Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Příroda na Seychelách

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Seychely od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

 • Příroda Zobrazit Zavřít

  • Seychelská příroda je jedinečný tropický ráj. Souostroví je tvořeno asi stovkou ostrovů a atolů ukrytých v modrozelených vodách Indického oceánu na ploše 400 000 km2. Z geologického hlediska se jedná o ostrovy dvojího typu. Větší ostrovy Mahé, Praslin, La Figur nebo Silhoutte jsou tvořeny žulovým podkladem a malé ostrovy jsou tvořeny korály. Vzhledem k odlehlosti ostrovů se zde zachovala téměř nedotčená příroda s hlubokými tropickými lesy a endemity živočišnými i rostlinnými. Společnou prioritou všech obyvatel Seychel je snaha o zachování přírodního bohatství ostrovů a totéž se očekává od turistů, kteří ostrovy navštíví.
  • Vyskytuje se zde celá řada velmi vzácných živočichů. Ostrovy jsou např. domovem nejdéle žijících želv na světě a mnoha druhů populace ptáků. Nevšedními živočichy jsou gekoni, scinci nebo miniaturní žáby. Přímo úchvatnou podívanou poskytuje bohatství mořské fauny i flory a překrásné korálové útesy. Asi největším zážitkem je setkání s migrujícím žralokem velrybím.
  • Z pevninských endemitů je nejznámější kokosová palma odrůdy Coco de Mer, jejíž semeno má podobu dvojitého ořechu a dorůstá až 9 kg hmotnosti. Tato palma je hlavní atrakcí Národního parku Valeé de Mai na ostrově Praslin. Dalším chráněným místem, které je zapsáno na listině přírodního dědictví UNESCO je atol Aldabra, který je nerušeným bydlištěm pro kolonii obřích želv. Je možné je pozorovat, ale pouze z moře a na zvláštní povolení. Národní parky a přírodní rezervace zabírají přes 40% území.
 • Hory Zobrazit Zavřít

 • Moře Zobrazit Zavřít

 • Okolí země Zobrazit Zavřít

 • Řeky Zobrazit Zavřít

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru