Info
Info

Letiště Erfurt

ERFlogolupa
erfurtlupa
  • V Erfurtu, hlavním městě Durynska, existovalo první letiště již od roku 1925. Spojovalo Erfurt s velkými německými městy. To současné bylo otevřeno o deset let později, roku 1935, v městské části Bindersleben. Pro civilní letectví se otevřelo až roku 1956 po skončení druhé světové války a poté, co je přestali využívat jako vojenské letiště Sověti. Linkové lety na německá letiště se potýkaly s nízkým zájmem a byly nakonec v 80. letech zastaveny. Impuls k dalšímu rozvoji letecké dopravy na erfurtském letišti přišel pak v 90. letech po znovusjednocení Německa. Přes vybudování nové odbavovací haly a další infrastruktury však počet pasažérů, kteří letištěm projdou, stále kolísá (od téměř 550 000 v roce 2004 k 350 000 a méně v letech 2006 a 2007). Dnes letiště žije především z charterových letů.
  • Erfurtské letiště má kód IATA (Mezinárodní asociace leteckých dopravců, anglicky International Air Transport Association) ERF.
  • V roce 2008 odbavilo letiště v Erfurtu jen něco málo přes 300 000 pasažérů - v žebříčku německých letišť by tak mělo místo někde ve třetí desítce.
  • Z centra Erfurtu je to na letiště v Binderslebenu jen asi 6 km na západ. V důsledku tak mají při manévrování nad letištěm cestující centrum tohoto historického města s mnoha pozoruhodnými stavbami, s nímž je jako patrně nejslavnější osoba spjat Martin Luther, jako na dlani.
  • Letiště má dva terminály - A a B.
  • Nejrychlejší spojení s centrem města Erfurt (za asi 20 minut), ale i s jeho hlavním nádražím, představuje z letiště tramvajová linka číslo 4, odjíždějící v pravidelných  10 - 20minutových intervalech.
  • Vedle pravidelných linkových spojů v rámci Německa (zejména do Mnichova a Hamburku), jež zajišťují především společnosti Cirrus Airlines a Lufthansa, vypravuje z Erfurtu své charterové lety hlavně společnost Air Berlin.
  • Kromě uvedených vnitrostátních destinací se z Erfurtu létá na Kanárské ostrovy, na řecké ostrovy, do Bulharska, na Tureckou riviéru i k Rudému moři do Egypta.

Oficiální webové stránky

Vzdálenosti letišťlupa
Letiště Erfurtlupa
Letiště Erfurtlupa
Nahoru