Info
Info

Příjezd na letiště

Obsah článku

Vyhledejte si trasu na letiště
Město ze kterého vyjedete

Souřadnice letiště

50°02'00'' N

8°34'14''  E

Příjezd autem

Prijezd autemlupa

Přes Rozvadov

Jeďte po dálnici A6 směr Norimberk (Nürnberg), na sjezdu č. 61 (Kreuz Altdorf) se napojte na dálnici A3 směrem na Würzburg.

Ze směru Würzburg

Jeďte po dálnici A3 směrem na Frankfurt. U frankfurtské dálniční křižovatky odbočte k letišti. Poté následujte dopravní značení k terminálu 1 nebo 2.

Příjezd vlakem

Na frankfurtském letišti se nachází 2 nádraží. Obě navazují přímo na terminál 1. Hlavní nádraží regionálních vlaků, místních vlaků a tramvají se nachází v terminálu 1 v 1. patře. Vlaky přijíždí a odjíždí z nástupišť 1 až 3.

Nádraží pro mezistátní vlaky se nachází v terminálu AirRail v blízkosti terminálu 1. Vlaky přijíždí a odjíždí z nástupišť 4 až 7.

Mnoho leteckých společností nabízí svým klientům již 45 minut před odletem možnost odbavení. Přepážka T, která je k tomu určená, se nachází na nástupišti v blízkosti kolejiště.

Prijezd vlakemlupa

Příjezd městskou hromadnou dopravou

Autobus

Autobusové zastávky se nachází u terminálu 1 na autobusovém nádraží před příjezdovou halou a u terminálu 2 ve 2. patře před příjezdovou a odjezdovou halou. Přijezd je možný autobusovými linkami 61 a 73 směrem Kelsterbach a autobusem číslo 975, který zajíždí přímo k terminálu 2.

Tramvaj

Z nádraží Frankfurtské letiště jezdí tramvaje S8 a S9 jednou za 15 minut k hlavnímu nádraží Frankfurt (doba jízdy je přibližně 11 minut), směr Offenbach, Hanau, Rüsselsheim, Mainz a Wiesbaden.

Letištní autobusy

Letištní autobusy staví před příjezdovou halou B u terminálu 1 a jezdí směrem k letišti Hahn, do Heidelbergu, Heilbronnu, Mannheimu a Straßburgu. Jízdenky si můžete zakoupit předem u cestovní kanceláře nebo přímo u řidiče. V každém případě vám doporučujeme jejich rezervaci.

Příjezd taxíkem nebo dopravní společností

Taxi

Dostačující počet taxíku parkuje před oběma terminály. Cesta z frankfurtského centra k letišti trvá při normálním provozu 20 až 30 minut. Pokud pojedete na letiště, můžete taxikáři před začátkem jízdy sdělit, u jaké letecké společnosti máte zaknihováno. Poté zpravidla zajede k správnému terminálu blízko odbavovací přepážky.

Dopravní společnosti

Kromě ostatních dopravců nabízejí odvoz i hotely blízké frankfurtskému letišti. Zastávky se nacházejí před terminálem 1, oblast A, 1. patro (příjezd) nebo terminál 2, oblast D/E, 2. patro (příjezd).

Nahoru