Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
 Informace ke koronaviru nalezneteZDE
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Germania

Logo Germania

Letecká společnost Germania provozuje charterové lety do turistických destinací, především ve Středomoří a na Blízkém východě (nejčastěji do Turecka), a linkové lety. Vedle toho její letadla létají také pod hlavičkou jiných aerolinek. Germania sídlí v Berlíně, letištní základny má na letištích Berlín-Tegel a Düsseldorf.

Historie

Předchůdkyní aerolinky Germania byla společnost SAT (Special Air Transport), založená v roce 1978 v Kolíně nad Rýnem. Původně měla turecké majitele, záhy ji však získal dr. Hinrich Bischoff. V roce 1986 byla založena společnost s názvem Germania Fluggesellschaft, která se na počátku 90. let přestěhovala do Berlína se základnou na letišti Berlín-Tegel. Tehdy aerolinka provozovala hlavně charterové lety pro cestovní kanceláře a ostatní aerolinky. Zajímavou zakázku získala v roce 1992, kdy provozovala kyvadlovou dopravu pro úředníky mezi Berlínem a Bonnem, novým a starým hlavním městem Německa. V 90. letech jinak aerolinka často pronajímala svá letadla jiným leteckým společnostem a v roce 1998 byla mimochodem první v Německu, která nabídla plochu trupu svých letadel pro reklamu. Na počátku nového tisíciletí se k jejím činnostem přidaly také laciné linkové lety do významných měst a oblíbených prázdninových destinací (pod značkou Germania Express).

Údaje o aerolince

Letecká společnost Germania zaměstnává přibližně 600 lidí. Počet pasažérů Germanie byl v roce 2009 více než 2,5 milionu. Stav letky je v současné době 15 letadel, jde o typy Boeing 737-300 a Boeing 737-700. Průměrné stáří letadel společnosti Germanie je 16 let. Technickou údržbu svých letadel si společnost zajišťuje sama díky zaměstnancům Germania-Technik, kteří navíc pečují i o stroje jiných leteckých dopravců.

Bezplatně se v letadlech společnosti Germania podávají z nápojů káva, čaj a nealkoholické nápoje, k jídlu sendviče. Teplá jídla jsou na dálkových letech.

Boeing 737-700

Boeing 737-300lupa

Sídlo

Společnost Germania má základnu na letišti v Berlíně.

Adresa sídla společnosti:

Germania Fluggesellschaft mbH
Riedemannweg 58
D-13627 Berlin
Německo

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel -
Drážďany Přepážky 11 - 12
Düsseldorf Terminál B/C, tel.: 01805737100
Erfurt -
Frankfurt -
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1, Odlety C, úroveň 04
tel.: +49 30522808700
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 3, tel.: +49 1805737100
Vídeň -

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Ceny za přepravu vybavení na vybrané sporty

Golf Kolo Surfování Potápění
50 € (do 30 kg) 50 € 50 € 50 €