Info
Info

Air Malta

Air Maltalupa

Air Malta jsou národní aerolinky ostrovního státu Malta. Své sídlo mají ve městě Luqa, nedaleko stejnojmenného letiště. Společnost Air Malta vznikla v roce 1973 a o rok později začala provozovat svou první linku, která vedla z Malty do Říma. Následoval rozvoj linek do Anglie, Německa a Lýbie. S postupným rozšiřováním letecké flotily přibývají i nové destinace na blízkém ostrově Sicílie. Opačným směrem jsou postupně otevírány nové spoje do Tuniska.

 Svoji základnu mají na letišti Malta International Airport a provozují celkem 36 linek do destinací nejen v Evropě, nýbrž i v severní Africe. Slouží jim k tomu pouhých 12 strojů značky Airbus.

Historie

Letecká společnost Air Malta byla místní vládou založena v roce 1973, kdy s jejím vznikem pomáhaly pákistánské aerolinky PIA. Svůj provoz tak Air Malta začínala jen s dvěma pronajatými stroji Boeing 720B, které obsluhovaly mimo jiné Londýn, Paříž či Tripolis.

V průběhu osmdesátých let počet letadel společnosti Air Malta překročil desítku a rozrostl se i počet destinací, když k nim přibyl například Tunis či Monastir. K náhradě této letky z osmdesátých let došlo až v průběhu let 2002 – 2007, kdy byly všechny nahrazeny za stroje Airbus A319 a A320.

V současné době je stále 98 % akcií společnosti ve vlastnictví maltské vlády, zbylá dvě procenta vlastní soukromí investoři.

Údaje o aerolince

Jediným letištěm, odkud provozují Air Malta své lety je mezinárodní letiště Luqa, jen několik kilometrů od hlavního města Valletta. K obsluze více jak tří desítek destinací používají v současnosti 15 letadel. Po výměně starých letounů za nové modely A319 a A320 mají jednu z nejmladších letek v Evropě.

Sídlo

Společnost Air Malta má základnu na Maltě.

Adresa sídla:

Air Malta
plc. Level 2, Skyparks Business Centre
Malta International Airport Luqa, LQA 4000
Malta 

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel Terminál C
Drážďany -
Düsseldorf Terminál B
Erfurt -
Frankfurt Terminál 1C
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 2-4
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart -
Vídeň Terminál 1-C

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy

Economy class.

Nahoru