Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Air France

Air-France

Společnost Air France je francouzským národním dopravcem a tvoří společný podnik s holandskými aeroliniemi KLM. Air France je také zakládajícím členem letecké aliance SkyTeam, která sdružuje několik světových aerolinií.

Jako hlavní hub společnost používá moderní pařížské letiště Charlese de Gaulla, ale pro mnoho svých letů  hojně využívá letiště v Lyonu.

Historie

 Francouzská letecká společnost  Air France (Compagnie Nationale Air France) byla založena v roce 1933 v Paříži. V současné době je jejím většinovým vlastníkem stále francouzský stát, který však svůj podíl postupně odprodává. Air France je také zakládajícím členem aliance SkyTeam, která sdružuje 20 leteckých společností z Evropy a Asie.

V roce 2004 převzala Air France kontrolu nad holandskou leteckou společností KLM, čímž byla vytvořena největší letecká společnost na světě s označením Air France-KLM. Vlastnický podíl státu se po spojení leteckých společností zmenšil na 44%.

Údaje o aerolince

Air France jsou francouzské národní aerolinky, které se řadí mezi největší na celém světě. Řadí se k ní i čtyři dceřiné společnosti – Brit Air, CityJet, Régional a Transavia.com France, které operují zejména na vnitrostátních linkách. Francouzské národní aerolinky disponují 250 stroji, které létají na pravidelných linkách do 248 destinací v 87 zemích světa. Nechybí mezi nimi ani exotické země, jako je třeba Senegal, Mauricius či Haiti.

Air France je zákládajícím členem aliance SkyTeam.

Sídlo

Společnost Air France má základnu v Paříži.

Adresa sídla společnosti:

Air France
Société Air France S.A.
45, rue de Paris, 95747
Roissy Charles de Gaulle,
France

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel Terminál D
Drážďany -
Düsseldorf Terminál B
Erfurt -
Frankfurt Terminál 2D
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1-D
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 3
Vídeň Terminál 1-C

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Ceny za přepravu vybavení na vybrané sporty

Golf Kolo Surfování Potápění

10 kg / 40 €

20 kg / 80 €

20 kg / 80 €

150 €

Cestovní třídy

Business class, Economy premium class, Economy class.