samostatně pouze pojištění proti stornování, tuto možnost nabízí Generali pouze jako balíček včetně cestovního pojištění.
Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění a zvláštní pojistné podmínky včetně prohlášení pojištěného najdete zde.

Je cestovní pojištění zahrnuto v ceně zájezdu?

Ceny zájezdů (ubytování a letenek) německých CK nezahrnují žádné cestovní pojištění ani pojištění proti stornu.
Našim zákazníkům doporučujeme cestovní pojištění od Generali. Tato pojišťovna nabízí také kompletní balíček cestovního pojištění včetně pojištění proti stornu. Nelze však objednat pouze storno pojištění.
O pojištění můžete zažádat spolu s cestovními službami, v objednávkovém formuláři zaškrtněte příslušnou nabídku pojištění a do e-mailu následně obdržíte návrh smlouvy od Generali včetně pokynů k platbě. Pojištění se platí přímo na účet Generali v den koupě zájezdu (letenek či ubytování).

Je možné si zakoupit pouze pojištění proti stornování služeb?

V nabídce pojišťovny Generali je pouze kompletní balíček cestovního pojištění včetně pojištění proti stornování. Nelze zakoupit pouze storno pojištění samostatně.

Na co se vztahuje storno pojištění?

Pojištění proti stornování (zrušení) zájezdu se vztahuje na případy, kdy pojištěný či spolupojištění cestující (max. 6 osob) musí zrušit zájezd z vážných důvodů:

  • vážné akutní onemocnění nebo úraz (nevztahuje se však na zdravotní rizika známá již před uzavřením smlouvy)
  • smrt manžela, resp. manželky, dětí, rodičů jednoho z pojištěných uvedených na společné pojistné smlouva, a to max. 3 týdny před počátkem cesty;
  • krádež nebo vloupání do místa trvalého bydliště anebo do podniku, který je ve vlastnictví jednoho z pojištěných;
  • živelná pohroma v oblasti trvalého bydliště jednoho z pojištěných.

Pro kolik osob je možné uzavřít pojištění včetně storno pojištění?

Pojištění je možné sjednat dohromady pro max. 6 osob. Pokud cestujete ve větší skupině, doporučujeme uzavřít pojištění podle rozložení osob na pokoje.

Máme zakoupený zájezd do Egypta, ale přišlo nám pojištění "Evropa exklusiv + storno". Je to správně?

Územní platnost pojištění je u Generali rozdělena dle všeobecných pojistných podmínek následovně:

  1. Česká republika;
  2. "Evropa" - do této oblasti jsou řazeny následující evropské státy a území: Albánie, Andorra, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Dánsko (+ Faerské ostrovy), Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Moldavsko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko (+ Svalbard), Polsko, Portugalsko (+ Azory, Madeira), Rakousko, Rumunsko, Rusko po pohoří Ural, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko (+ Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy), Švédsko, Švýcarsko, celé Turecko, Ukrajina, Vatikán, Velká Británie (+ ostrov Man, Gibraltar, Normanské ostrovy); a dále následující země: Alžírsko, Egypt, Gruzie, Izrael, Libanon, Libye, Maroko, Sýrie, Tunisko;
  3. Celý svět - oblast celého světa kromě České republiky.
Nahoru