Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Info
Info

Ostrava - Mošnov

Ostrava - Mošnovlupa
Ostrava - pohledlupa
  • Oblast je pro letecký provoz užita poprvé v roce 1939, kdy zde německá Luftwaffe buduje polní letiště. V květnu 1945 již letiště užívá první československá smíšená divize, poté následuje dočasně období pasivní, oblast je určena zemědělským potřebám.
  • Výstavba současného letiště začíná roku 1956, oficiální zahájení letového provozu se pojí k 16. říjnu 1959, kdy zde přistává letoun TU – 104 A. Zároveň je do Mošnova přesměrován provoz z tehdejšího, již nevyhovujícího, letiště Ostrava – Hrabůvka. Dopravu zajišťují ČSA, a to hlavně pravidelné vnitrostátní linky, ale i nepravidelné zahraniční. V 60. a 70. letech zde funguje i aerotaxi. V roce 1993 dochází k ukončení vojenského provozu, rok 2004 znamená převedení letiště z majetku České správy letišť, s. p. do vlastnictví Moravskoslezského kraje. 13. prosince 2006 je letiště slavnostně pokřtěno po skladateli Leoši Janáčkovi. 25. února 2009 je letiště Ostrava oprávněno k užívání a provozu podle kategorie CAT II ICAO.
  • V roce 2011 letiště přepravilo 273563 pasažérů a zaznamenalo 15243 pohybů letadel.

 

  • Mezinárodní kód letiště Ostrava je OSR.

 

  • Nejčastěji se z Ostravy létá do Řecka, Egypta, Turecka a Bulharska. Mezi letecké společnosti spolupracující s letištěm patří např. České Aerolinie, Central Connect Arlines, Smartwings, Travel Service, KLM Royal Dutch Arlines atp.

 

  • Letiště se nachází cca 15 km od města Ostrava mezi Mošnovem a Studénkou. Leží v bezprostřední blízkosti rychlostní silnice č. 58, která Spojuje Ostravu s Příborem. Spojení z Ostravy je tedy po silnici č. 58 směr Příbor, z Olomouce po silnici E462, směr Ostrava a Frýdek-Místek, v Příboru odbočit na č. 58 směr Ostrava. Parkovat lze na P1, P3 a P4. P3 je pro dlouhodobé stání. Ceník zde.
  • Autobusová linka spojující centrum Ostravy s letištěm jezdí v pracovní dny od 5:00 až do 21:00 ve zhruba půlhodinových intervalech. Doba jízdy je cca 50 minut. Na letiště zajíždí autobusové linky z Nového Jičína a Vsetína. Více zde.
  • Airport Shuttle – doprava pohodlnými letištními mikrobusy je zajištěna mezi ŽS Studénka a letištěm Ostrava – stání před příletovou halou. Mikrobusy jezdí v hodinových intervalech.

 

Nahoru