Info
Info

Air VIA

Logo Air VIAlupa

Bulharská letecká společnost Air VIA provozuje hlavně charterové lety mířící do Bulharska a z Bulharska (letiště v Burgasu, Sofii a Varně), které si objednávají cestovní kanceláře z Evropy, především z Německa. Kromě toho Air VIA samozřejmě létá také i do dalších oblastí světa, pořádá lety na významné sportovní události a její lety si pronajímají další aerolinky.

Historie

Letecká společnost Air VIA byla založena v roce 1990, nedlouho po pádu socialistického režimu v Bulharsku, dvěma pozemními inženýry, jedním leteckým kapitánem a jedním palubním inženýrem. Původně Air VIA operovala s pěti stroji ruské výroby typ TU-154M. Počet zaměstnanců byl v té době kolem 150. V roce 2005 bylo přijato rozhodnutí nahradit tupolevy novými letadly značky Airbus A320-200.

Údaje o aerolince

Firma Air VIA zaměstnává 142 lidí. Disponuje letkou pěti strojů Airbus A320-200 s průměrným stářím necelé tři roky, což z ní činí jednu z nejmodernějších a nejmladších letek. Aerolinka Air VIA je označována kódem VIM (v případě ICAO - Mezinárodní organizace pro civilní letectví) či VL (IATA - Mezinárodní asociace leteckých dopravců).

Airbus A320-200lupa

Sídlo

Společnost Air VIA má základnu na letišti v Sofii.

Adresa sídla :

Air Via Bulgarian Airways
54 GM Dimitriov Blvd
1125 Sofia
BULHARSKO

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld Terminál A 01/02
Berlín-Tegel Terminál B, přepážka 32-34
Drážďany Přepážky 3 - 10
Düsseldorf Terminál C/B
Erfurt -
Frankfurt Terminál 2 sekce D, úroveň 2
Katowice -
Kolín nad Rýnem Terminál 2
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1, odlety C, úroveň 04 
tel. : +359 52 57 34 05
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 4
Vídeň -

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Nahoru