Info
Info

EuroWings

Eurowingslupa

Letecká společnost Eurowings je dceřinnou společností Deutsche Lufthansa AG a vždy byla považována za jednoho z nejuznávanějších regionálních leteckých dopravců v Evropě.

Historie

Letecká společnost Eurowings byla založena v roce 1993 a letecký provoz byl zahájen 1.ledna 1994. Samostatný letový provoz byl ukončen, když se společnost dostala pod křídla největšího německého leteckého dopravce Lufthansa, kde působila až do října 2014. Od března 2015 se Eurowings prezentuje jako nízkonákladový dopravce společnosti Lufthansa Group pro krátkodobé lety, ale začíná se prosazovat i na těch dálkových. Všechna letadla dostala nový kabát v barvách Eurowings. Od listopadu 2015 by měl jako odletové letiště přibýt Kolýn nad Rýnem a nová základna je budována také ve Vídni.

Údaje o aerolince

Společnost Eurowings má svojí základnu na letišti Düsseldorf, ale kromě tohoto letiště provozují lety i z Hamburku, Kolína nad Rýnem a nově z Vídně.
Flotilu tvoří 28 letadel a 16 je nově objednáno. Většinou se jedná o Airbus A320 a 330, jeden Boing 767 a na krátké a střední vzdálenosti jsou využívána letadla Bombardierem CRJ pro 90 pasažérů. V roce 2014 přepravila společnost téměř 3 mil. cestujících.

Sídlo

Společnost Eurowings má základnu v Düsseldorfu

Adresa sídla:

Eurowings GmbH
Großenbaumer Weg 6
40472 Düsseldorf

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Nahoru