Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
 Informace ke koronaviru nalezneteZDE
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Bezpečnostní program "Secure Flight Passenger Data" pro cestující do/přes USA

-lupa

Od 1. 1. 2012 vláda USA zavazuje všechny letecké společnosti k účasti na novém programu amerického úřadu Transportation Security Administration (TSA) - „Secure Flight“, který slouží ke zvýšení bezpečnosti při létání. Letecké společnosti mají povinnost zaregistrovat osobní údaje pasažérů, kteří letí z USA nebo do USA. Vztahuje se to i na lety, kde je pouze mezipřistání, či lety, které vstupují do vzdušného prostoru USA. Proto se nyní musí registrovat i cestující, kteří letí do karibské oblasti (např. do Mexika, do Dominikánské republiky, na Kubu nebo na Jamajku).
Požadované údaje zahrnují příjmení, křestní jméno, pohlaví (i u dětí) a datum narození, detaily Vaší cesty (tzn. čísla a časy letů) a číslo Vaší elektronické rezervace letenek popř. zájezdu.
Údaje musí být identické s údaji v cestovním pase. Všechny údaje musí být letecké společnosti sděleny nejpozději 96 hodin před odletem. V případě zadání chybných či neúplných údajů či v případě pozdního zadání si letecká společnost vyhrazuje právo vyloučit cestující z přepravy.
Formulář nesouvisí s tím, zda je do státu požadováno vízum. Je nutné jej vyplnit i při cestě do států, kde vízum není požadováno a letecká společnost či CK Vás k vyplnění vyzve.
Odkazy pro vyplnění formulářů najdete na webových stránkách daných leteckých společností nebo CK.