Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
 Informace ke koronaviru nalezneteZDE
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Letiště Erfurt

ERFlogo

erfurtlupa
  • V Erfurtu, hlavním městě Durynska, existovalo první letiště již od roku 1925. Spojovalo Erfurt s velkými německými městy. To současné bylo otevřeno o deset let později, roku 1935, v městské části Bindersleben. Pro civilní letectví se otevřelo až roku 1956 po skončení druhé světové války a poté, co je přestali využívat jako vojenské letiště Sověti. Linkové lety na německá letiště se potýkaly s nízkým zájmem a byly nakonec v 80. letech zastaveny. Impuls k dalšímu rozvoji letecké dopravy na erfurtském letišti přišel pak v 90. letech po znovusjednocení Německa. Přes vybudování nové odbavovací haly a další infrastruktury však počet pasažérů, kteří letištěm projdou, stále kolísá (od téměř 550 000 v roce 2004 k 350 000 a méně v letech 2006 a 2007). Dnes letiště žije především z charterových letů.
  • Erfurtské letiště má kód IATA (Mezinárodní asociace leteckých dopravců, anglicky International Air Transport Association) ERF.
  • V roce 2008 odbavilo letiště v Erfurtu jen něco málo přes 300 000 pasažérů - v žebříčku německých letišť by tak mělo místo někde ve třetí desítce.
  • Z centra Erfurtu je to na letiště v Binderslebenu jen asi 6 km na západ. V důsledku tak mají při manévrování nad letištěm cestující centrum tohoto historického města s mnoha pozoruhodnými stavbami, s nímž je jako patrně nejslavnější osoba spjat Martin Luther, jako na dlani.
  • Letiště má dva terminály - A a B.
  • Nejrychlejší spojení s centrem města Erfurt (za asi 20 minut), ale i s jeho hlavním nádražím, představuje z letiště tramvajová linka číslo 4, odjíždějící v pravidelných  10 - 20minutových intervalech.
  • Vedle pravidelných linkových spojů v rámci Německa (zejména do Mnichova a Hamburku), jež zajišťují především společnosti Cirrus Airlines a Lufthansa, vypravuje z Erfurtu své charterové lety hlavně společnost Air Berlin.
  • Kromě uvedených vnitrostátních destinací se z Erfurtu létá na Kanárské ostrovy, na řecké ostrovy, do Bulharska, na Tureckou riviéru i k Rudému moři do Egypta.

Oficiální webové stránky

Vzdálenosti letišť

Letiště Erfurt

Letiště Erfurt