Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Info
Info

TAP Portugal

TAP Portugallupa

Portugalský národní dopravce TAP Portugal, známý také pod zkratkou TAP, je od roku 2005 členem letecké aliance Star Alliance. Základnu má na letišti v Lisabonu, odkud také létá pravidelné linky do Prahy. Na ty nasazuje středně traťové letadlo Airbus rodiny A320 nabízející dvě cestovní třídy, a to business a economy. S přestupem v Lisabonu mohou klienti z České republiky pokračovat do dalších destinací ze sítě společnosti TAP, která se specializuje zejména na Jižní Ameriku, Afriku a také několik destinací v Severní Americe. Pro dálkové lety využívá společnost stroje Airbus A330-200 a Airbus A340-300. Ty nabízejí také dvě úrovně komfortu – business a economy class.

Victoria je věrnostní bonusový program TAP Portugal. Členové mohou sbírat bonusové míle do programu při letech s TAP Portugal, leteckými společnostmi ze Star Alliance nebo při nákupu u některého ze smluvních partnerů.

Historie

TAP - Transportes Aéreos Portugeses, SGPS, S.A. je portugalská letecká společnost, jejíž historie sahá do roku 1945Od roku 2005 používá značku TAP Portugal. V roce 2009 přepravila 8,9 milionu cestujících. Aerolinky TAP Portugal jsou s platností od 14. března 2005, kdy oslavily své šedesáté výročí, členem leteckého uskupení Star Alliance.

Údaje o aerolince

Tap Portugal zaměstnává 7055 lidí s hlavní základnou na letišti Portela v Lisabonu. Z této základny je provozováno téměř sedmdesát pravidelných linek do destinací nejen v Evropě, nýbrž i v Africe, Jižní Americe a Severní Americe. TAP Portugal týdně vypraví na 1 600 letů, když drtivou většinu z nich odlétají stroje Airbus.

Sídlo

Společnost Tap Porugal má základnu v Lisabonu.

Adresa sídla společnosti:

Tap Portugal
Praça Marquês de Pombal,
Nº 15 LOJA 1269-134
Lisboa
Portugalsko

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld Teminál A
Berlín-Tegel -
Drážďany -
Düsseldorf Terminál A
Erfurt -
Frankfurt Terminál 1A
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 2-4
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart -
Vídeň Terminál 3-F

Hmotnostní a rozměrové limity pro bezplatnou přepravu zavazadel

Zavazadla Příruční zavazadla Nárok pro děti do 2 let
20 kg 6 kg / 55 x 40 x 20 cm 10 kg

Ceny za přepravu vybavení na vybrané sporty

Golf Kolo Surfování Potápění

35 kg / 75 €

50 kg / 150 €

50 kg / 150 €

50 kg / 100 €

Cestovní třídy

Business classEconomy class.

Nahoru