Menu

British Airways

British Airways

zobrazit-obrazek.jpg

British Airways jsou národní aerolinky Velké Británie a zároveň jedna z největších leteckých společností na světě. Svoji hlavní základnu mají na londýnském letišti Heathrow, kde je pro ně  kompletně vyčleněný terminál 5. Mezi domovská letiště dnes patří i London Gatwick a London City. Aerolinky British Airways létají do 150 destinací na všech kontinentech, přičemž mezi nimi nechybějí ani taková exotická místa, jako Grenada, Svatá Lucie či Angola. Ročně přepraví mezi 30 až 40 milióny pasažérů. Jejich flotila čítá na 223 strojů značky Airbus a Boeing, dalších 48 letounů již mají British Airways objednáno.
British Airways jsou společně s American Airlines a Canadian Airlines zakládajícími členy světové letecké aliance Oneworld, která má v současné době 12 členů. 

Historie

Aerolinky British Airways spatřily světlo světa v roce 1972, kdy došlo ke sdružení dvou různých britských leteckých přepravců BOAC a BEA.  V té době byla v Anglii velkým konkurentem společnost Caledonian, ale v roce 1976 změnila vláda svoji politiku v oblasti letectví tak, aby si tito rivalové nekonkurovali na dálkových letech, a společnost British Airways tuto pozici zcela ovládla.

Zajímavou částí historie je spolupráce s Air France v oblasti provozu nadzvukového letadla Concorde, který poprvé vzlétl v lednu 1976 na lince Londýn Heathrow - Bahrajn. V souvislosti s havárií Concordu v Paříži a leteckými útoky 11. září 2001, a také s náročností provozu, bylo rozhodnuto po 27 letech o ukončení letů Concordu. Poslední let byl uskutečněn 24.10.2003.

K velkým změnám ve společnosti došlo roku 1987, kdy byly British Airways nejprve kompletně zprivatizovány a poté pohltily britskou dvojku – aerolinky British Caledonian. Devadesátá léta byla pro British Airways velmi úspěšná, aerolinky byly několikrát vyhlášeny těmi nejlepšími na světě a dokonce se jim podařilo získat čtvrtinový podíl  australskho přepravce Qantas. Společnost se však 18,5 % akcií Qantasu zbavila v roce 2004.

V roce 1992 svoji působnost společnost rozšířila i na asijský kontinent založením dceřinné společnosti British Airways Asie se sídlem na Tchaj-wanu.

Poslední význačnou změnu společnost prodělala v roce 2010, kdy došlo ke sloučení se španělskou Iberií. V roce 2012 odkoupila menší společnost British Midland International od německé Lufthansy.

Údaje o aerolince

British Airways je největší britská a třetí největší letecká společnost v Evropě.

Má nejvíce leteckých spojení v Evropě, ale i nejvíc transatlantických letů - o tom svědčí i velký počet ještě donedávna největších dopravních letadel světa Boeing 747.

Společnost British Airways byla založena na letišti London Heathrow, dnes jsou domácími i letiště London Gatwick a London City. British Airways přepraví více než 30 milionů pasažérů ročně (od roku 1992). Vrchol byl v roce 2002, kdy přepravila více než 40 milionů cestujících. V současné době firma spolupracuje s výrobci letadel The Boeing Company a Airbus. Je zakládajícím členem aliance Oneworld.

Sídlo

Společnost British Airways má základnu v Londýně.

Adresa sídla společnosti:

British Aiways
Customer Relations (S506)
PO Box 1126
Uxbridge
UB8 9XS
United Kingdom

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld   -
Berlín-Tegel       Terminál A
Drážďany   -
Düsseldorf       Terminál B
Erfurt   -
Frankfurt       Terminál 2E
Katowice   -
Kolín nad Rýnem   -
Linec   -
Lipsko   -
Mnichov       Terminál 1-B
Norimberk   -
Salcburk   -
Stuttgart       Terminál 1
Vídeň       Terminál 1-D

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Odkaz na informace u aerolinie

Cestovní třídy

First class, Business class, Economy premium class, Economy class.

Proč s námi?

why_with_us.text1
Kompletní česká podpora na telefonu 7 dní v týdnu
why_with_us.text2
Německá kvalita s hotely, které v ČR nenajdete
why_with_us.text3
Garance stejné ceny, jako má německá cestovka
why_with_us.text4
Roky zkušeností za více než 20 let na trhu
why_with_us.text5
Cestovní kancelář řádně pojištěna v ČR i Německu