Info
Info

Delta Air Lines

Delta Air Lineslupa

Delta Air Lines jsou americké aerolinky s hlavními základnami na letištích v Atlantě a v Detroitu. Jedná se o největší leteckou společnost na světě, která létá do 375 destinací na všech světových kontinentech.
Aerolinky ke svému provozu požívají obrovskou flotilu 743 strojů hned několika značek, přičemž průměrné stáří letounů je téměř 16 let. Letecká společnost Delta Air Lines je členem uskupení SkyTeam.

Historie

Delta Air Lines byly založeny v roce 1929, kdy se zároveň uskutečnil jejich první let z Dallasu do města Jackson ve státě Mississippi. Zajímavostí je, že název aerolinek vymyslela jedna ze sekretářek.

V průběhu následujících několika desetiletí byly Delta Air Lines známé zejména skupováním jiných leteckých přepravců, čímž si posilovali pozici na trhu. Součástí Delty se tak postupně staly společnosti Chicago and Southern Air Lines, Northeast Airlines či Western Airlines.

V průběhu 90. letech pak převzaly linky do Evropy po zkrachovalých aerolinkách PanAm. V roce 2004 pak musely být celé aerolinky Delta restrukturalizovány, aby se předešlo vyhlášení bankrotu. Mezi lety 2006 a 2007 se leteckou společnost Delta pokoušely převzít konkurenční US Airways, avšak neúspěšně.

Mezi poslední významné změny ve společnosti Delta patří sloučení s aerolinkami Northwest v lednu 2010.

Údaje o aerolince

Flotilu Delty Airlines tvoří 700 letadel typu Boeing a Airbus, přičemž průměrný věk letadla je 14.8 roku. Tyto letadla létají mezi 338 destinacemi po celém světě, hlavně v Americe. Ročně přepraví neuvěřitelných 163 milionů cestujících a jde tak o největší aerolinku světa.

Sídlo

Společnost Delta Airlines má základnu na letištích v Atlantě a Detroitu.

Adresy sídel společnosti:  

Delta Airlines
Hartsfield-Jackson International Airport
6000 North Terminal Parkway,
Atlanta, GA 30320,
Spojené státy
 
Detroit Metropolitan Wayne County Airport Detroit,
MI 48242,
Spojené státy

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel -
Drážďany -
Düsseldorf Terminál C
Erfurt -
Frankfurt Terminál 2D
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1-B
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 3
Vídeň -
 

Hmotnostní a rozměrové limity pro bezplatnou přepravu zavazadel

Cestovní třídy

First classBusiness classEconomy premium classEconomy class.

Nahoru