Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Rady před cestou do Mexika

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Mexika od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

 • Rady na cestu Zobrazit Zavřít

  • S rozšířenou drobnou kriminalitou, jež návštěvníkům Mexika hrozí (především v podobě kapesních krádeží), souvisí doporučení nepřitahovat případné zloděje okázalým předváděním bohatství nebo vlastní neopatrností vůči cennostem a osobním věcem. Vůbec nejlepší je splynout s davem, nepůsobit dojmem cizince, který se v místě naprosto nevyzná, a může se tak stát snadnou obětí. Když si budete chtít některé okamžiky z dovolené nebo navštívená místa a viděné věci zvěčnit, buďte opatrní, zejména při fotografování státních úřadů, policistů, domorodých obyvatel nebo chudiny. Krajně nebezpečné jsou konflikty, ať už vzniknou v nočních klubech, nebo při politických demonstracích. Uplácení je v zemi zavedenou praxí. Je dobré to vědět, ale zároveň být opatrný, neboť je trestné. Aktivně tedy sami od sebe nikdy úplatek nenabízejte.
  • Mexičané jsou většinou katolíci a také silně konzervativní, dvojnásob to platí ve venkovských oblastech. Je tedy nasnadě, že při návštěvě kostelů je vhodné mít na sobě oblečení zahalující tělo po ramena a kolena a na pláži je nevhodné odkládat jakoukoli část plavek.
  • Pro svou polohu na styku tří tektonických desek je území Mexika jedním ze seizmicky nejaktivnějších na Zemi, zemětřesení jsou zde dosti častá. Je dobré to vědět a být na to do jisté míry připraven.
  • Z méně závažných doporučení a upozornění týkajících se cesty do Mexika uveďme ještě tři, která se týkají slabůstek Mexičanů. Nejdříve je dobré říci, že dochvilnost není právě jejich nejsilnější stránkou. A s jiným rytmem života souvisí i tradice odpolední siesty. Konečně ještě úsměvná drobnost: pokud ve Vaší přítomnosti kdokoli – byť byste ho vůbec neznali – kýchne, popřejte mu v takové situaci v Mexiku naprosto samozřejmé „¡salud!“ (na zdraví!).
 • Očkování před cestou Zobrazit Zavřít

 • Co si vzít na dovolenou Zobrazit Zavřít

 • Víza Zobrazit Zavřít

Zábava a volný čas

Přejít nahoru