Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Místa v Mexiku, které musíte navštívit

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Mexika od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

 • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

  Mayská riviéra je označení nejrozsáhlejšího mexického turistického regionu táhnoucího se podél pobřeží Yucatanského poloostrova od Cancúnu až k rezervaci Sian Ka´an. Tato oblast s délkou 160 km se může pochlubit rovinatými plážemi s tím nejjemnějším pískem, smaragdovými vodami Karibiku, druhým nejdelším korálovým útesem na světě, přírodními propastmi cenotami i službami na nejvyšší úrovni.

  • Město Cancún se nachází na písčitém pobřeží Karibského moře v jihovýchodní části Mexika. Je dokladem toho, jak turistický ruch příznivě ovlivnil rozvoj nevelké osady, kterou středisko bylo ještě před čtyřiceti lety. Dnes je zde po investicích mexické vlády nejvíce ubytovacích kapacit v zemi. Cancún leží nejblíže stejnojmenného mezinárodního letiště a nejlépe splňuje představy rekreantů o středisku se světovým standardem, srovnatelném s jinými věhlasnými letovisky kdekoliv na světě. V samotném městě nenajdete významnější kulturní památky, ale už kousek za hranicemi města narazíte na četné pozůstatky mayské civilizace. Pláže v Cancúnu jsou už dnes cestovatelským pojmem. V mayštině Ka´an Ku´un znamená „žlutý had“, což je výstižné pro žlutě se lesknoucí pláže ve tvaru písmene C.
  • Asi 40 min. jízdy od Cancúnu je v tropické vegetaci skryto letovisko Playa del Carmen. Je jednoznačně nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším střediskem v tomto regionu. Nízké budovy hotelových komplexů jsou skryty v bujné vegetaci a nabízejí návštěvníkům prvotřídní služby. Proslulá je rušná pěší zóna Quinta Avenida s luxusními obchody, rázovitými restauracemi, pouličními hudebníky a bujarým nočním životem. Velice častými návštěvníky střediska jsou mladí cizinci, převážně z USA, kteří milují zdejší uvolněnou, neformální atmosféru. Místo je také útočištěm mnoha umělců. Snovou atrakcí je i 20 km vzdálená laguna Xel-Ha. Navštivte zdejší výjimečný zábavní park s čarokrásným podmořským světem a vystoupením delfínů, jehož se můžete aktivně zúčastnit i Vy. Součástí je i prohlídka zoo. Toto letovisko je ideálním výchozím bodem pro návštěvu ostrova Isla de Cozumel, který je obklopen 25 korálovými útesy a je doslova potápěčským rájem pro profesionály i pro začátečníky. Je rovněž oblíbeným cílem výletních jachet. Pro dopravu na ostrov můžete zvolit přívoz nebo malé letadlo. Transfer z letiště trvá cca 40 min.
  • Pokud hledáte klidnější letovisko, ale nechcete slevit ze svých cestovatelských nároků, zvolte Akumal. Zdejší pláže si kvalitou nezadají se svými známějšími sousedkami, bývají však volnější a zvláštní odměnou Vám zde bude rajský klid. Na pláži kladou svá vejce želvy, může se tak stát, že na některá místa Vás ekologové nepustí.
  • Směrem na jih k Tulumu neleží žádné větší středisko. Téměř panenská příroda je protkána lagunami a zálivy s jednotlivými luxusními hotely na rozlehlých pozemcích, většinou s bohatou nabídkou služeb pro klienty. Nejblíže je to odtud k laguně Xel-Ha, do zábavního parku Xcaret nebo do krápníkových cenot Skryté světy (Hidden Worlds).
  • Mayskou riviéru uzavírá městečko Tulum s vyhlášeným mayským sídlem. Leží v blízkosti chráněné biosférické rezervace Sian Ka’an. Také proto se v této části Mexika velmi hledí na životní prostředí a tradiční životní styl. Tomu odpovídají i rekreační střediska s malou kapacitou umístěná co nejblíže divoké přírodě. Tulum navštěvují hlavně lidé oceňující zachovalé přírodní prostředí, opuštěné pláže a klid. V těsné blízkosti letoviska se rozkládá golfový klub Puerto Aventuras. Vzdálenost z letiště je 110 km.

  Možnosti výletů (více sekce Výlety):

  • Chichén Itzá – staré mayské město a někdejší významné náboženské centrum, místo zvoleno jedním ze sedmi novodobých divů světa
  • Uxmal – staré mayské město s významnými památkami
  • Palenque – menší archeologické místo s památkami na období Mayů s pozůstatky pozoruhodné architektury a výzdoby (basreliéfy)
  • Cobá – obřadní místo Mayů
  • Mérida – město se stavebními památkami koloniální éry (mj. katedrálou ze 16. stol.)
  • Xel-Ha – mayské archeologické naleziště, ekopark
  • Tulum – archeologické místo na pobřeží Karibiku
 • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

 • Koupání Zobrazit Zavřít

Přejít nahoru