Info
Info

Příjezd na letiště

Obsah článku

Souřadnice letiště

50°58'47'' N

10°57'29'' E

Příjezd autem

Ze směru Jena

Jedete od Aše po A9 nebo po A4 od města Chemnitz. Jeďte dálnicí A4 směrem na Erfurt, u erfurtské křižovatky jeďte na A71 směr Bindersleben/letiště, sjezd na B7 směr Erfurt, okolo sjezdu Erfurt-Messe a přes přímou silnici (přičná spona) k letišti.

Příjezd vlakem

Mezistátní a regionální vlaky staví na hlavním nádraží v Erfurtu . Odtamtud jezdí autobus 99 od pondělí do pátku k letišti. Kromě toho mohou cestující také jezdit tramvají číslo 4 z hlavního nádraží až na konečnou zastávku Hlavní hřbitov a odtamtud autobusem 91 nebo 92 k zastávce Flughafen-Büropark. Volnou chůzí trvá cesta k terminálu ca. 2 minuty, zavazadlové vozíky jsou k dispozici.

Příjezd městskou hromadnou dopravou

Tramvaj

S tramvají číslo 4 můžete jet z hlavního nádraží k letišti, pokud na konečné stanici Hlavní hřbitov přestoupíte do autobusu 91 nebo 92 a pojedete k zastávce Flughafen-Büropark. Jízda trvá přibližně 22 min. . Volnou chůzí trvá cesta k terminálu ca. 2 minuty, zavazadlové vozíky jsou k dispozici.

Příjezd taxíkem nebo dopravní společností

Taxi

Dostačující počet taxíku parkuje před oběma terminály. Cesta z frankfurtského centra k letišti trvá při normálním provozu 20 až 30 minut. Pokud pojedete na letiště, můžete taxikáři před začátkem jízdy sdělit u jaké letecké společnosti máte zaknihováno. Poté zpravidla zajede k správnému terminálu blízko odbavovací přepážky.

Dopravní společnosti

Jízda z hlavního nádraží na letiště stojí přibližně 20 €.

Tramvaj

Taxislužby Erfurt
+49 361 666666
Nahoru