Dovolená Jižní Male Atol
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Jižní Male Atol

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Jižní Male Atol od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Jižní Male Atol: vyrazte do soukromého luxusu

Jižní Male vás uchvátí svou panenskou čistotou, která nabízí pohádkové bydlení v působivých chatičkách na kůlech uprostřed písčité mělčiny. Cestou do nich se projdete po dřevěném mole, které je jedinou přístupovou cestou pro příchod suchou nohou. Nádherná zeleň palem a dalších stromů na pevnině vtiskává Jižnímu Atolu kouzelnou atmosféru blízkou představám o ráji na Zemi.

Právě tady se můžete těšit na nikým nerušenou exotickou dovolenou, protože většina menších ostrůvků je neobydlených a mimo centrum dění turismu. Ten se soustřeďuje na ostrovech Maafushi, Gulhi a Guaridhoo, případně na Severním Male. Takže pokud chcete na pár dní utéct od lidí a vychutnávat si plnými doušky svobodu, je pro vás Jižní Male Atol perfektní.

Po příletu na mezinárodní letiště v Male se na Jižní Atol dostanete lodí nebo hydroplánem. Cesta z letiště vás přijde jen na pár dolarů a pak už se můžete naplno věnovat své zasloužené dovolené. Můžete využít nabídek All inclusive a vybrat si ubytování v tradičním rustikálním domku na kůlech nebo v luxusní vilce západního střihu.

Potápění si užijete jako nikde na světě

Nezapomeňte si doma šnorchl, protože by vám velmi chyběl hlavně v jeskyních Vadhoo Caves, ve kterých můžete vidět hejna pestrobarevných rybek, menší žraloky nebo okouzlující mořské želvy. Nezřídka tu narazíte taky na murény, které na vás vybafnou až na poslední chvíli. Takže pokud jste lovci podmořských fotografií, buďte stále ve střehu.

Nádherné korály vás čekají při potápění v oblasti Kandooma Thila nedaleko stejnojmenného ostrova. Kromě korálů tu můžete vidět Mantu obrovskou, žraloky nebo středně velké pestrobarevné ryby. Na ostrově pak najdete pláže lákající k surfování, a dokonce i fotbalové hřiště.

Příznivci námořnictva určitě ocení do dna zapíchnutý vrak lodi Kuda Giri Wreck, kolem kterého se prohánějí hejna rybek, konstrukce už je obrostlá korálem a nezřídka zde narazíte i na větší mořské živočichy, kteří jsou většinou velmi plašší, takže je pravděpodobně jen zahlédnete, než se schovají.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru