Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

KLM Royal Dutch Airlines

KLM Royal Dutch Airlines

V Nizozemí se společnost KLM skládá z jádra skupiny KLM, která dále zahrnuje KLM Cityhopper, Transavia.com a Martinair. Společnost KLM patří ke špičce v odvětví leteckých společností a nabízí spolehlivé služby i produkty zaměřené na zákazníka, které vycházejí z politiky entusiasmu a dlouhodobě udržitelných inovací.

Společnost KLM se podílí na největším transatlantickém společném podniku v oboru se společnostmi Air France, Delta Air Lines a Aliatalia. Díky přibližně 250 denním transatlantickým letům a letovému parku okolo 150 letadel přináší tento společný podnik společností AIR FRANCE-KLM, Alitalia a Delta Air Lines zákazníkům výhody široké sítě tras nabízející více frekvencí, konkurenceschopné tarify a harmonizované služby na všech transatlantických letech.

Historie

Společnost KLM byla založena 7. října 1919 a jedná se tak o nejstarší aerolinky na světě, které stále fungují pod svým prvotním názvem. Svůj provoz však zahájily až 17. května 1920, kdy se dva angličtí novináři vydali na cestu z Londýna do Amsterdamu. Během prvního roku provozu KLM přepravily celkem 440 cestujících.

První mezikontinentální let KLM podnikly v roce 1929 na lince do Indonésie. Po dlouhou dobu se jednalo o nejdelší nonstop operovaný let na světě. Po Druhé světové válce se společnost KLM stala tou první, která zahájila provoz na transatlantické lince z Evropy do New Yorku.

V roce 1989 aerolinky KLM koupily 20 % akcií americké letecké společnosti Northwest Airlines a zároveň světu představily business třídu. Rok 2002 byl ve znamení obnovy letky užívané k dálkovým letům, přičemž obnova pokračovala až do roku 2005.

Ještě v roce 2004 však došlo k zásadní změně ve struktuře společnosti, když se KLM spojilo s aerolinkami Air France a vytvořily tak jednu společnou firmu. Oboje aerolinie však doposud lítají pod svojí vlastní značkou.

Údaje o aerolince

KLM jsou holandské národní aerolinky s hlavní základnou na letišti v Amsterdamu. Jedna z nejstarších leteckých společností světa létá celkem do 125 destinací v Evropě, Americe, Asii a v Africe.

Ke svému provozu aerolinky používají flotilu 110 strojů, z nichž drtivá většina je značky Boeing. Letecká společnost KLM je členem uskupení SkyTeam.

Sídlo

Společnost KLM má základnu v Amstelveenu blízko Amsterdamu.

Adresa sídla společnosti:

KLM Amsterdamseweg 55
1182 GP Amstelveen
Postbus 7700, 1117 ZL Luchthaven
Schiphol
Nizozemsko

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel Terminál D
Drážďany -
Düsseldorf Terminál B
Erfurt -
Frankfurt Terminál 2D
Katowice -
Kolín nad Rýnem Terminál 2D
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1-D
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 3
Vídeň Terminál 1-C

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy