Info
Info

Singapore Airlines

Singapore Airlineslupa

Národní letecký dopravce Singapore Airlines je tradiční aerolinií z oblasti jihovýchodní Asie se základnou na letišti Singapur Changi. Díky úrovni služeb, špičkovému servisu a vysokému komfortu na svých letech se pravidelně umisťuje na prvních příčkách hodnocení světových leteckých společností. Patří mezi šest pětihvězdičkových aerolinií na světě.

Letiště Changi, které již získalo 1. místo pro nejlepší letiště světa, je proslulé vysokou úrovní poskytovaných služeb a výbornou vybaveností. Díky Singapore Airlines se zde nabízejí pohodlné přestupy do oblasti jihovýchodní a východní Asie, Austrálie, Oceánie a několika destinací v Indickém oceánu. Kromě toho je zde nabídka dvouhodinové prohlídky města Singapur zdarma pro cestující, jejichž čekací doba na návazný let přesahuje 5 hodin.

Historie

Historie Singapore Airlines sahá až do roku 1947, kdy vznikly pod jménem Malayan Airways, a pod tímto názvem působili do roku 1972. Následně již vystupují pod současným názvem Singapore Airlines. Z regionálního dopravce s domovským letištěm Changi se vyvíjely až do jedné z nejrespektovanějších značek v letecké dopravě. Této společnosti patří v letecké dopravě několik prvenství:

  • jako první začali bezplatně poskytovat sluchátka, výběr nápojů a jídel i v ekonomické třídě už v 70.letech 20.st.
  • jako první zaměstnali světoznámé šéfkuchaře za účelem rozvoje palubní stravy v roce 1998
  • jako první začali poskytovat audio i video na vyžádání během letu v roce 2001
  • v únoru 2004 zavedli nejdelší non-stop komerční let mezi Los Angeles a Singapurem a překonala jej lety z New Yorku do Singapuru v červnu stejného roku.
  • uskutečnili první komerční let s Airbusem A380 ze Singapuru do australské Sydney

 

Údaje o aerolince

Společnost Singapore Airlines létá do 62 destinací na všech kontinentech a disponuje jednou z nejmladších flotil na světě, kterou tvoří 109 strojů typu Airbus A330, Airbus A380 a Boing 777. Letecká společnost Singapore Airlines si dlouhodobě drží vysoký standard služeb a získává pravidelně ocenění ve svém oboru.

Sídlo

Společnost Singapore Airlines má pobočku v Praze.

Adresa sídla společnosti v ČR:

GSA Singapore Airlines
Opletalova 57
110 00 Praha 1
Česká republika

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel -
Drážďany -
Düsseldorf -
Erfurt -
Frankfurt Terminál 1C
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 2-3
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart -
Vídeň -

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy

Suites (Airbus A380-800)Business class (Airbus A380-800)Economy class (Airbus A380-800)First class (Boeing 777-300ER)Business class (Boeing 777-300ER)Economy class (Boeing 777-300ER).

Nahoru