Menu

Thai Airways International

zobrazit-obrazek.jpg

Thai Airways International jsou thajský národní letecký dopravce. Sídlí v Bangkoku a jejich základnou je bangkokské letiště Suvarnabhumi, odkud létají do přibližně 60 zahraničních destinací ve více jak 30 zemích světa včetně spojení mezi kontinenty. Kromě thajských vnitrostátních linek tak Thai Airways International létají v Asii do Japonska, Číny, Indie a dále do několika zemí Evropy, do Austrálie, Johannesburgu nebo Los Angeles. Častí pasažéři společnosti sbírají míle v rámci programu Royal Orchid Plus, kam jsou zahrnuty i partnerské aerolinky a další partneři (např. hotely).

Za svou činnost se aerolinka může pyšnit několika mezinárodními cenami, Skytrax například v roce 2006 ocenil její palubní personál jako nejlepší na světě, tehdy se společnost stala také nejlepší aerolinkou na světě. Světová zdravotnická organizace naopak zvlášť ocenila hygienická opatření, která ve svých letadlech letecká společnost činí (využívání materiálů na jedno použití, sterilizace a dezinfekce kabiny letadla po letu, kontrola systému proudění vzduchu i opatření týkající se jídla).

Thai Airways International jsou členem (dokonce zakládajícím) Star Alliance, současné největší aliance leteckých dopravců.

zobrazit-obrazek.jpg

Historie

V roce 1960 spolu skandinávský letecký dopravce SAS a thajská aerolinka Thai Airways Company založili Thai Airways International jako projekt mezinárodního leteckého dopravce. SAS poskytly zkušenosti s provozem a řízením takové firmy. Počty pasažérů, kteří služeb nového thajského mezinárodního leteckého dopravce využívali, rychle vzrůstal. Zpočátku létaly Thai Airways International pouze do destinací v Asii, od roku 1971 se k nim připojily i letové cíle v ostatních světadílech (nejdříve do Austrálie, krátce poté i do Evropy). Thajci se rychle naučili, jak se má vést taková společnost, takže v roce 1977 thajská vláda odkoupila od Skandinávců jejich podíl a stala se výhradním vlastníkem Thai Airways International. V roce 1988 se původní thajská vnitrostátní aerolinka spojila se svou mezinárodní "odnoží" v jednu společnost a v roce 1997 tato společnost spolu s Lufthansou, SAS, aerolinkami Air Canada a United Airlines vstoupila do první a v současnosti největší letecké aliance Star Alliance. V roce 2008 zaznamenala aerolinka poprvé po více jak 40 letech existence ztrátu.

zobrazit-obrazek.jpg

Údaje o aerolince

Počet zaměstnanců Thai Airways International je více jak 27 tisíc (společnost je tak jedním z největších thajských zaměstnavatelů). Ročně přepraví nad 19 milionů pasažérů. Společnost má téměř 100 letadel, časté jsou typy Boeing 747-400, Boeing 777-200, Airbus A330-300 a Airbus A300-600. V květnu 2010 bylo průměrné stáří letky Thai Airways International 12,1 let. Údržbu a opravy letadel provádí společnost ve vlastních zařízeních. Aerolinka má kód IATA TG.

Bezplatně nabízejí Thai Airways pasažérům za letu výběr vín, lihovin, druhů piva a nealkoholických nápojů. Dále mohou vybírat ze západních nebo asijských pokrmů.

Sídlo

Adresa sídla společnosti:

Thai Airways International Public Company Limited
Vibhavadi Rangsit 89
Chom Phon
Chatuchak
10900 Bangkok
Thajsko

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld   -
Berlín-Tegel   -
Drážďany   -
Düsseldorf   -
Erfurt   -
Frankfurt       Terminál 1, sekce B, úroveň 2, přepážky 482 - 489
Katowice   -
Kolín nad Rýnem   -
Linec   -
Lipsko   -
Mnichov       Terminál 2, Přílety E 03, tel.: +49 8924207010
Norimberk   -
Salcburk   -
Stuttgart   -
Vídeň   -

Hmotnostní a rozměrové limity pro bezplatnou přepravu zavazadel

Zavazadla - 20 kg

Příruční zavazadla - 7 kg / 56 x 45 x 25 cm

Nárok pro děti do 2 let - 10 kg + kočárek zdarma

Ceny za přepravu vybavení na vybrané sporty

Golf do 20 kg zdarma

Kolo do 20 kg zdarma

Surfování na vyžádání

Potápění do 20 kg zdarma

Cestovní třídy

Thai Airways nabízí na všech letech Economy Class, Royal First Class a Silk Class.

Proč s námi?

why_with_us.text1
Kompletní česká podpora na telefonu 7 dní v týdnu
why_with_us.text2
Německá kvalita s hotely, které v ČR nenajdete
why_with_us.text3
Garance stejné ceny, jako má německá cestovka
why_with_us.text4
Roky zkušeností za více než 20 let na trhu
why_with_us.text5
Cestovní kancelář řádně pojištěna v ČR i Německu