Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
 Informace ke koronaviru nalezneteZDE
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Egypt Air

Egypt Air

Egypt Air jsou egyptské národní aerolinky, které provozují lety do 70 destinací nejen v Africe, ale i v Evropě, Asii, Americe a na Středním Východě. Svoji hlavní základnu mají na mezinárodním letišti v Káhiře, odkud se na svou cestu vydává většina z padesáti strojů společnosti.

Historie

K založení aerolinek EgyptAir došlo v roce 1932, kdy však fungovaly ještě pod názvem Misr Airwork. EgyptAir však fakticky vznikl až v roce 2002, kdy se společnost plně vlastněná státem proměnila ve státní akciovku.

Součástí letecké společnosti EgyptAir jsou i dvoje dceřiné aerolinky - EgyptAir Express a Air Sinai. První z nich létá pouze na regionálních linkách, kdežto ta druhá, a to je zajímavé, byla zřízena čistě z formálních důvodů. EgyptAir totiž z politických důvodů nesmí létat do Izraele, a tak to společnost jednoduše obešla tím, že zřídila aerolinky jiné.

V roce 2007 pak aerolinky EgyptAir vstoupily do uskupení StarAlliance. Za pozornost jistě stojí, že letecká společnost EgyptAir je zakládajícím členem aliancí Arabesk Airline Alliance a organizace Arab Air Carriers Organization.

Údaje o aerolince

Letecká společnost Egypt Air se sídlem na mezinárodním letišti v Káhiře provozuje  pravidelné linky osobní a nákladní dopravy do více než 75 destinací na Středním východě, v Evropě, Africe, Asii a Americe. K dispozici má 50 strojů.

Sídlo

Společnost Egypt Air má základnu v Káhiře.

Adresa sídla společnosti:

EgyptAir Complex Building
Cairo Airport Road
PO Box 11776
Egypt 

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld Terminál A
Berlín-Tegel -
Drážďany -
Düsseldorf -
Erfurt -
Frankfurt Terminál 1B
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 2-4
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 3-D
Vídeň Terminál 1B

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy

First class, Business class, Economy class.