Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Info
Info

Swiss International Air Lines

Swiss International Air Lineslupa

Swiss International Air Lines (zkráceně Swiss) je vlajkový letecký dopravce Švýcarska se sídlem v Basileji. Hlavní operační základna je na mezinárodním letišti Kloten v Curychu. Společnost poskytuje pravidelné lety do Evropy, Severní a Jižní Ameriky, Afriky a Asie. Swiss je vlastněna německou společností Deutsche Lufthansa AG.

Aerolinky Swiss ke svému provozu používají 170 letadel, přičemž nejčastěji jsou zastoupeny stroje Airbus. Dalších bezmála šedesát letounů navíc brzy flotilu rozšíří. K 30. září 2009 bylo průměrné stáří všech letadel Swissu 9,6 let.

Historie

Aerolinie Swiss byly založeny v roce 2002 na základech zkrachovalé společnosti Swissair, bývalých národních aerolinek Švýcarska. Svůj provoz aerolinky zahájily již 31. března téhož roku. Zpočátku však byla situace složitá, když Swiss potřebovaly získat silného partnera, který by jim pomohl v rozjezdu.

Uvažovalo se nejprve o aerolinkách KLM a Air France, avšak tento plán padl v okamžiku, kdy se sloužily ony společnosti navzájem. Swiss tak požádal o vstup do aliance Oneworld, což zabralo další rok, neboť vše zdržovaly aerolinie British Airways, hlavní soupeř Swissu na mnoha dálkových linkách. Když nakonec British Airways ustoupily, Swiss se přesto rozhodly do Oneworldu nevstoupit, neboť by prý členství bylo jednostrannou výhodou jen pro britské aerolinky.

Svůj první zisk Swiss vykázal až v roce 2006, když do té doby aerolinky vykázaly celkovou ztrátu ve výši 1,6 miliard dolarů. Mezi léty 2005 a 2007 pak rovněž proběhlo postupné převzetí Swissu německou Luthansou a krátce nato vstup aerolinek do uskupení Star Alliance.

V roce 2008 pak Swiss založil dceřiné aerolinky Swiss European Air Lines a převzal kontrolu nad společnostmi Edelweiss Air a Selvair.

Údaje o aerolince

Letecká společnost Swiss zaměstnává 7644 lidí. Národní letecký dopravce alpské země si zakládá na tradičních švýcarských hodnotách. Kvalitní služby a komfort na palubách letadel, to je Swiss. Je členem globální letecké aliance Star Alliance. Hlavní základnou je moderní letiště Kloten v Curychu, které poskytuje cestujícím veškerý potřebný komfort. Společnost pro své lety také hojně využívá letiště v Basileji a Ženevě.

Sídlo

Společnost Swiss má základnu na letišti v Zurychu.

Adresa sídla společnosti:

Swiss
Airport Terminal 1
Travel Office Sales

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel Terminál A
Drážďany -
Düsseldorf Terminál A,C
Erfurt -
Frankfurt Terminál 1A
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 2-4
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 2
Vídeň Terminál 3-F

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy

Ceny za přepravu vybavení na vybrané sporty

Golf Kolo Surfování Potápění

50 kg / 100 €

50 kg / 100 €

50 kg / 150 €

50 kg / 150 €

Nahoru