Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Jídlo a pití na Kubě

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Kubu od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

 • Gastronomie Zobrazit Zavřít

  • Kreolsko-kubánská kuchyně je směsicí kuchyně indiánské, portugalské a španělské. Místní kuchaři připravují všechna jídla z čerstvých surovin, mezi které patří vepřové, hovězí či kuřecí maso. Dále ryby, langusty, krevety a další dary moře. K těmto pokrmům se jako příloha podávají rýže, brambory, bambusové výhonky či fazole. Jako moučník se servíruje dort se šlehačkou či zmrzlina. K jídlu se pije kubánské pivo (Bucanero, Cristal) nebo šťávy z kokosových ořechů, manga či melounů. Mezi kubánské speciality patří castero (různé druhy mečouna), ajiaco (hustá polévka z kořenové zeleniny a dušeného masa) nebo congrí (bílá rýže s červenými fazolemi).
  • Ve městech se dá běžně zakoupit pizza se sýrem či šunkou (3 – 5 pesos), houska se salámem (4 – 6 pesos), banány (1 peso/kus), mandarinky, papája, kokosy a další ovoce. Dále běžné nápoje jako cola, voda či džusy z místního ovoce.
  • Pokud se rozhodnete pro místní restaurace, najíte se zde velmi dobře za 10 pesos. Navštívit můžete státní veřejnou restauraci, kde je pestřejší výběr jídel. Mezi ně patří pizzy (výběr ze 3 druhů ), rýže s fazolemi, kuřecí, hovězí či vepřové maso nebo zeleninové saláty. Může Vás zaskočit platba předem u vchodu, kde nahlásíte, co si objednáte, a po zaplacení budete posazeni ke stolu, kde Vás poté obslouží. Platí se většinou místní turistickou měnou peso convertible (CUC). Dále můžete navštívit soukromé restaurace, které se nacházejí v obytných domech. Nebývají označené a jejich majitel Vás osloví s nabídkou na ulici. Výběr je menší, ale cena lepší.
 • Orientační ceny Zobrazit Zavřít

 • Tipy na nákupy Zobrazit Zavřít

 • Nakupování Zobrazit Zavřít

 • Spropitné Zobrazit Zavřít

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru