Info
Info

Emirates Airline

Logo Emirates Airlinelupa

Emirates Airline je největší leteckou společností na Středním východě, v některých parametrech se řadí i do první desítky nejvýznamnějších aerolinek na světě. Létá do 105 destinací ve více jak 60 zemích 6 kontinentů. Základnou je pro Emirates Airline mezinárodní letiště v Dubaji, kde má vyčleněný zvláštní terminál 3. Společnost byla první, která svým pasažérům v roce 1992 nabídla možnost sledování obrazovky na zadní části sedačky, za kterou cestující sedí. Později jako první zavedla v letadlech systém osobní zábavy s možnostmi sledování některého ze 130 filmů, desítek kanálů (televizních, audiokanálů i videokanálů) či hraní některé videohry - lze vybírat celkem z padesáti. Emirates Airline navíc nabízejí přepych první třídy s odděleným osobním prostorem, minibarem, LCD obrazovkou i sedadlem upravitelným do lůžkové polohy. Odbavit se na letišti v Dubaji lze i na samoobslužných stáncích, pomocí SMS či internetu. Pro pravidelné zákazníky připravila aerolinka program Skywards se třemi řadami - modrou, stříbrnou a zlatou.

Firma Emirates Airline dává mimo jiné víc prostředků na marketing než její konkurenti. A šíře podporovaných projektů je přitom obdivuhodná - od symfonických orchestrů (Melbourne, Západoaustralský) a festivalů v Dubaji přes významné fotbalové kluby (britský Arsenal - se stadionem Emirates Stadium - a v minulosti i Chelsea, AC Milán nebo Paris Saint-Germain) po sponzorování dalších sportů, jako jsou rugby, kriket, koňské dostihy nebo tenis.

Z četných ocenění, která společnost Emirates Airline získala, lze uvést několikerá ocenění Skytrax z posledních let za možnosti zábavy, které jsou pasažérům k dispozici na palubě letadel společnosti. Kromě dalších cen za různé aspekty cestování v jednotlivých třídách se však aerolinka může pyšnit i oceněním svých služeb nákladního dopravce.

Boeing 777-300ERlupa

Historie

Společnost Emirates Airline byla založena v roce 1985 v souvislosti s omezováním letecké dopravy jiných společností do Dubaje. V počátcích významně pomáhala dubajská vláda a královská rodina z Dubaje. Vláda Dubaje je dodnes jediným vlastníkem Emirates Group, jíž je aerolinka dceřinou společností, kromě počátečních investic však vláda do provozu letecké společnosti již kapitálově ani svým rozhodováním nezasahuje. V prvních letech své existence létala aerolinka především po Asii, charakteristické je pro ni to, že brzy vykazovala zisk (už během prvního roku své existence), který navíc skokově narůstal, a také neustále expandovala s dalšími a dalšími novými letadly do nových destinací.

Airbus A330-200lupa

Údaje o aerolince

Aerolinka zaměstnává kolem 30 000 lidí. Počet přepravených pasažérů za rok 2009 překročil 27 milionů. Počet letadel, jež Emirates Airline využívá, je nyní přes 140, a rozhodně to není číslo konečné - kolem roku 2020 jich má mít už dokonce kolem 400. Nejčastější typ letadla je Boeing 777-300ER, dále Airbus A330-200 a Airbus A380-800. Velkoplošným letadlům dává aerolinka přednost kvůli omezeným možnostem přistávání a vzlétání na přeplněných letištích typu londýnského Heathrow. Průměrné stáří letadel je nyní 5,9 let - Emirates Airline má tedy jednu z nejmladších flotil mezi velkými aerolinkami. Přední místo na světě společnost zaujímá i v počtu sedadel na mezinárodních trasách. Údržbu letadel zajišťuje jednak dceřiná společnost Emirates Airline, v Německu se o ně např. starají rovněž technici společnosti Lufthansa. Kód IATA společnosti je EK.

Pasažérům jsou v letadle k dispozici zdarma nápoje a jídla o několika chodech.

Airbus A380-800lupa

Sídlo

Společnost Emirates Airline má základnu na letišti v Dubaji

Adresa sídla společnosti:

Emirates Group Headquarters
Airport Road
Karhud, Dubaj
Spojené arabské emiráty

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel -
Drážďany -
Düsseldorf Terminál C, tel.: 01805364728
Erfurt -
Frankfurt Terminál 2, sekce E, úroveň 0, přepážky 994 - 999
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1, odlety C (úroveň 04), tel.: +49 1805425652
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart -
Vídeň Terminál 1, přepážky 92 - 99, tel.: +43 26822056262

Hmotnostní a rozměrové limity pro bezplatnou přepravu zavazadel

Cestovní třídy

Na všech letech nabízí Economy Class, Business Class a First Class.

Nahoru