Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Air VIA

Logo Air VIA

Bulharská letecká společnost Air VIA provozuje hlavně charterové lety mířící do Bulharska a z Bulharska (letiště v Burgasu, Sofii a Varně), které si objednávají cestovní kanceláře z Evropy, především z Německa. Kromě toho Air VIA samozřejmě létá také i do dalších oblastí světa, pořádá lety na významné sportovní události a její lety si pronajímají další aerolinky.

Historie

Letecká společnost Air VIA byla založena v roce 1990, nedlouho po pádu socialistického režimu v Bulharsku, dvěma pozemními inženýry, jedním leteckým kapitánem a jedním palubním inženýrem. Původně Air VIA operovala s pěti stroji ruské výroby typ TU-154M. Počet zaměstnanců byl v té době kolem 150. V roce 2005 bylo přijato rozhodnutí nahradit tupolevy novými letadly značky Airbus A320-200.

Údaje o aerolince

Firma Air VIA zaměstnává 142 lidí. Disponuje letkou pěti strojů Airbus A320-200 s průměrným stářím necelé tři roky, což z ní činí jednu z nejmodernějších a nejmladších letek. Aerolinka Air VIA je označována kódem VIM (v případě ICAO - Mezinárodní organizace pro civilní letectví) či VL (IATA - Mezinárodní asociace leteckých dopravců).

Airbus A320-200

Sídlo

Společnost Air VIA má základnu na letišti v Sofii.

Adresa sídla :

Air Via Bulgarian Airways
54 GM Dimitriov Blvd
1125 Sofia
BULHARSKO

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld Terminál A 01/02
Berlín-Tegel Terminál B, přepážka 32-34
Drážďany Přepážky 3 - 10
Düsseldorf Terminál C/B
Erfurt -
Frankfurt Terminál 2 sekce D, úroveň 2
Katowice -
Kolín nad Rýnem Terminál 2
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1, odlety C, úroveň 04 
tel. : +359 52 57 34 05
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 4
Vídeň -

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel