Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Jídlo a pití v Mexiku

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Mexika od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

 • Gastronomie Zobrazit Zavřít

  • Mexická kuchyně má dlouholetou tradici. Je kombinací indiánské a evropské kuchyně. Mezi její nejtypičtější ingredience patří chilli, jež dodává pokrmům charakteristickou pálivou chuť. Základem této zdravé kuchyně je exotické ovoce (mango, avokádo, papája, batáty, chayote, opuncie), zelenina (pálivé papriky, různé druhy rajčat, tykve) a luštěniny (fazole a sója), nezbytnou surovinou je také kukuřice a často se používá koriandr.

  Speciality

  • Typickým mexickým pokrmem jsou kukuřičné placky tortilly (tortillas) nebo tacos, které se dříve používaly místo chleba a dnes se plní různými směsmi masa, fazolí a zeleniny. Mexičané Vám nejčastěji naservírují hovězí maso, ale ani jiné druhy masa nejsou výjimkou. Za zvláštní specialitu se považuje leguán nebo pásovec armadillo. Nesmíme také zapomenout na ryby a plody moře jako kraby, mušle, langusty, krevety, chobotnice či sépie. Jako příloha k mnoha pokrmům se podávají ostré omáčky zvané salsas. Zajímavá je např. hnědá omáčka mole připravovaná z čokolády.
  • Mexická kuchyně může nabídnout celou řadu sladkých dobrot, mezi jejichž přísady patří kakao, čokoláda a vanilka. Rozhodně ochutnejte ovoce v tequilové lázni s vanilkovým likérem.
  • Často se zde pije káva, která zajímavě chutná se špetkou skořice, nebo čokoláda ochucená medem nebo okořeněná chilli. Tradiční sangrita obsahuje rajčatovou šťávu a další přísady jako citron, chilli nebo cibuli. Pokud chcete čistý přírodní nápoj, osvěží Vás jistě kokosové mléko. Z alkoholických nápojů se na první místo řadí tequila, jež se vyrábí z agáve. Z agáve se rovněž dělá mezcal, známý červem na dně láhve. Pokud si však objednáte pivo, nečekejte jeho známou chuť. Naservírují Vám je s limetkou, solí a brčkem.

  Restaurace

  • Nejlevněji se najíte u stánku s rychlým občerstvením, který naleznete na každém rohu. Určitě navštivte některou z lepších restaurací, v kterých jsou ceny jídel zhruba srovnatelné s našimi. Existuje také několik restaurací, kde zaplatíte cenu za vstup a pak již můžete neomezeně konzumovat cokoliv. Pokud Vás neláká místní kuchyně, všude narazíte na známé „fast foody“ jako McDonald’s a KFC. Prvním vydatným jídlem je v Mexiku „snídaně“, která se podává kolem poledne. Většinou dostanete huevos (vajíčka) na množství způsobů. Oběd je hodně lehký a hlavní jídlo podávané večer se nazývá comida.

  Na co dát pozor

  • Voda z vodovodu by měla být pitná, pokud není označeno jinak. Pro jistotu si však raději kupujte balenou vodu. Dávejte si také pozor na hygienu u pouličních stánků.
 • Orientační ceny Zobrazit Zavřít

 • Tipy na nákupy Zobrazit Zavřít

 • Nakupování Zobrazit Zavřít

 • Spropitné Zobrazit Zavřít

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru