Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Onur Air

Onur Air

Onur Air je největší soukromou leteckou společností v Turecku. Byla založena v roce 1992 a dosud přepravila na 75 miliónů cestujících. Působí hlavně v rámci 20 pravidelných vnitrostátních linek a charteroových letů ze své základny na letišti Atatürk v Istanbulu. Od roku 2003 Onur Air nabízí kromě charterových letů také pravidelné mezinárodní linky do Německa, Nizozemska na severní Kypr a Ukrajinu. Všechny stroje jsoun typu Airbus. V roce 2010 získala Onur Air v Turecku ocenění Quality Standardizace Certificate.

Historie

Letecká společnost Onur Air byla založena 14.dubna 1992 a svoji praktickou činost začala o měsíc později letem s pronajatým Airbusem A320 na lince do Ercanu na severním Kypru. Koncem roku 1995 již její flotila zahrnovala 9 letadel. Po rychlém růstu přišla na konci devadesátých let stagnace a Onur Air to řešila propůjčením svých letových týmů zahraničním společnostem. V současné době se společnosti na poli dovolenkových letů velmi daří, v období roku 2009 měla až 31 letadel, současná flotila čítá 22 letadel typu Airbus.

Údaje o aerolince

Onur Air zajišťuje lety do 80 destinací ve 20 zemích převážně Evropy a do 15 vnitrostátních destinací. V současnosti má k dispozici 22 strojů typu Airbus, nejčastěji A320 s kapacitou pro 180 cestujících.

Sídlo

Letecká společnost Onur Air má svoji základnu na letišti Atatürk v Istanbulu.

Adresa sídla společnosti:

Onur Air
Şenlikköy Mah. Çatal Sokak No. 3
34153 Florya - İstanbul
Turkiye

tel. +90 212 663 23 00

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třída

Pouze ekonomická třída.

Letecká společnost neposkytuje občerstvení (strava, nápoje) v ceně  letenky.