Info
Info

Germanwings

Germanwingslupa

Německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings byla na podzim roku 2015 sloučena se sesterskou společností Eurowings, Během roku 2016  ještě odbaví několik letů pod původním názvem ze své základny  v Kolíně nad Rýnem či z uzlových letišť  Kolín/Bonn, Stuttgart, Hamburg, Berlín a Düsseldorf.

Historie

Letecká společnost Germanwings vznikla v roce 1997 jako nízkonákladová odnož sesterské společnosti Eurowings. Samostatně pak zahájila činnost 27. října 2002.
V roce 2008 vznikl plán na sloučení tří leteckých společností – Germanwings, Eurowings a TUIfly s cílem konkurovat v rámci Evropy druhému největšímu německému leteckému dopravci Air Berlin. Ve světě pak chtěli soupeřit s největšími nízkonákladovými společnostmi EasyJet a Ryanair. Tyto plány ale nebyly nikdy realizovány. V roce 2009 byla Germanwings pohlcena největší evropskou leteckou společností Lufthansa.
V lednu roku 2015 Lufthansa oznámila, že společnost Germanwings zcela nahradí sesterská letecká společnost Eurowings. Během dubna 2016 mají ještě odbavit své poslední lety.
V říjnu 2015 pak vedení společnosti rozhodlo přesměrovat i staré webové stránky a účty na sociálních sítích. V současné době tak vyhledávač přesměrovává cestující z Germanwings na Eurowings.

Údaje o aerolince

Společnost Eurowings má svojí základnu na letišti Düsseldorf, ale kromě tohoto letiště provozují lety i z Hamburku, Kolína nad Rýnem a nově z Vídně.
Flotilu tvoří 28 letadel a 16 je nově objednáno. Většinou se jedná o Airbus A320 a 330, jeden Boing 767 a na krátké a střední vzdálenosti jsou využívána letadla Bombardierem CRJ pro 90 pasažérů. V roce 2014 přepravila společnost téměř 3 mil. cestujících.

Sídlo

Společnost Eurowings má základnu v Düsseldorfu

Adresa sídla:

Eurowings GmbH
Großenbaumer Weg 6
40472 Düsseldorf

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Ceny za přepravu vybavení na vybrané sporty

Nahoru