Info
Info

TAP Portugal

TAP Portugallupa

Portugalský národní dopravce TAP Portugal, známý také pod zkratkou TAP, je od roku 2005 členem letecké aliance Star Alliance. Základnu má na letišti v Lisabonu, odkud také létá pravidelné linky do Prahy. Na ty nasazuje středně traťové letadlo Airbus rodiny A320 nabízející dvě cestovní třídy, a to business a economy. S přestupem v Lisabonu mohou klienti z České republiky pokračovat do dalších destinací ze sítě společnosti TAP, která se specializuje zejména na Jižní Ameriku, Afriku a také několik destinací v Severní Americe. Pro dálkové lety využívá společnost stroje Airbus A330-200 a Airbus A340-300. Ty nabízejí také dvě úrovně komfortu – business a economy class.

Victoria je věrnostní bonusový program TAP Portugal. Členové mohou sbírat bonusové míle do programu při letech s TAP Portugal, leteckými společnostmi ze Star Alliance nebo při nákupu u některého ze smluvních partnerů.

Historie

TAP - Transportes Aéreos Portugeses, SGPS, S.A. je portugalská letecká společnost, jejíž historie sahá do roku 1945Od roku 2005 používá značku TAP Portugal. V roce 2009 přepravila 8,9 milionu cestujících. Aerolinky TAP Portugal jsou s platností od 14. března 2005, kdy oslavily své šedesáté výročí, členem leteckého uskupení Star Alliance.

Údaje o aerolince

Tap Portugal zaměstnává 7055 lidí s hlavní základnou na letišti Portela v Lisabonu. Z této základny je provozováno téměř sedmdesát pravidelných linek do destinací nejen v Evropě, nýbrž i v Africe, Jižní Americe a Severní Americe. TAP Portugal týdně vypraví na 1 600 letů, když drtivou většinu z nich odlétají stroje Airbus.

Sídlo

Společnost Tap Porugal má základnu v Lisabonu.

Adresa sídla společnosti:

Tap Portugal
Praça Marquês de Pombal,
Nº 15 LOJA 1269-134
Lisboa
Portugalsko

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld Teminál A
Berlín-Tegel -
Drážďany -
Düsseldorf Terminál A
Erfurt -
Frankfurt Terminál 1A
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 2-4
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart -
Vídeň Terminál 3-F

Hmotnostní a rozměrové limity pro bezplatnou přepravu zavazadel

Zavazadla Příruční zavazadla Nárok pro děti do 2 let
20 kg 6 kg / 55 x 40 x 20 cm 10 kg

Ceny za přepravu vybavení na vybrané sporty

Golf Kolo Surfování Potápění

35 kg / 75 €

50 kg / 150 €

50 kg / 150 €

50 kg / 100 €

Cestovní třídy

Business classEconomy class.

Nahoru