Info
Info

Parkování a ceny

Plánek parkování na letišti Frankfurtlupa

Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem nabízí několik typů parkování. V nabídce najdete klasické varianty krátkodobého parkování, dlouhodobého parkování a parkování pro osoby s omezenou pohyblivostí nebo jinak znevýhodněné.

Nejjednodušší je zaparkovat přímo v areálu letiště, kde si můžete zarezervovat místo online z pohodlí domova. Online rezervací si zajistíte nižší cenu než na místě. Kromě toho budete moct vjet do parkovacích prostorů jen na základě QR kódu v telefonu. Rychle, pohodlně a bez vystupování z auta.

Jak už je v Německu dobrým zvykem, všechny parkovací prostory poblíž letiště najdete bez bloudění díky preciznímu značení příjezdových cest, ať už na letiště přijedete od Hamburgu, Rozvadova, Kolína nad Rýnem nebo Norimberku.

Jak na parkování s QR kódem

Parkování na letišti ve Frankfurtu vyřešíte nejpohodlněji s online rezervací předem. Rezervaci vyřídíte nejdříve 9 měsíců a nejpozději 1 den před plánovaným příjezdem. Rovnou se můžete podívat na rezervační formulář v němčině nebo angličtině.

Pokud vám není jasné, jak využít QR kód z rezervace pro vjezd do parkovací zóny, projděte si jednotlivé kroky, nebo se rovnou mrkněte na video níže.

 1. Zarezervujte si online parkovací místo v dostatečném předstihu.
 2. Uložte si z potvrzovacího e-mailu QR kód do telefonu, nebo ho vytiskněte.
 3. Při příjezdu ke vstupu do parkovacího domu nechte automat načíst QR kód z rezervace (funguje jen na parkovací místo, kde máte rezervaci).
 4. Po zaparkování vám přijde e-mail s potvrzením, kde parkujete. Pokud chcete mít jistotu, vyfoťte si značení na stěně poblíž, ať auto vždy bezpečně najdete.
 5. Při odjezdu z parkovacího místa u brány opět necháte automat načíst QR kód. Nastavte si jas telefonu na 100 %, ať čtečka zvládne kód rozeznat napoprvé.
 

Parkování u terminálu

Vyberte si nejpohodlnější způsob parkování hned u obou letištních terminálů. Z parkovišť dojdete pohodlně do haly pěšky a nebudete muset řešit dopravu autobusem. Celkem si můžete vybrat z 15 000 parkovacích míst, která je možné rezervovat dopředu online. Stačí zvolit dobu parkování od 1 do 44 dní.

Při online rezervaci předem navíc získáte slevu 5 %. Stačí zadat kód: Sled2022
Kromě slevy díky online rezervaci předem můžete využít taky zvýhodněné víkendové parkování.

Pro oba typy parkování platí, že si místo můžete zarezervovat s předstihem online, zaplatíte kartou nebo přes PayPal a máte hotovo.

Jak to funguje v praxi

Když si rezervujete parkovací místo předem, budete mít jistotu, že zaparkujete, nebudete muset na místě nic platit ani hledat a parkování vás při cestě na letadlo nezdrží.

Jak se dostat k terminálu 1
Při příjezdu po dálnicích A3 nebo A5, případně po silnici B43 sledujte směrovky s nápisem Terminál 1. Následně použijte vjezd P2 nebo P3. Můžete využít i vjezd P1, ale ten neumožňuje byznys parkování.

Jak se dostat k terminálu 2
Při příjezdu po dálnicích A3 nebo A5, případně po silnici B43 sledujte směrovky s nápisem Terminál 2. Následně použijte pozemní vjezd P8 nebo P9.

Speciální požadavky
Maximální výška vozidel pro klasické parkování u terminálů je 2,1 metru. Pokud máte vyšší vozidlo, nebo je vaše auto na plyn, využijte parkování P36 pro vyšší vozidla a autobusy. Pro elektromobily jsou v parkovacích domech vyčleněna speciální místa. Více se dočtete v následujících částech článku.

Cena standardního parkování na terminálech 1 a 2

Speciální nabídka na 7 dní: od 65,30 €, víkend: od 29,50 €

do 30 minut: 2 €
30–60 minut: 6 €
každá další hodina: 6 €
max. za první den: 39 €
max. za každý další den: 39 €
do 7 dní: 239 €
každý další den: 5 €

Celý ceník parkování si můžete prohlédnout v angličtině nebo němčině ve formátu PDF.

Parkování elektromobilů

Pokud jdete s dobou a fandíte novým typům ekologických pohonů, můžete na parkovišti frankfurtského letiště využít speciální místa, kde zároveň dobijete baterii. Opět platí, že nejlepší je online rezervace předem. Pak budete mít jistotu, že získáte místo s nabíjecí stanicí. Při příjezdu bez rezervace teoreticky můžete narazit na plnou kapacitu, což by znamenalo nutnost parkování mimo dobíjecí stanice.

Kromě jistoty místa získáte garanci až 11 kW/h při dobíjení baterie, speciální rozšířený prostor, aby se vám lépe parkovalo, nebo parkování poblíž odchodu k check-inům. Pro parkování elektromobilů jsou vyhrazené řady u obou terminálů: terminál 1 – vjezd P4, řada 126; terminál 2 – vjezd P8, řada U423.

Mimo rezervaci můžete svůj elektromobil dobít na obou terminálech v následujících místech:

 • terminál 1 - vjezd P2, patro 14, parkovací řada 1406, kromě rezervovaných míst (parkovací řada se od 16. 1. do 6. 2. 2023 rekonstruuje a není přístupná)
  • parkovací místa 1–16 (do 3,7 kW)
  • parkovací místa 17–41 (do 11 kW), kromě rezervovaných míst
 • terminál 2 - vjezd P9, patro U3, parkovací řada U323 (do 3,7 kW)

Bez rezervace předem bohužel letiště nemůže garantovat možnost dobíjení pomocí místní stanice. Zároveň je nutné mít své dobíjecí kabely k propojení, a to standardní typ 2.

Cena parkování elektromobilů na terminálu 1 a 2

Speciální nabídka na 1 den: od 48,90 €

do 30 minut: 12 €
30–60 minut: 12 €
každá další hodina: 6 €
max. za první den: 54 €
max. za každý další den: 45 €
do 7 dní: 270 €
každý další den: 10 €

Celý ceník parkování (e-parking) si můžete prohlédnout v angličtině nebo němčině ve formátu PDF.

Prázdninové parkování

Pokud se chystáte s rodinou na dovolenou nebo prázdninové výletování, určitě oceníte levnější parkování. Speciální prázdninová sazba je pro vás skvělou možností, protože můžete nechat auto stát v areálu letiště už za 45,90 € za 7 dní, což je asi 7x levnější než standardní cena po dnech. Je ale nutná rezervace dopředu, a to nejméně na tři dny. V ceně parkování je jízdenka na kyvadlovou vlakovou dopravu z parkoviště k terminálu 1. Jízdenka platí až pro 5 osob – v den příjezdu i odjezdu.

Prázdninové parkování je v domě Gateway Gardens, který je dále od obou terminálů. Dostanete se k nim, ale snadno díky vlakové dopravě. Soupravy jezdí tam i zpět 24 hodin denně. Ve dne chytnete spoj každých 15 minut, v noci je to každých 30 minut. Cesta trvá asi dvě minuty a je to jen jedna zastávka.

Při prázdninovém parkování v Gateway Gardens můžete využít jakékoliv místo v na podlažích 3–9, přičemž 2. podlaží je rezervované pro elektromobily. Jestli se chystáte využít prázdninové parkování s elektromobilem, nelze místo dopředu rezervovat. Budete muset spoléhat na volné místo po příjezdu.

Příjezd na parkoviště Gateway Gardens

Použijte výjezd B43 Letiště Frankfurt na dálnici A3 a A5 a sledujte ukazatele na Frankfurt Unterschweinstiege, následně Frankfurt Gateway Gardens. Použijte centrální vjezd na parkoviště Gateway Gardens.

Pokud máte zájem o zvýhodněné prázdninové parkování, objednejte si je online předem. Vyberte si mezi verzí stránek v angličtině a němčině.

Speciální typy parkování

Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem nabízí čtyři kategorie speciálního parkování. Můžete zvolit mezi parkováním pro lidi se sníženou pohyblivostí, místy vyhrazenými pro ženy, parkováním pro motorky a pro autobusy. Všechny kategorie vám umožní pohodlně přijet a zaparkovat poblíž terminálu 1 a 2.

Parkování pro lidi se sníženou pohyblivostí

Bezbariérové přístupy z parkoviště jsou možné u obou terminálů. Zároveň jde o mimořádně široká parkovací místa, aby bylo možné z auta pohodlně vytáhnout a složit invalidní vozík. Vyhrazená místa jsou na terminálu 1 za vjezdem P4 ve druhém patře a řadě 225, na terminálu 2 pak za vjezdem P8 v patře U4 a řadě U417. Při vjezdu do parkovacího domu se domluvte přes komunikátor s obsluhou. Mapa s vjezdy na vyhrazená místa: terminál 1,  terminál 2

Parkování vyhrazené pro ženy

Pokud chcete využít speciální rezervovaná místo pro ženy, máte na výběr z klasického parkování na obou terminálech a byznys parkování na terminálu 1. Vyhrazená místa najdete:

 • Terminál 1 klasické parkování – P2 – patro 12, řada 1210, P3 – patro 13, řada 1310, P5 – patro 3, řada 324
 • Terminál 1 byznys parkování – P1 – patro 1, řada 124, P4 – patro 2, řada 225
 • Terminál 2 klasické parkování – P8 – patro U2, řada U215

Mapa s vjezdy na terminál 1 s klasickým parkování, terminál 1 s byznys parkováním a terminál 2 s klasickým parkováním

Parkování pro motorky

Pokud se chystáte na frankfurtské letiště přijet na motorce, taky se dočkáte specializovaného místa pro parkování. Máte navíc výhodu, že vás parkování nebude stát ani korunu, nebo chcete-li euro. Motorku můžete nechat na konci příjezdové haly C u terminálu 1. Podívejte se na umístění parkoviště.

Parkování pro autobusy

Autobusy a nadměrná vozidla mohou na frankfurtském letišti zaparkovat na speciálně určených místech. K dlouhodobějšímu parkování je určené parkoviště P36 poblíž terminálu 1. Pokud chcete jen vyložit nebo naložit pasažéry, můžete využít autobusový pruh P17 u terminálu 2.

Cena parkování v pruhu P17 u terminálu 2:
do 15 minut: 5 €
do 30 minut: 10 €
do 45 minut: 20 €
do 60 minut: 30 €

Mapu umístění parkování pro autobusy a nadměrná vozidla si můžete prohlédnout v zde v angličtině.

Park, sleep & fly

Speciální nabídka s parkováním a přespáním v hotelu přímo na terminálu se vám bude hodit u odletů v nočních nebo brzkých ranních hodinách. Můžete pohodlně přijet odpoledne nebo večer, po zaparkování si odpočinout v hotelu a bez spěchu nebo stresu stihnete letadlo, ať už plánujete vyrazit kamkoliv. Stejně to funguje při nočním příletu do Frankfurtu.

Službu Park, sleep & fly můžete využít na parkování až 15 dní. Stačí si vybrat hotel, ve kterém budete chtít trávit noc. Jeden z hotelů je přímo v areálu terminálu 1, takže pak na letadlo dojdete pohodlně za pár minut. Druhý hotel je dál od terminálů poblíž dálnice. Z něj se ale bez problémů dostanete k terminálům za pár minut kyvadlovou dopravou v kteroukoliv denní i noční dobu.

Přesné umístění hotelů si můžete prohlédnout na plánku v angličtině nebo v němčině.

Vysazení u terminálu a krátkodobé parkování

Jestli máte kamarády, známé nebo jiný dovoz, který vás jen vyloží u terminálu 1 (P35/P39) nebo terminálu 2 (P17/P19), nebudete muset platit nic. Akorát takový výsadek může jeden člověk udělat jen 2x denně a jedno stání se musí vejít do 10 minut. Delší krátkodobé parkování je pak zpoplatněné.

Cena za stání při vysazení u terminálů 1 a 2

do 10 minut: zdarma (max. 2x denně)
do 15 minut: 2,5 €
do 30 minut: 5 €
do 45 minut: 7,5 €
do 60 minut: 15 €
každá další hodina: 15 €

Cena krátkodobého parkování u terminálu 1 – P31

do 15 minut: 2,5 €
do 30 minut: 5 €
do 45 minut: 7,5 €
do 60 minut: 15 €
každá další hodina: 15 €
maximum za první den: 49 €
maximum za každý další den: 49 €

Celý ceník parkování krátkodobého si můžete prohlédnout v angličtině nebo němčině ve formátu PDF.

Objednání výhodného parkování

Nahoru