Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Příjezd na letiště

Obsah článku

Souřadnice letiště

52°22′43″ N

13°31′14″ E

Příjezd městskou hromadnou dopravou

Zde najdete podrobný plán berlínské městské hromadné dopravy.

Dráha

Hlavní spojení s Berlínem představuje stanice Berlin-Schönefeld Flughafen, jež je součástí sítě německých drah. Na centrum je letiště napojeno městskou rychlodráhou (S-Bahn), konkrétně linkami S9 a S45, které jezdí každých 20 minut. Linka S9 staví mj. ve stanici Ostkreuz, která je jedním z velkých berlínských dopravních uzlů a najdete zde spojení na hlavní i východní berlínské nádraží (S3 nebo S7). Linka S45 není v současné době v provozu!

Jedinou přímou dopravu do centra Berlína zajišťuje AirportExpress regionálních drah (Regional-Express - RE). Jezdí každou půlhodinu a staví na většině důležitých zastávek, vč. stanice Berlin Ostbahnhof (Berlín východní nádraží), Alexanderplatz (tam Vás dopraví asi za 20 minut), Friedsichstraβe, Berlin Hauptbahnhof (Berlín hlavní nádraží, cca 28 minut) a nádraží Berlin Zoologischer Garten (cca 35 minut).

Autobus

Letiště je napojeno na autobusové linky 162 (směr Adlershof) a 171 (směr Neukölln) provozované společností BVG.

V noci jezdí i náhradní bus N7 namísto metra.

Exspresní autobus německých drah (DB) jezdí na nádraží Berlin Südkreuz.

Fotogalerie