Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Rady před cestou na Kubu

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Kubu od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

  • Rady na cestu Zobrazit Zavřít

    • Doporučení pro cestování na Kubu vyplývají především z jejích ekonomických a politických daností. Kubánci jsou velmi přívětiví a družní, vzhledem ke svému nízkému výdělku však rozhodně uvítají oplátku z Vaší strany (zároveň si však musíte dát pozor, aby Vás přitom nikdo neviděl). Je dobré taky nestavět na odiv drahé oděvy nebo luxusní šperky, hodinky či elektroniku. Na své věci si dávejte dobrý pozor. Peníze mějte raději na více místech a pro případ krádeže si rovněž opatřte kopii cestovních dokladů (respektive jejich části s fotografií a identifikačními údaji) a fotografie průkazového formátu, jež uchovávajte odděleně od originálních dokumentů. V případě turistek je radno nebudit pozornost jak přepychovostí ošacení, tak ani jeho odvážností nebo provokativností, která jim přivodí jen zvýšenou nežádoucí pozornost, jíž se zřejmě ani tak nevyhnou. Nejlepší tedy je, když se žena na Kubě pohybuje v mužském doprovodu, zejména v nočních hodinách a na méně bezpečných místech. Co se týče politiky, je rada jednoduchá: jakýmkoli hovorům o ní se v ideálním případě vyhnout, jinak hrozí, že způsobíte problémy sobě, ale především – a s tvrdšími důsledky – svému kubánskému protějšku v hovoru.
    • Jiné, mnohem méně nepříjemné nesnáze Vás potkají v souvislosti s odlišným životním tempem, příznačným i pro jiné země s tímto podnebím. Vše zde má čas, nic neuteče a z ničeho se nedělá příliš velký problém. Vůbec nejlepší je plně takový postoj přijmout.
  • Očkování před cestou Zobrazit Zavřít

  • Co si vzít na dovolenou Zobrazit Zavřít

  • Víza Zobrazit Zavřít

Zábava a volný čas

Přejít nahoru