Info
Info

Egypt Air

Egypt Airlupa

Egypt Air jsou egyptské národní aerolinky, které provozují lety do 70 destinací nejen v Africe, ale i v Evropě, Asii, Americe a na Středním Východě. Svoji hlavní základnu mají na mezinárodním letišti v Káhiře, odkud se na svou cestu vydává většina z padesáti strojů společnosti.

Historie

K založení aerolinek EgyptAir došlo v roce 1932, kdy však fungovaly ještě pod názvem Misr Airwork. EgyptAir však fakticky vznikl až v roce 2002, kdy se společnost plně vlastněná státem proměnila ve státní akciovku.

Součástí letecké společnosti EgyptAir jsou i dvoje dceřiné aerolinky - EgyptAir Express a Air Sinai. První z nich létá pouze na regionálních linkách, kdežto ta druhá, a to je zajímavé, byla zřízena čistě z formálních důvodů. EgyptAir totiž z politických důvodů nesmí létat do Izraele, a tak to společnost jednoduše obešla tím, že zřídila aerolinky jiné.

V roce 2007 pak aerolinky EgyptAir vstoupily do uskupení StarAlliance. Za pozornost jistě stojí, že letecká společnost EgyptAir je zakládajícím členem aliancí Arabesk Airline Alliance a organizace Arab Air Carriers Organization.

Údaje o aerolince

Letecká společnost Egypt Air se sídlem na mezinárodním letišti v Káhiře provozuje  pravidelné linky osobní a nákladní dopravy do více než 75 destinací na Středním východě, v Evropě, Africe, Asii a Americe. K dispozici má 50 strojů.

Sídlo

Společnost Egypt Air má základnu v Káhiře.

Adresa sídla společnosti:

EgyptAir Complex Building
Cairo Airport Road
PO Box 11776
Egypt 

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld Terminál A
Berlín-Tegel -
Drážďany -
Düsseldorf -
Erfurt -
Frankfurt Terminál 1B
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 2-4
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 3-D
Vídeň Terminál 1B

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy

First class, Business class, Economy class.

Nahoru