Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Místa na Seychelách, které musíte navštívit

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Seychely od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

 • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

  • Hlavním lákadlem souostroví Seychely jsou bělostné pláže s hedvábným pískem lemované granitovými skalami, korálové útesy a divukrásná příroda. Nejen hotely, ale všechny stavby na ostrovech jsou ukryty v tropické zeleni, protože zde platí pravidlo, že žádná stavba nesmí být vyšší než palma. Proto se i na plážích slunečníky vyskytují sporadicky, můžete využít právě palmového stínu.
  • Hlavním a největším ostrovem Seychel je Mahé, kde žije 90% obyvatel souostroví. Nachází se zde hlavní město Victoria s vládními a správními institucemi, mezinárodním letištěm a přístavem. Konají se zde nejvýznamnější sportovní či kulturní události nebo slavnosti. Pobřeží Mahé je lemováno několika desítkami pláží s velice jemným bílým pískem. Na severozápadě je to jedna z nejhezčích a nejslavnějších pláží světa tříkilometrová Beau Vallon s nádherným pískem bez kamenů nebo úlomků korálů. Většina pláží je vhodná pro potápění nebo šnorchlování. Chcete-li podmořský svět poznat co nejlépe, navštivte St. Anne Marine National Park. Mahé je turistickou metropolí Seychel, je zde nejvíce ubytovacích komplexů, a také nejvíce turistů. Pouze na tomto ostrově lze provozovat motorizované vodní sporty včetně vodního lyžování nebo parasailingu. Na ostrově je i 18-ti jamkové golfové hřiště.
  • Ostrov Praslin je od Mahé vzdálen 60 kilometrů. Cesta lodí trvá asi hodinu, ale je možné i letět. Po celém pobřeží, které se dá objet přibližně za hodinu, se rozkládá celá řada skrytých malých pláží, které poskytují určité soukromí. Řada malých ostrůvků a korálových útesů v okolí ostrova je ideálním místem pro šnorchlování a potápění. Praslin je oázou klidu v tropickém ráji. Asi nejkrásnější pláží je Anse Lazio na severozápadním cípu ostrova. Ubytovací komplexy patří k těm luxusním, na ostrově je i golfové hřiště v areálu hotelu Lemuria Resort.
  • La Dique je čtvrtým největším ostrovem Seychel, kam se ale dostanete pouze lodí z Praslinu. Ocitnete se ve světě jen málo dotčeném civilizací. Na ostrově je k dispozici pouze několik automobilů, nejběžnějším dopravním prostředkem je kolo nebo volské povozy. Zde zažijete skutečnou tropickou exotiku s palmovými háji a vůní vanilky. Pláže ostrova s bělostným pískem patří k nejkrásnějším z celého souostroví. Jsou v opuštěných zátokách, lemovány černými granitovými skalními útvary, bujnou vegetací a palmami. Tou nej, nej… je pláž Grondos, ale podél pobřeží se vyskytují nebezpečné víry, proto se zde nikdo neodváží koupat. Ubytovací kapacity většinou poskytují základní standart ve formě menších hotelů či bungalovů. Centrem je vesnička La Passe s přístavem a několika obchůdky.
  • Třetím největším ostrovem je Silhouette, který je od ostatních poměrně izolován. Hornatá část ostrova je pokryta neprostupným pralesem, ale můžete vystoupat na tři zdejší vrcholy ( 750 m.n.m.) nebo prozkoumat krásu několika tajemných jeskyní.

  Možnosti výletů ( více sekce výlety ):

  • Victoria – hl.město
  • národní park Valeé de Mai
  • k atolu Aldabra

 • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

 • Koupání Zobrazit Zavřít

Přejít nahoru