Menu

Doprava vlakem na letiště

railandfly.jpeg

Program Rail & Fly (Zug zum Flug) poskytuje klientovi možnost využít k cestě na letiště vlak německé společnosti Deutsche Bahn, a to buď bezplatně, nebo za zvýhodněných podmínek. Služba Rail & Fly je zahrnuta v ceně zájezdů pouze některých cestovních kanceláří. Tuto službu lze po předložení příslušného voucheru uplatnit pouze na německém území, tedy vždy na úseku cesty od německých hranic na letiště a zpět. Tato služba se řídí dále ochodními podmínkami cestovní kanceláře. Upozorňujeme, že v případě tzv. last minutových nabídek, se vztahuje tato nabídka většinou jen na zpáteční cestu.

Další upřesnění nabídky:

Jízdenka Rail&Fly je platná pro cestu vlakem  na/z mezinárodního letiště.

Pro cestu na letiště je Rail&Fly platný jeden den před odletem a v den odletu, pro cestu zpět platí jízdenka v den letu a jeden následující den.

Mezi dnem odletu do destinace a příletu zpět nesmí uplynout více než 12 měsíců.

Jízdenka je platná pouze s mezinárodní letenkou respektive potvrzením cesty (v papírové nebo elektronické formě).

Jízdenky Rail&Fly platí na všechny cesty společnosti Deutsche Bahn AG na všech pravidelných spojích DB-ICE (InterCity Express – spojuje hlavní německá města), EC (EuroCity)/IC (InterCity). Ve spojích ICE Sprinter (spoje mezi hlavními městy s méně zastávkami) je umožněna přeprava pouze na základě rezervace a poplatku.

Jízdenka není platná v autovlacích DB, Thalys (vysokorychlostní vlak)a zvláštních vlacích. Pro cestování vlaky CityNightLine a jinými nočními vlaky je nutné si rezervovat místenku, lůžko a místo v lůžkové části za poplatek.

U odletů z letiště Salzburg zahrnuje jízdenka DB cestu až do stanice Salzburg Hlavní nádraží. U odletů z letiště Basilej-EuroAirport je zahrnuta cesta Basel BAD – Basel SBB a cesta autobusovou linkou 50 ze stanice Basel SBB.  

U odletů z ostatních zahraničních letišť tato jízdenka neplatí. Neplatí ani na vnitrostátní (uvnitř Německa) dopravu k hranicím.  

Pro zákazníky, kteří nejsou obyvateli Německa, platí jízdenka Rail&Fly jen se společností DB od/k německému hraničnímu nádraží.

Prosíme, zvolte si takové spojení, abyste dorazili na letiště nejpozději dvě hodiny před odletem.

Pro zamluvení místenek se obraťte na Vaši cestovní kancelář, DB agenturu nebo na www.bahn.de.

Platné na všechny dopravní prostředky ve spolkových zemích, v den odletu a den následující na základě cestovních dokladů a průkazu totožnosti.

 

Proč s námi?

why_with_us.text1
Kompletní česká podpora na telefonu 7 dní v týdnu
why_with_us.text2
Německá kvalita s hotely, které v ČR nenajdete
why_with_us.text3
Garance stejné ceny, jako má německá cestovka
why_with_us.text4
Roky zkušeností za více než 20 let na trhu
why_with_us.text5
Cestovní kancelář řádně pojištěna v ČR i Německu