Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Info
Info

Air Malta

Air Maltalupa

Air Malta jsou národní aerolinky ostrovního státu Malta. Své sídlo mají ve městě Luqa, nedaleko stejnojmenného letiště. Společnost Air Malta vznikla v roce 1973 a o rok později začala provozovat svou první linku, která vedla z Malty do Říma. Následoval rozvoj linek do Anglie, Německa a Lýbie. S postupným rozšiřováním letecké flotily přibývají i nové destinace na blízkém ostrově Sicílie. Opačným směrem jsou postupně otevírány nové spoje do Tuniska.

 Svoji základnu mají na letišti Malta International Airport a provozují celkem 36 linek do destinací nejen v Evropě, nýbrž i v severní Africe. Slouží jim k tomu pouhých 12 strojů značky Airbus.

Historie

Letecká společnost Air Malta byla místní vládou založena v roce 1973, kdy s jejím vznikem pomáhaly pákistánské aerolinky PIA. Svůj provoz tak Air Malta začínala jen s dvěma pronajatými stroji Boeing 720B, které obsluhovaly mimo jiné Londýn, Paříž či Tripolis.

V průběhu osmdesátých let počet letadel společnosti Air Malta překročil desítku a rozrostl se i počet destinací, když k nim přibyl například Tunis či Monastir. K náhradě této letky z osmdesátých let došlo až v průběhu let 2002 – 2007, kdy byly všechny nahrazeny za stroje Airbus A319 a A320.

V současné době je stále 98 % akcií společnosti ve vlastnictví maltské vlády, zbylá dvě procenta vlastní soukromí investoři.

Údaje o aerolince

Jediným letištěm, odkud provozují Air Malta své lety je mezinárodní letiště Luqa, jen několik kilometrů od hlavního města Valletta. K obsluze více jak tří desítek destinací používají v současnosti 15 letadel. Po výměně starých letounů za nové modely A319 a A320 mají jednu z nejmladších letek v Evropě.

Sídlo

Společnost Air Malta má základnu na Maltě.

Adresa sídla:

Air Malta
plc. Level 2, Skyparks Business Centre
Malta International Airport Luqa, LQA 4000
Malta 

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel Terminál C
Drážďany -
Düsseldorf Terminál B
Erfurt -
Frankfurt Terminál 1C
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 2-4
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart -
Vídeň Terminál 1-C

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy

Economy class.

Nahoru