Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Info
Info

British Airways

British Airwayslupa

British Airways jsou národní aerolinky Velké Británie a zároveň jedna z největších leteckých společností na světě. Svoji hlavní základnu mají na londýnském letišti Heathrow, kde je pro ně  kompletně vyčleněný terminál 5. Mezi domovská letiště dnes patří i London Gatwick a London City. Aerolinky British Airways létají do 150 destinací na všech kontinentech, přičemž mezi nimi nechybějí ani taková exotická místa, jako Grenada, Svatá Lucie či Angola. Ročně přepraví mezi 30 až 40 milióny pasažérů. Jejich flotila čítá na 223 strojů značky Airbus a Boeing, dalších 48 letounů již mají British Airways objednáno.

British Airways jsou společně s American Airlines a Canadian Airlines zakládajícími členy světové letecké aliance Oneworld, která má v současné době 12 členů. 

Historie

Aerolinky British Airways spatřily světlo světa v roce 1972, kdy došlo ke sdružení dvou různých britských leteckých přepravců BOAC a BEA.  V té době byla v Anglii velkým konkurentem společnost Caledonian, ale v roce 1976 změnila vláda svoji politiku v oblasti letectví tak, aby si tito rivalové nekonkurovali na dálkových letech, a společnost British Airways tuto pozici zcela ovládla.

Zajímavou částí historie je spolupráce s Air France v oblasti provozu nadzvukového letadla Concorde, který poprvé vzlétl v lednu 1976 na lince Londýn Heathrow - Bahrajn. V souvislosti s havárií Concordu v Paříži a leteckými útoky 11. září 2001, a také s náročností provozu, bylo rozhodnuto po 27 letech o ukončení letů Concordu. Poslední let byl uskutečněn 24.10.2003.

K velkým změnám ve společnosti došlo roku 1987, kdy byly British Airways nejprve kompletně zprivatizovány a poté pohltily britskou dvojku – aerolinky British Caledonian. Devadesátá léta byla pro British Airways velmi úspěšná, aerolinky byly několikrát vyhlášeny těmi nejlepšími na světě a dokonce se jim podařilo získat čtvrtinový podíl  australskho přepravce Qantas. Společnost se však 18,5 % akcií Qantasu zbavila v roce 2004.

V roce 1992 svoji působnost společnost rozšířila i na asijský kontinent založením dceřinné společnosti British Airways Asie se sídlem na Tchaj-wanu.

Poslední význačnou změnu společnost prodělala v roce 2010, kdy došlo ke sloučení se španělskou Iberií. V roce 2012 odkoupila menší společnost British Midland International od německé Lufthansy.

Údaje o aerolince

Sídlo

Společnost British Airways má základnu v Londýně.

Adresa sídla společnosti:

British Aiways
Customer Relations (S506)
PO Box 1126
Uxbridge
UB8 9XS
United Kingdom

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel Terminál A
Drážďany -
Düsseldorf Terminál B
Erfurt -
Frankfurt Terminál 2E
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1-B
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 1
Vídeň Terminál 1-D

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy

First class, Business class, Economy premium class, Economy class.

Nahoru